Тизимнинг ушбу имкониятидан фойдаланиш учун Сиз авторизация қилинишингиз керак!
Рўйхатдан ўтишни хоҳлайсизми? Ёки тизимга ўз логинингиз билан кирасизми?

Авторизация қилиш Рўйхатдан ўтиш

Qoraqalpog‘iston Respublikasidan

Abdiyev Buxorboy

Nukus rayonidagi “Katagor” kolxozi “Tolis” bo‘limining boshqaruvchisi

Abdirasuliyev Ollombergan

Taxiatosh shahridagi 109-avtokorxona haydovchisi

Abdirov Qodirxon

Leninobod rayonidagi Michurin nomli o‘rta maktab o‘qituvchisi

Avezmurotov Damexon

Nukus rayon matlubot jamiyatiga qarashli magazin mudiri

Adekov Komil Rajapovich

To‘rtko‘l shahridagi 8-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Aynazarov Bekbergen

Nukus shahridagi 120-avtokorxona haydovchisi

Aytboyev Koshkinboy

Kegayli rayonidagi 116-avtokorxona haydovchisi

Akimov Davletmurod

Chimboy rayon aloqa tarmog‘ining montyori

Allanazarov Beknazar Kunnazarovich

Nukus shahridagi uysozlik kombinati montajchilarining brigadiri

Olloyorov Xudoybergan

Amudaryo rayonidagi 44-avtokorxona haydovchisi

Ametova Ravshan Ametovna

Nukus shahridagi Tereshkova nomli o‘rta maktab o‘qituvchisi

Annaqilichev Saparmuhamet Davlatqilichevich

Nukus shahridagi “Farmatsiya” ishlab chiqarish birlashmasi bosh direktorining o‘rinbosari

Otamurotov Totlimurot Jumamurotovich

xalq ta’limi vaziri

Bobojonova Utebika

Xo‘jayli shahridagi Mayakovskiy nomli o‘rta maktab o‘qituvchisi

Bobojonova Sharofat Xudoybergenovna

Mang‘it shahridagi yigiruv-to‘quv fabrikasining yigiruvchisi

Basirova Lyudmila Timofeyevna

Nukus shahridagi “Hurliman” ijara korxonasining bichiqchisi

Bekatova O‘rol

Amudaryo rayon maishiy xizmat ko‘rsatish boshqarmasining tikuvchisi

Bekchonov Tursunboy

Nukus shahridagi “Resstroyremmebelbit” ijara trestining boshqaruvchisi

Berdaxov Jo‘ginisboy

Chimboy rayonidagi 40-avtokorxona haydovchisi

Berdanov Shariboy Abenovich

Bo‘zatov rayon dehqonchilik-sanoat uyushmasining raisi

Berdiboyev Bozorboy

Shumanay rayon “Karakalpakremvod” ishlab chiqarish ekspluatatsiya ta’mirlash birlashmasining buldozerchisi

Davletova Gulnora Mamatorazovna

Beruniy shahridagi yigiruv-to‘quv fabrikasining to‘quvchisi

Do‘schanov Asilbek Abdullayevich

Nukus shahar “Bustonvodstroy” trestiga qarashli 2-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonnaning suvoqchi-bo‘yoqchisi

Eshimbetov Saparboy Bekjonovich

Beruniy rayon “Karakalpakremvod” ishlab chiqarish birlashmasining mashinist-dizelchisi

Jamolov Jumaboy

Mo‘ynoq rayonidagi “Oqqal’a” sovxozi yilqiboqari

Jideboyev Qidirboy

Iqtisod vazirligining bo‘lim boshlig‘i

Jollibekov Mahamadiyor

Taxtako‘pir rayonidagi “O‘zbekiston” sovxozining direktori

Jumaniyozov Odamboy

Xo‘jayli rayonidagi “Gulnora” maishiy xizmat ko‘rsatish uyining sartaroshi

Jumanov Bozorboy

“Sredazenergomontaj” trestining montajchisi, Xo‘jayli shahri

Zalitsayev Mixail Nikolayevich

Chimboy rayon aloqa tarmog‘ining katta elektr mexanigi

Eshniyozov Ozod

Amudaryo rayon kinoteatrlar va kino-qurilmalar rayon direksiyasining direktori

Qaipov O‘rozboy

Qorao‘zak rayon elektr aloqa tarmog‘i boshlig‘ining o‘rinbosari

Qalimbetov Davlatiyor Qozoqboyevich

Beruniy rayonidagi yog‘ zavodining brigadiri

Qalyupov Daryoboy

Mo‘ynoq rayonidagi “Orol” sovxozining ijarachi brigadiri

Kalyagin Grigoriy Nikolayevich

“Muynakvodstroy” trestiga qarashli xo‘jalik hisobidagi 1-uchastkasining ekskavator mashinisti, Mo‘ynoq shahri

Kamolov Amin

Beruniy shahridagi 42-avtokorxona haydovchisi

Qoraboyev Jo‘ldasboy

Bo‘zatov rayon hokimi

Qulomonov Bakbergen Qurbonboyevich

7-trestga qarashli 14-ko‘prik qurish otryadining kran mashinisti, Taxiatosh shahri

Qurbonov Boymurod

Ellikqal’a rayonidagi “Chuqurqoq” qishloq uchastka kasalxonasining feldsheri

Maylyan Pavel Durasanovich

Xo‘jayli rayon aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish rayon ishlab chiqarish boshqarmasining poyabzal tikish ustasi

Mamutova Sarbinoz Janaboyevna

Chimboy shahar markaziy rayon kasalxonasi qon quyish punktining tibbiy hamshirasi

Musaqulov Soli

Nukus shahar “Orolbo‘yi” direksiyalar birlashmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Norboyev Hasanboy To‘xtaboyevich

“Yugkarakalpakvodstroy” trestiga qarashli 32-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonnasining g‘isht teruvchisi, To‘rtkul rayoni

Naurizboyev Kenjegul

Kegayli rayonidagi Jambul nomli maktab direktorining o‘rinbosari

Nurjonov Qoblan Sarsenboyevich

Davlat qurilish komiteti raisining o‘rinbosari, Nukus shahri

Nurumbetov Maqset Yerejepovich

Xo‘jayli rayonidagi V.I. Lenin nomli 10-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Orazboyev Jolliboy Saparovich

Nukus birlashgan aviaotryadining komandiri, Nukus shahri

Ro‘zimbetov Alim

To‘rtko‘l rayonidagi 115-avtokorxona haydovchisi

Soliyev G‘aniboy

166-trest boshqaruvchisining o‘rinbosari, Nukus shahri

Saparov Jumanazar Xayitboyevich

Taxiatosh GRESi elektr sexining boshlig‘i, Taxiatosh shahri

Seytekova Bozorgul

Nukus shahridagi tibbiyot bilim yurti o‘quv qismining mudiri

Seytimov Boyman

Leninobod rayoni hokimining o‘rinbosari

Serjanov O‘roqboy Serjanovich

“Taxiatoshgidroenergostroy” qurilish-montaj boshqarmasining chilangari, Taxitosh shahri

Taganmurotov Xolmurot

Moliya vazirining o‘rinbosari

Taganov Saparquli To‘qimbetovich

Beruniy rayonidagi Michurin nomli 15-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Tarantayeva Roza Ibragimovna

Vazirlar Kengashi Ishlar boshqarmasi umumiy bo‘limining mudiri

Tleumuratov Qidirboy

Qorao‘zak rayonidagi 91-avtokorxona chilangari

Turjumboyeva Turgan

rayon matlubot uyushmasining tovarshunosi, Mo‘ynoq shahri

Turmanov Imomatdin

Nukus davlat pedinstituti muhandis-pedagogika fakultetining dekani

O‘rinboyev Ibrohim

Ijtimoiy ta’minot vazirligi ijtimoiy xizmat bo‘limining boshlig‘i

O‘tegenov G‘aniboy

Bo‘zatov rayonidagi “Qozonketken” qishloq xo‘jalik korxonasining cho‘poni

O‘teyeva Jumagul

Nukus shahridagi tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasi konstruktorlik-texnologiya bo‘limining boshlig‘i

Hamroyeva Zulxumor Bekchonovna

To‘rtko‘l shahridagi pionerlar uyi to‘garagining rahbari

Xo‘jahmetov Seydahmet

Taxiatosh shahridagi non mahsulotlari kombinatining direktori

Xo‘jalepesova Guljon

Taxtako‘pir rayonidagi O‘tambetov nomli o‘rta maktab o‘qituvchisi

Xo‘jametova Ulbo‘sin

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston filialining katta ilmiy xodimi

Xudoybergenov Vladimir Allamovich

Amudaryo rayon hokimligi ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Chorshamov Shavkat

Amudaryo rayonidagi Lomonosov nomli o‘rta maktab direktorining o‘rinbosari

Sharmanov Jauke

Shumanay rayonidagi “Shumanay” sovxozining ijarachisi

Yusupboyev Kenesboy Yusupboyevich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Vazirlar Mahkamasi hududiy- tashkiliy bo‘limining katta eksperti

Yusupov Murot Dusenboyevich

Markaziy bank respublika boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Andijon viloyatidan

Abdukarimov Usmonjon

Asaka rayonidagi 14-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Abdullayev Aziz Abdullayevich

Andijon shahar elektr tarmoqlari boshlig‘i

Abdullayev Mashrab

Qo‘rg‘ontepa rayonidagi To‘qtag‘ul nomli kolxoz raisi

Abdullayev Odiljon

“Andijanoblkooptrans” ishlab chiqarish birlashmasining haydovchisi, Andijon shahri

Abdullayeva Dilyora

Shahrixon shahar hokimligi bo‘limining mudiri

Abdurahmonov Murodjon G‘ofurovich

Qo‘rg‘ontepa rayonidagi 16-o‘rta hunar-texnika bilim yurtining o‘qituvchisi

Akramov A’zamjon

viloyat hokimligi ichki ishlar boshqarmasi tergov bo‘limining boshlig‘i, Andijon shahri

Alomatov Otaxon

Marhamat rayonidagi U. Qoraboyev nomli kolxoz brigadiri

Alijonov Hasanboy

Xo‘jaobod rayonidagi konserva zavodining chilangar operatori

Ortiqov To‘lanboy

Asaka rayonidagi “G‘alaba” kolxozining brigadiri

Otaxonov Akbarali Mirzaaliyevich

rayon markaziy kasalxonasining bosh shifokori, Bo‘z rayoni

Ahmedov Azim Haqqulovich

Andijon davlat tillar pedagogika institutining katta o‘qituvchisi, Andijon shahri

Ahmedov Sobirjon

Asaka shahar urush va mehnat faxriylari komitetining raisi

Baxtioxunov Mahammad Usmonoxunovich

Jalolquduq rayonidagi momiq ishlab chiqarish birlashmasi ustasining yordamchisi

Dadaboyev Vahobjon

viloyat Mehnat birjasi direktorining o‘rinbosari, Andijon rayoni

Dolimov Sohibjon Sodiqovich

Andijon davlat tillar pedagogika institutining prorektori, Andijon shahri

Donishev Jo‘ra

Bo‘z rayonidagi M. Jalolov nomli sovxoz traktorchisi

Jabborova Azizaxon Abdumalikovna

Andijon tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining to‘quvchisi, Andijon shahri

Jalilov Ostonaqul

119-kolxozlararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Izboskan rayoni

Jiyanbekov Ismoiljon

Shahrixon rayonidagi “Bo‘ston” kolxozining raisi

Ibrohi�ov Abdujabbor Aqchaboyevich

Asaka rayon “Nur” ishlab chiqarish birlashmasining boshlig‘i, Andijon shahri

Qozi Shomil Useinovich

Leninsk shahridagi 6-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Kalashnik Valentina Kupriyanovna

urush va mehnat faxriysi, Andijon shahri

Qambarov Rahmonjon

Andijon telegraf-telefon stansiyasining kabelchi-kavsharlovchisi, Andijon shahri

Karimov Solijon

Andijon shahar uy-joy-kommunal xo‘jaligi boshqarmasining ishchisi

Karimova Tursunoy Rahmatullayevna

viloyat urush va mehnat faxriylar komitetining raisi, Andijon shahri

Qayumov Po‘lat

nafaqaxo‘r, Andijon shahri

Qayumov Hakimjon

Komsomolobod rayonidagi “Andijon” sovxozi bo‘limining boshqaruvchisi

Kim Miriman Dmitriyevich

“Andijanka” xokkey jamoasining ustozi, Andijon shahri

Qodirova Qoriyaxon

Andijon rayonidagi 8-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Qoraboyev Nurillo Xolmatboyevich

Qo‘rg‘ontepa rayonidagi Navoiy nomli kolxoz qishloq rayon kasalxonasining bosh shifokori

Qosimova Rahimaxon

Komsomolobod rayonidagi 5-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Latifjonov Rahimjon

Andijon viloyati hakamlik sudining raisi, Andijon shahri

Mamajonov Mahmudjon

Shahrixon rayonidagi “Shahrixon” kolxozining mexanizatori

Mahmudov Murobid Odilxonovich

“Uzplodoovoshvinprom” konserni viloyat birlashmasining raisi, Andijon shahri

Mahsudov Haydarali

Bo‘z rayonidagi 1-o‘rta maktab o‘qituvchisi

O‘rozaliv Sanjar Akbarovich

viloyat avtomobil yo‘llari boshqarmasining boshlig‘i, Andijon shahri

Omonov Mahamatjon

Andijon shahar markaziy univermagining bo‘lim boshlig‘i

Orziyev Foziljon

Asaka rayonidagi 37-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Otaboyev Oybek Usmonovich

Xo‘jaobod rayon bolalar markaziy kasalxonasining shifokori

Parpiyev Qudrat Rahmatovich

G‘alabaning 30 yilligi nomli “Andijanirmash” zavodining direktori, Andijon shahri

Parpiyev Ortiqboy Egamberdiyevich

Izboskan rayonidagi 19-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Pozilov G‘ulom

Marhamat rayonidagi Oxunboboyev nomli chorvachilik kooperativ boshqarmasining cho‘poni

Pratov Ko‘chkan Murotovich

Jalolquduq rayonidagi 15-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Saidov Sobirjon Karimovich

Buloqboshi rayonidagi “Leningrad” kolxozi brigadiri

Saidboyev Mannobjon Mo‘minovich

Andijon shahar uy-joy xo‘jaligi tresti uchastkasining boshlig‘i

Soliyeva Ziyodaxon Saypiddinovna

“Xizmat” konserni aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish rayon ishlab chiqarish birlashmasining boshlig‘i, Andijon rayoni

Sariboyev Qo‘ziboy

Oltinko‘ldagi xalq iste’mol mollari fabrikasining bosh direktori, Oltinko‘l rayoni

Siddiqov Mamasoli

Qo‘rg‘ontepa rayonidagi Bobur nomli o‘rta maktab direktori

Soliyev Soibjon

Andijon rayon matlubot jamiyatinint katta oshpazi, Andijon shahri

Tojiboyev Alijon

Andijon rayonidagi I. Patiddinov nomli kolxoz brigadiri

Toshboyev Ubaydullo

Xo‘jaobod sport buyumlari fabrikasining direktori, Baliqchi rayoni

Toshpo‘latov Nasimjon

109-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashgan kolonna brigadiri, Baliqchi rayoni

O‘rmonova Oysha To‘xtarovna

Andijon shahridagi ip gazlama kombinatining to‘quvchisi

Usmonov Bahodir

Paxtaobod rayonidagi “Guliston” sovxozining bosh agronomi

Haydarova Oyto‘raxon Karimovna

O‘XDP Oltinko‘l rayon kengashining kotibi, Oltinko‘l rayoni

Hakimjonov To‘xtasin

Oltinko‘l davlat kooperativ liniya montaj boshqarmasining prorabi, Oltinko‘l rayoni

Hamdamov Adhamjon

Paxtaobod rayon markaziy kasalxonasining bo‘lim mudiri

Hasanov Samsoqvoy

Izboskan rayon kinoprokat idorasining shoferi

Xolbekova Klara Xusanovna

Xonobod shahar kasalxonasi bo‘limining mudiri

Xolboyev Hurbek Jo‘rabekovich

Jalolquduq rayonidagi “Do‘stlik” kolxozi brigadiri

Sherboyeva Fayziniso

Andijon shahar 2-bolalar kasalxonasining shifokori

Shermatov Pirmat

Buloqboshi rayonidagi T. Rahimov nomli kolxoz brigadiri

Egamova Manzuraxon

Jalolquduq rayoni hokimining birinchi o‘rinbosari

Ergashev Mamadali

Izboskan rayonidagi 18-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Ergashev Mirzoqul

Xo‘jaobod rayonidagi Bobur nomli kolxoz brigadiri

Yo‘ldoshev Adhamjon

“Andijanirstroy” trestiga qarashli mexanizatsiyalashtirilgan kolonnaning avtokran haydovchisi, Xo‘jaobod rayoni

Yoqubov Toshpo‘lat

Andijon shahar hokimligining avtomobil haydovchisi

Buxoro viloyatidan

Abdullayeva Muharram Narzullayevna

Oktyabr 40 yilligi nomli zardo‘zchilik buyumlari fabrikasi zardo‘zlik sexining to‘quvchisi, Buxoro shahri

Abrosichkin Oleg Anatolyevich

“Sradazgazprom” ishlab chiqarish birlashmasi tamponaj sexining kompressor mashinisti

Avezova Zuhra Ochilovna

Buxoro ip gazlama ishlab chiqarish birlashmasining to‘quvchisi

Azizov Azamat Diyorovich

Vobkeng rayon arxitektori

Akromov Ochil Mamatovich

Kogon rayonidagi “Kogon” sovxozi traktorchisi

Omonov Otaxon Bozorovich

“Uzkolxozstroy” birlashmasining 2-trestiga qarashli 194-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna g‘isht teruvchilar brigadiri, Jondor rayoni

Omonov Ne’mat

G‘ijduvon rayonidagi 10-o‘rta o‘qituvchisi

Otayev Orif Otayevich

viloyat davlat filarmoniyasining badiiy rahbari

Ahrorov Rustam

Buxoro shahar “Nilufar” ishlab chiqarish birlashmasining xamir qoruvchisi

Ochilov Beshim

“Uzkolxozstroy” 1-trestiga qarashli 188-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna duradgori, Olot rayoni

Boltayev Barot Xojiyevich

viloyat hokimligi ichki ishlar boshqarmasining tergovchisi, Buxoro shahri

Boltayev Karim Narzullayevich

Buxoro shahar uy-joy xo‘jaligi ishlab chiqarish boshqarmasining boshlig‘i

Botirov G‘ofur Rahmatovich

Olot rayoni hokimi

Vohidova Qumri

G‘ijduvon rayonidagi F. Yunusov nomli maktab o‘qituvchisi

Javharova Ma’suma

Buxoro tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi

Jumayev Rahim

Peshku rayonidagi “Paxtaobod” kolxozi paxtachilik brigadasining boshlig‘i

Jo‘rayev Ro‘zi

Qorako‘l rayonidagi 139-avtokorxona haydovchisi

Ibrohimova Minavvar

Kogon rayon matlubot jamiyati magazini mudiri

Ibrohimova Safargul Xudoyqulovna

Buxoro rayonidagi S. Rahimov nomli maktab o‘qituvchisi

Islomova Guljon Hamraqulovna

Shofirkon rayonidagi Bobur nomli kolxoz sut sog‘uvchisi

Kamalov Qahramon Vafoyevich

Shofirkon rayonidagi Ibn Sino nomli maktab matematika o‘qituvchisi

Qilichev Jo‘ra

Qorako‘l rayonidagi “Toshkent” sovxozi direktori

Qobilov Ro‘zi Choriyevich

“Uzkolxozstroy” 2-trestiga qarashli 202- xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna qurilish brigadasining boshlig‘i, Peshku rayoni

Qodirov Ochil

Qorako‘l rayon madaniyat uyining uslubiyotchisi

Qudratova Mahbuba

Shofirkon rayon gilam to‘qish fabrikasi gilam sexining to‘quvchisi

Qo‘ldosheva Halima Qilichevna

Buxoro shahridagi 14-aloqa bo‘limining xat tashuvchisi

Qurbonov Bolta

muzey direktori, Romitan rayoni

Kurushina Iraida Grigoryevna

Kogon shahridagi yog‘ ekstraksiya zavodi bosh buxgalteri o‘rinbosari

Mavlonova Risolat

G‘ijduvon shahar poliklinikasining bosh shifokori

Malkovskiy Vasiliy Ivanovich

nafaqaxo‘r, Buxoro elektr aloqa korxonalari mehnat faxriysi, Buxoro shahri

Mamarizayev Ne’matullo

Kogon rayonidagi “Proletarobod” sovxozi direktori

Mo‘binova Roziya Sayfiyevna

Buxoro shahridagi pillakashlik fabrikasining pillakashi

Muqimov Saidjon Qodirovich

Buxoro shahridagi Oxunboboyev nomli 6-maktab o‘qituvchisi

Nazarov Nutfullo

G‘ijduvon shahridagi yigiruv-to‘quv fabrikasining ustasi

Narzullayev Nutfullo

Buxoro shahar uy-joy-kommunal ho‘jaligi ishlab chiqarish boshqarmasi maxsus avtoxo‘jaligi haydovchisi

Narzullayev Habib

G‘ijduvon shahridagi 33-avtokorxona haydovchisi

Nosirov Ubaydullo Ibodullayevich

Buxoro shahar hokimi

Ne’matova Karomat

Shofirkon rayonidagi F. Xo‘jayev nomli kolxoz brigadiri

Nurullayev Farhod

Qorako‘l rayonidagi “Qorako‘l” stansiyasi 33-dorixonasining mudiri

Nig‘matullayev Muzaffar Nurillayevich

“O‘zbekgaz” ishlab chiqarish birlashmasiga qarashli 3-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Kogon shahri

Nizomov Tolib Ahadovich

“O‘zqurilishloyiha” instituti Buxoro bo‘limining direktori, Buxoro shahri

Niyozova Nazira

Vobkent rayonidagi Norshohiy nomli maktab o‘qituvchisi

Norqulov Baxtiyor

“O‘zbekburgaz” trestiga qarashli burg‘ulash ishlari boshqarmasining burg‘ulash ustasi, Kogon rayoni

Olimov Usmon Hamroyevich

Buxoro shahridagi 35-hunar-texnika bilim yurtining ishlab chiqarish ta’lim ustasi

Otaqulov Ziyodullo

Peshku rayonidagi Jomiy nomli maktab direktori

Rashidov Muzaffar Mirzayevich

Buxoro rayonidagi “Partiya XXVII syezdi” kolxozining raisi

Toshmetova Rumiya

Buxoro shahar bolalar stomatologiya poliklinikasining bo‘lim mudiri

Sodiqova Mahbuba Xoliqovna

Kogon shahar markaziy kasalxonasining bosh shifokori

Sidyukov Rafat Raufovich

kasaba uyushmalari ko‘ngilli fizkultura-sport jamiyati viloyat kengashi o‘quv-sport bo‘limining mudiri, Buxoro shahri

Smolina Serafima Emelyanovna

O‘rta Osiyo temir yo‘li 1-Buxoro stansiyasi vagon deposining kompressor mashinisti

Temirov Qudrat

Vobkent rayonidagi “Zarafshon” kolxozi boshqaruvining raisi

To‘xtayev Qo‘shmurod

Jondor rayonidagi “O‘zbekiston” kolxozoning ferma mudiri

Uzoqov Jamol

G‘ijduvon rayon bosh pillaxonasining direktori

Ulug‘ov Ahtam Akromovich

“Uzkolxozstroy” 2-tresti xo‘jalik hisobidagi qurilish boshqarmasining boshlig‘i, Buxoro rayoni

Urayev Ochil

Qorako‘l rayonidagi K. Marks nomli kolxoz pillachilik brigadasining boshlig‘i

Fayzullayev Mo‘min Hamroyevich

“Uzmeststroy” tresti viloyat ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonnasi boshlig‘i, Buxoro shahri

Farmonov Asror Ramazonovich

Kogon shahridagi momiq fabrikasining direktori

Fyodorova Mariya Ivanovna

Kogon rayon markaziy kasalxonasining bosh shifokori

Hamroyev Yoriqul Choriyevich

Peshku rayonidagi Sh. Ergashev noli kolxoz paxtachilik brigadasining boshlig‘i

Hamroyev Jo‘ra Yusupovich

Jondor rayonidagi Lenin nomli kolxoz boshqaruvining raisi

Hamroyeva Sayyora Rahimovna

O‘zbekiston yoshlar uyushmasi viloyat Kengashining kotibi

Hamroyev Qosim Nozimovich

“Buxaragazpromstroy” trestiga qarashli 5-ixtisoslashtirilgan boshqarma uchastkasi boshlig‘i, Buxoro shahri

Hasanov Bener Nisonovich

Buxoro shahar ip gazlama ishlab chiqarish birlashmasi jismoniy tarbiya va sog‘lomlashtirish kompleksining bo‘lim mudiri

Xo‘janiyozova Zulayho

Buxoro rayonidagi nasldor pillachilik sovxozining ishchisi

Xusenov Ravshan

“Raykoopzagottorg” raisi, G‘ijduvon rayoni

Sharipov G‘aybullo Xoliqovich

8-ta’mirlash-qurilish boshqarmasining asfalt yotqizuvchisi, Kogon shahri

Sharipova Sonya Gaysinovna

viloyat hokimligi tashkiliy-sovet ya kadrlar ishlari bo‘limi mukofotlash shu’basining mudiri, Buxoro shahri

Shomurodov G‘ulom

O‘zbekiston davlat teleradiokompaniyasining Buxoro viloyati bo‘yicha muharriri, Buxoro shahri

Egamov Usmon

feldsherlik-akusherlik punktining mudiri, Jondor rayoni

Ergashev Soli

paxta tozalash zavodining presslovchisi, G‘ijduvon rayoni

Yavmutov Sotboy

Olot rayonidagi “Oq oltin” kolxozi paxtachilik brigadasining boshlig‘i

Jizzax viloyatidan

Abdiboyev Dadqaboy Xolboyevich

viloyat aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari, Jizzax shahri

Abdurazzoqov Amir

Arnasoy rayonidagi 15-a sovxozining mexanizatori

Abdushukurov Nasriddin

Jizzax shahridagi 7-maktab o‘qituvchisi

Oqilboyev Abdurahmon

Mirzacho‘l rayonidagi Abay nomli sovxoz-texnikum direktori

Aliboyev Abdijappor Eshmuratovich

Marjonbuloq ruda koni bosh marksheyderi, G‘allaorol rayoni

Auxatov Ismog‘il Sobitovich

“Mirzachulsovxozstroy” tresti 1-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonnasi boshlig‘i, Oktyabr rayoni

Baratov Abdusattor Chinibekovich

Forish rayonidagi “Forish” sovxozi 5-bo‘limining bosh cho‘poni

Begimqulov Ne’mat Ismoilovich

G‘allaorol rayon qishloq xo‘jaligi boshqarmasi avtomobil haydovchisi

Boytemirov Asad Hayitboyevich

Zarbdor rayonidagi 3-maktab o‘qituvchisi

Domalaxov Mamen Sarsenboyevich

Forish rayonidagi “Qizilqum” sovxozining bosh cho‘poni

Dudko Valentina Andreyevna

Jizzax shahridagi N. Ostrovskiy nomli 5-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Jabborov Tursunqul

Zomin rayonidagi “Zomin” sovxozining bosh muhandisi

Jo‘raqulov Abdusattor

Zarbdor rayonidagi “Ozarbayjon” sovxozi mexanizatori

Zayniddinova Nasiba

Arnasoy rayonidagi N. Krupskaya nomli 8-maktab o‘qituvchisi

Zaripov Ne’mat Ermatovich

Oktyabr rayon elektr aloqa tarmog‘ining elektr montyori

Qobilov Ilhom Muhammadiyevich

“Djizzakvodstroy” trestining boshqaruvchisi, Jizzax shahri

Boynazarov O‘rol

Oktyabr rayonidagi S. Rahimov nomli sovxoz brigadiri

Kuperman Elya Shlemovich

“Djizakstepstroy” qurilish-agrosanoat birlashmasi boshlig‘ining o‘rinbosari, Zarbdor rayoni

Lim Roza Alekseyevna

Gagarin elektr aloqa tarmog‘ining telefonchisi, Mirzacho‘l rayoni

Madiyorov Doniyor

“Dostiq” rayon gazetasining muharriri, Mirzacho‘l rayoni

Mamatqulov Jalol

Do‘stlik rayonidagi Q. Rahimov nomli sovxoz zveno boshlig‘i

Mamirova Muhabbat Mirzaahmadovna

viloyat pillachilik ishlab chiqarish birlashmasining direktori, Jizzax shahri

Meliboyev Bo‘ron

Bahmal rayoni “Bog‘ishamol” sovxozining brigadiri

Mirzayev Rustam

viloyat qon quyish stansiyasi bo‘limining mudiri, Jizzax shahri

Mo‘minov Jo‘raho‘ja Mavlonovich

Jizzax rayon ip yigirish fabrikasi ustasining yordamchisi

Nazarov Shohaddin

Arnasoy rayonidagi 14-sovxoz mexanizatori

Normatov Xudoyberdi Normatovich

respublika toifasidagi nafaqaxo‘r, Jizzax rayoni

Orziqulov Bosiqul Ergashevich

Jizzax rayon meva-sabzavot mahsulotlari tayyorlash va sotish kooperativ birlashmasining raisi

Pirnazarov Ro‘ziqul To‘ychi o‘g‘li

Jizzax shahar badiiy hunarmandchilik korxonasining qoliplovchisi

Sarsenov Ajdar Abilbekovich

O‘XDP Zarbdor rayon Kengashining birinchi kotibi

Sattorov Abduhalim Vahobovich

Zomin rayon pasport bo‘limining boshlig‘i

To‘ychiyev Ravshan

O‘XDP Forish rayon Kengashining birinchi kotibi

To‘rayev Jo‘raqul

respublika toifasidagi nafaqaxo‘r, Jizzax shahri

Turopbekov Tursinbek

Mirzacho‘l rayonidagi 16-maktab o‘qituvchisi

Turg‘unboyev Shuhrat Rahmatullayevich

22-markaziy rayon dorixonasining mudiri, Paxtakor rayoni

Usmonov Islom

Baxmal rayon “Oqtosh” qishloq Kengashi raisi

Haydarov Mirzaulug‘ Nurboyevich

Zomin rayon “Chorvador” qishloq Kengashining raisi

Xiloliddinova Gulxan

G‘allaorol rayonidagi “Istiqbol” kooperativining pillakori

Shermatov Mamasoli Qo‘chqorovich

Uchqulochruda koni uchastkasining boshlig‘i, Forish rayoni

Shobo‘tayev Hikmatilla

G‘allaorol rayonidagi “G‘allaorol” sovxozining traktorchisi

Eshmurodov Ahad

Paxtakor rayonining “Paxtakor” gazetasi muharriri

Yoqubova Xolbuvi

Jizzax shahridagi 9-hunar-texnika bilim yurtining ustasi

Qashqadaryo viloyatidan

Azimov Shahriyor

Koson rayon aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish ishlab chiqarish birlashmasining sartaroshi

Alixonov Almat

Dehqonobod rayonidagi Ibn Sino nomli ijara xo‘jaligining bosh agronomi

Ahmedov Abdirazzoq Xurramovich

Chiroqchi rayonidagi “Kommuna” kolxozi brigadiri

Boboyorov Rahmon G‘aniyevich

Shahrisabz rayonidagi 3-hunar-texnika bilim yurti direktori

Berdiyorov Hamidulla

Usmon Yusupov rayonidagi Avtonomov nomli 24-sovxoz bo‘lim boshqaruvchisi

Berdiyorov Shodi Tursunovich

“Qarshineft” boshqarmasi neft va gaz qazib chiqarish sexining operatori, Qarshi shahri

Bobodo‘stov To‘raqul

Nishon rayonidagi “Paxtaobod” sovxoziiing brigadiri

Boboyeva Saodat Xoldorovna

Yakkabog‘ rayonidagi tikuvchilik fabrikasining tikuvchisi

Bozorov Abdimurod

Qamashi rayonidagi “Kommunizm yo‘li” kolxozi brigadiri

Boypolvonov Norbo‘ta

Usmon Yusupov rayonidagi Beruniy nomli sovxoz brigadiri

Boltayev Ro‘ziqul

Qarshi lokomativ deposining teplovoz mashinisti, Qarshi shahri

G‘oziyev Salim Orifjonovich

Qarshi uysozlik kombinati montajchilari brigadiri, Qarshi shahri

Davronov Yusuf

Qamashi rayonidagi V.I. Lenin nomli kolxoz raisi

Dilliyev Elmurot

Muborak rayonidagi “Muborak” sovxozi cho‘poni

Do‘lanov Cho‘yan

Nishon rayonidagi “Nishon” davlat naslchilik zavodining bosh cho‘poni

Egamberdiyev Fayzulla

Shahrisabz rayonidagi Jo‘ra Elboyev nomli kolxoz brigadiri

Eraliyev Ibrohim

Shahrisabz rayonidagi “Pravda” kolxozi brigadiri

Do‘stqobilova Orzigul

Ulyanov rayonidagi “Partiya XXIV syezdi” sovxozining sut sog‘uvchisi

Jumayev Abdirasul

Qarshi burg‘ulash ishlari boshqarmasining burg‘ulovchisi, Qarshi shahri

Jumanov O‘rol

Chiroqchi rayonidagi Oxunboboyev nomli sovxoz direktori

Zayniddinov Sharofiddin

Shahrisabz shahridagi 13-o‘rta maktab direktori

Ziyodullayeva Shohsanam Imomovna

Ulyanov rayonidagi “Moskva” sovxozi brigadiri

Egamberdiyev Quvondiq To‘rayevich

Muborak gazni qayta ishlash zavodining ishchisi, Muborak shahri

Qodirov Shodmon Qosimovich

“O‘zbekneft” ishlab chiqarish birlashmasi texnologik transport boshqarmasining boshlig‘i

Kamolova Malohat Ubaydullayevna

viloyat televideniye va radioeshittirish komitetining muharriri, Qarshi shahri

Kandrakova Lidiya Vasilyevna

M. Gorkiy nomli viloyat kutubxonasi bo‘limi mudiri, Qarshi shahri

Karimov Shavkat

viloyat ichki ishlar boshqarmasining boshlig‘i, Qarshi shaxri

Qahharov Dilmurod

Koson rayonidagi M. Gorkiy nomli o‘rta maktab o‘qituvchisi

Qodirov Bobomurod Boboqulovich

Qarshi pionerlar va maktab o‘quvchilari uyi to‘garagining rahbari

Qoryog‘diyev Boyli

Bahoriston rayonidagi Mahtumquli nomli maktab o‘qituvchisi

Qurbonov Omonturdi

Qamashi rayon sanoat kombinatining ustasi

Qo‘chqarov Boysari Boboniyozovich

Bahoriston rayonidagi 25-sovxoz brigadiri

Qo‘chqorova Sofiya Boltayevna

Kitob rayon kasalxonasining shifokori

Mo‘minova Gulbahor

Qarshi shahridagi 14-hunar-texnik bilim yurti direktorining o‘rinbosari

Muxtorov Mustafo

Qarshi shahridagi 12-hunar-texnika bilim yurtining ishlab chiqarish ta’limi ustasi

Navro‘zov Badriddin Xaitovich

“Qarshineft” boshqarmasining operatori, Qarshi shahri

Ovlayev Oktam

Nishon rayonidagi U. Yusupov nomli sovxoz bosh gidrotexnigi

Po‘latova Nazira

Yakkabog‘ rayon aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish rayon ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi

Rasulov Akmal

viloyat dehqonchilik-sanoat uyushmasi bo‘limining mudiri, Qarshi shahri

Rasulov Nuri

“Sredazgazprom” ishlab chiqarish birlashmasi texnologiya transporti korxonasining haydovchisi, Muborak shahri

Rahimova Maqsuda To‘xliyevna

Qarshi shaharlararo Telefon stansiyasining telefonchisi, Qarshi shahri

Rustamov Xudoyberdi Nomozovich

Yakkabog‘ sha�ridagi non mahsulotlari kombinatining yukchisi

Saidov Mamat

Qarshi bekati Yuk ortish-tushirish ishlari uchastkasining boshlig‘i

Saidov Erkin

Kitob rayonidagi 35-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Saydullayev Hayrulla

G‘uzor rayonidagi Oxunboboyev nomli sovxoz bosh agronomi

Suvonov Xayit

Qarshi rayonidagi Samad Qodirov nomli o‘rta maktab direktori

Umarova Sanobar Usmonovna

Kitob tumanidagi xalq iste’mol mollari fabrikasining sex boshlig‘i

Urmeyeva Mag‘rifa Yusupovna

Qarshi shahar urush va mehnat faxriylari kengashining kotibi

Haydarov Halim

Kitob rayon suv xo‘jaligi ta’mirlash-ishlatish birlashmasining ekskavatorchisi

Hamroyev Ubaydulla

G‘uzor rayonidagi “Pachkamar” sovxozining traktorchi-kombaynchisi

Harisov Talxa Islomovich

O‘zbekiston Respublikasi IIV axloq tuzatish ishlari Boshqarmasiga qarashli UYa 64/51 muassasasi boshlig‘i, Koson shahri

Xo‘jamqulov Abdulla

“Uztranspetsstroy” birlashmasiga qarashli 130-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna prorabi, Qarshi shahri

Xoliqov Karim

Nishon rayonidagi “Samarqand” sovxozining bo‘lim boshqaruvchisi

Xolmurodov Erkin

Ulyanov rayonidagi K. Marks nomli maktab o‘qituvchisi

Xotamov To‘ra Boboqulovich

“Uzagropromstroy” 2-trestiga qarashli 243-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Ulyanov rayoni

Huddiyev Bobonazar

Qarshi rayonidagi “Qovchin” sovxozi kombaynchisi

Xusainova Zulfiya Eshmo‘minovna

xalq deputatlari Maqrid qishloq Kengashining raisi, Kitob rayoni

Shoymonov Homid Toshpo‘latovich

Chiroqchi kasanachilik mehnati fabrikasining do‘kon mudiri

Sharipova Muhabbat Arapovna

Qarshi shahridagi M. Gorkiy nomli maktab o‘qituvchisi

Shomurodov Xushmurod Shomurodovich

Koson rayonidagi “Bolshevik” sovxozi direktori

Eshonqulov Jo‘raqul

Ulyanov rayonidagi “G‘alaba” nomli 14-sovxoz brigadiri

Yusupov Xudoyqul

Yakkabog‘ rayonidagi Amir Temur nomli kolxoz bosh agronomi

Yoqubov Norbobo

1-“Oblagropromstroy” trestiga qarashli 230-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Yakkabog‘ rayoni

Navoiy viloyatidan

Abdumannonov Otaqul

Xatirchi rayonidagi 26-maktab o‘qituvchisi

Allabergenova Zidira

Navoiy shahridagi 21-maktab-internat o‘qituvchisi

Alxo‘jayeva Qulash

xalq deputatlari ovul Kengashining raisi, Tomdi rayoni

Otajonov Sobur

208-mexanizatsiyalashtirilgan xo‘jaliklararo ko‘chma kolonnaning bosh muhandisi, Navoiy rayoni

Ametova Qurbongul

Konimex rayonidagi “Chordara” sovxozining bosh cho‘poni

Ahmedov Toshpo‘lat Shokirovich

Navbahor rayonidagi “Navro‘z” kolxozi brigadiri

Ashurov Sharif

Qiziltepa rayon ichki ishlar bo‘limi militsiya uchastka inspektori

Barnoyev Olim

rayon elektr tarmoqlarining elektr montyori, Navbahor rayoni

Bejetskix Nikolay Dmitriyevich

Navoiy kon-metallurgiya kombinati markaziy ruda boshqarmasi avtomobil transporti boshqarmasining haydovchisi, Zarafshon shahri

Bozorov Rajab

Langar ruda boshqarmasi kommunal xo‘jaligi boshqarmasining bo‘lim boshlig‘i, Xatirchi rayoni

Boruxov Rubin Nisanovich

Navoiy rayon maishiy xizmat kombinatining direktori

G‘aniyev Xudoyberdi Jo‘rayevich

Navoiy shahridagi 34-avtokorxona direktori

Jumayeva Gulchehra

O‘rta Osiyo temir yo‘li Buxoro bo‘limining Navoiy bekati bo‘yicha navbatchisi, Navoiy shahri

Jo‘libekov Nurmat Qarshibekovich

viloyat moliya boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari, Navoiy shahri

Jumayev Abdulla

Xatirchi rayonidagi 58-maktab direktori

Jusipov Jumahmet

Konimex rayon markaziy kasalxonasining bolalar shifokori

Karpov Nikolay Efimovich

“Yugprommontaj” trestiga qarashli 87- qurilish-montaj boshqarmasining montajchisi, Navoiy shahri

Qilichev Samandar

Qiziltepa rayonidagi “Varozun” kolxozi a’zosi

Qosimova Mayram

Nurota rayonidagi “O‘zbekiston” sovxozining bosh cho‘poni

Leymanchenko Evelina Ivanovna

Navoiy kon-metallurgiya kombinati 2-tibbiy-sanitariya qismining boshlig‘i, Uchquduq shahri

Mavlonov Ravshan Mavlonovich

“Navoiytrans” ishlab chiqarish birlashmasining bosh direktori, Navoiy shahri

Mamiqov To‘yli

Navbahor rayonidagi S. Jo‘rayev nomli kolxoz brigadiri

Markov Gennadiy Vasilyevich

Navoiy kon-metallurgiya kombinati markaziy ruda boshqarmasi transpor boshqarmasining chilangari, Zarafshon shahri

Mahamadiyev Abdurazzoq

Langar ruda boshqarmasi avtotransport sexining haydovchisi

Mirmanov Kudaybergen Boynazarovich

viloyat prokuraturasining katta prokurori, Navoiy shahri

Nabiyev Shabon Shodiyevich

“Navoivodstroy” trestiga qarashli 5-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Qiziltepa rayoni

Nazarov Baxritdin Salomovich

Navoiy shahridagi sement zavodining sex boshlig‘i

Ne’matov Ahmad Mahmudovich

217-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna ishchisi, Xatirchi rayoni

Nosirov Abdurahmon Mansurovich

Qiziltepa rayon markaziy kasalxonasining bosh shifokori

Nuritdinov Begmurod

hokimiyat ichki ishlar boshqarmasi militsiya katta uchastka inspektori, Navoiy shahri

Obidov G‘affor

Nurota rayonidagi Oxunboboyev nomli sovxoz bosh cho‘poni

Ostonayev Aliqul Raimqulovich

Navbahor rayon ichki ishlar bo‘limi jinoyat qidiruv guruhining katta operativ vakili

Ostonov G‘aybullo Namozovich

Navoiy rayon markaziy kasalxonasi bosh shifokorining o‘rinbosari

Perevozov Aleksey Nikolayevich

Navoiy qurilish boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari, Navoiy shahri

Raimova Bozorgul

Konimex rayonidagi “Sorko‘l” naslchilik zavodi chorvachilik majmuining operatori

Rasulov Istam

Xatirchi rayon madaniyat bo‘limining mudiri

Rahimov Xolmo‘min Obloqulovich

Navbahor rayonidagi “Yangiqo‘rg‘on” kolxozi brigadiri

Rahmatulina Zubayda Asgatdinovna

Navoiy shahridagi 5-aloqa bo‘limining boshlig‘i

Rizayeva Tamara Rahmonovna

viloyat davlat elektr aloqa korxonasi telegraf boshlig‘i, Navoiy shahri

Ro‘ziyev Muzaffar Tohirovich

Navoiy shahar kasalxonasining shifokor-kardiologi

Sa’dullayev Fatullo

Qiziltepa rayonidagi “Zarafshon” nomli o‘rta maktabning direktori

Sultonov Saparmurot

Langar ruda boshqarmasi ta’mirlash-qurilish sexining boshlig‘i, Xatirchi rayoni

Turobov Xoliqul Mo‘hammadiyevich

Navoiy kimyoviy tola chiqitlarini qayta ishlash fabrikasi mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasi katta muhandisi, Navoiy shahri

To‘rayev Shokir Sa’dillayevich

viloyat davlat elektr aloqa korxonasi shahar telefon stansiyasining elektr montyori, Navoiy shahri

Turimbetov Utegen Esmaxanovich

Konimex rayon moliya bo‘limining boshlig‘i

To‘xtayeva Xaytgul Jumayevna

“O‘zbekiston pochtasi” davlat aloqa korxonasining xat tashuvchisi, Navoiy shahri

Fozilova Malika Abdullayevna

viloyat sudi raisining o‘rinbosari, Navoiy shahri

Fedorova Nina Pavlovna

Navbahor rayon markaziy kasalxonasi tug‘uruqxonasining mudiri

Xolmurodov Ziyodulla

“Nefteprodukt” ishlab chiqarish birlashmasining katta operatori, Navoiy shahri

Hasanov Baxshillo Hayrullayevich

O‘zbekiston Respublikasi milliy xavfsizlik xizmati viloyat boshqarmasining katta vakili, Navoiy shahri

Hasanov O‘rin

“Navoiyazot” ishlab chiqarish birlashmasi xalq iste’mol mollari ishlab chiqarishi boshlig‘i, Navoiy shahri

Huseinova Zulhumor

Qiziltepa rayon mahalliy sanoat kombinatining ishchisi

Hushvaqtov Otaqul

Xatirchi rayon Y. Oxunboboyev qishloq Kengashining raisi

Shabonov Yodgor

Qiziltepa rayonidagi “Dehqonobod” kolxozining ferma mudiri

Sharipov Anvar Qosimovich

O‘zbekiston Respublikasi milliy xavfsizlik xizmati viloyat boshqarmasining boshlig‘i, Navoiy shahri

Shodmonov Nurullo

Navoiy rayonidagi “Narpay” sovxozi brigadiri

Ergashev Dilmurod

Qiziltepa shahar ijroiya komitetining raisi

Yusupov Xoldor Jumaboyevich

Tomdi rayonidagi Kalinin nomli sovxoz 2-fermasining boshqaruvchisi

Namangan viloyatidan

Abduramanova Mavluda Arinboyevna

Namangan shahar tikuvchilik birlashmasining tikuvchisi

Abdullayev Xojimirza

Norin rayon markaziy kasalxonasi bolalar bo‘limining mudiri

Abdurahimova Rahbarxon

Namangan rayonidagi “Ijodkor” firmasining sut sog‘uvchisi

Akbarov Majit

Namangan viloyat matlubot uyushmasiga qarashli ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri

Akramov Fayzullo

Kosonsoy shoyi to‘qish fabrikasining direktori

Akramova Hamidaxon Dadaxonovna

Uychi ipak ishlab chiqarish birlashmasining pillakori

Otaboyev Ibrohim

“Haqqulobod” xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna prorabi

Otaxonov Ismoil

Namangan rayonidagi “Lola” univermagining direktori

Ahmadjonova Karomatxon

Namangan shahridagi 2-kasalxona shifoxonasining mudiri

Ahmedov Mohirjon Hamidovich

Namangan shahar Sovet rayoni hokimligi ichki ishlar bo‘limi jinoyat qidiruv katta operativ vakili

Oxunov Valijon

xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Uchqo‘rg‘on rayoni

Ashurov Abdillajon

Kosonsoy rayonidagi “Buxoro” sovxozining bosh agronomi

Bozorov Olimjon Vahobovich

To‘raqo‘rg‘on rayon hokimi

Bakirov Botirxon

viloyat madaniyat saroyi “Namangan gullari” dastasining solisti

Bahritdinov Olimjon Sayfitdinovich

Namangan shahar qishloq xo‘jalik texnikumi direktori

Boymirzayev Karim

Chortoq rayonidagi “Oktyabr” kolxozi mexanizatori

Boriyev Isoqjon

Uychi rayonidagi Ulug‘bek nomli kolxoz brigadiri

G‘anijonov Mo‘minjon Qurbonovich

viloyat “Vodokanal” ishlab chiqarish birlashmasining direktori

G‘afforova Roza Asanovna

Zadaryo rayonidagi 6-bolalar bog‘chasining tarbiyachisi

Dadaxonov Siddiqxon Tursunxonovich

Kosonsoy rayonidagi 27-hunar-texnika bilim yurti ustasi

Jalolov Rahmonjon Tursunboyevich

Yangiqo‘rg‘on dehqonchilik-sanoat kombinati direktorining birinchi o‘rinbosari

Jamolov Sottixon

Chust rayonidagi general Norxo‘jayev nomli kolxoz ferma mudiri

Jo‘raboyev Rahimjon

Chortoq shahridagi 2-maktab o‘qituvchisi

Ibrohimov Mahmudjon

To‘raqo‘rg‘on rayon markaziy kasalxonasining bo‘lim mudiri

Ikromov Iqbol

Norin rayonidagi “Kommunizm” kolxozining raisi

Inomova Karima

Namangan shahridagi E. Otaxonov nomli tibbiyot bilim yurtining direktori

Islomov Mo‘ydinjon Nazirovich

Kosonsoy rayon elektr tarmoqlari boshlig‘ining o‘rinbosari

Ismonov Islomxo‘ja Kamolovich

Uchqo‘rg‘on rayonidagi “Moskva” kolxozining brigadiri

Qozoqboyev Hakimjon Abdulazizovich

Namangan rayon aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish ishlab chiqarish birlashmasining poyabzalchisi

Qambarov Shavkat Tursunovich

viloyat mudofaa ishlari boshqarmasining boshlig‘i

Mo‘ydinova Tohiraxon Dadaxonovna

Kosonsoy rayon xalq sudi raisi

Mallaboyev Turg‘unboy

viloyat tabiatni muhofaza kilish komitetining raisi, Namangan shahri

Qahhorova Nazira

Pop rayonidagi “Kommunizm” kolxozining brigadiri

Qirg‘izov Bo‘riboy

Sovetobod mahalla komitetining raisi, Xaqqulobod shahri

Qirg‘izov Yusufjon

Yangiqo‘rg‘on rayon “Birlashgan” qishloq Kengashi Faxriylar Kengashining raisi

Qoraxo‘jayev Hakimjon

“Namanganoblgaz” birlashmasining bosh mexanik-energetigi

Qo‘chqorov Olimjon

Chust rayonidagi “O‘zbekiston” kolxozi brigadiri

Mamajonov Rauf

Namangan shahridagi 25-maktab o‘qituvchisi

Ma’rufjonov Orifjon Uzoqovich

Chust shahar “Pansada” mahalla komitetining raisi

Muzaffarov Sharifjon

Chust shahridagi 9-maktab o‘qituvchisi

Mullayev Toshkentboy

urush va mehnat faxriysi, Namangan shahri

Murodov Obidulla

Uychi rayon “Xonobod” feldsherlik-akusherlik punktining mudiri

Murodov Toshpo‘lat Fattoxovich

“Namanganirstroy” ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonnasining brigadiri, Chust shahri

Muhammadiyev Mahmudxon

Kosonsoy shahridagi 7-maktab direktori

Muhitdinov Anvar

Namangan shahar umumiy ovqatlanish trestining bosh buxgalteri

Najmitdinov Hamidxon

“Elektroterm” ishlab chiqarish birlashmasining bosh direktori, Namangan shahri

Olimov Jo‘raxon

6-ta’mirlash-qurilish boshqarmasining g‘isht teruvchisi, Namangan rayoni

Otavaliyev Ikromjon

138-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna payvandchisi, Uychi rayoni

Rahmatov Mutaljon

Chortoq rayonidagi A. Navoiy nomli kolxoz raisi

Rejabboyev Abduqahhor

Chortoq rayon melioratsiya va suv xo‘jaligi ishlab chiqarish ta’mirlash –– ishlatish birlashmasining gidrotexnigi

Sodiqova Nazira Nuritdinovna

Namangan shoyi gazlamalar ishlab chiqarish birlashmasining to‘quvchisi

Sulaymonov Mo‘minjon

“Namangan haqiqati” gazetasi tahririyatining bo‘lim mudiri

Tojiboyev Xolmat

viloyat hokimligi kapital qurilish boshqarmasining boshlig‘i

Tilanov Nurmirza

Chortoq rayonidagi “Peshqo‘rg‘on” sovxozi brigadiri

Tojiboyev Nasriddin

Namangan viloyati mehr-shafqat va salomatlik jamg‘armasi boshqaruvining raisi

Tursunboyev Abdulhamidjon

Pop rayonidagi “Nayman” sovxozining bosh iqtisodchisi

To‘xtaboyev Yusufjon

Yangiqo‘rg‘on rayonidagi D. Sattorov nomli sovxoz brigadiri

Ubayeva Soraxon

Uychi rayonidagi Oxunboboyev nomli kolxoz sut sog‘uvchisi

Umaraliyev Rahmatjon

O‘zbekiston Respublikasi Davlat banki viloyat boshqarmasining boshqaruvchisi

Habibullayev Latif

Namangan muxandislik-texnika institutining katta o‘qituvchisi

Xalilova Muharram Siddiqovna

Kosonsoy rayonidagi 32-maktab o‘qituvchisi

Homidov Abdurahmon

Pop rayon urush va mehnat faxriylari kengashi raisining o‘rinbosari

Homidov Muhibillo

Milliy xavfsizlik xizmati Namangan viloyat boshqarmasining katta operativ vakili

Humaydillayev Ubaydilla

Namangan shahar “Avtodormexbaza” korxonasining haydovchisi

Husanov Mo‘ydinxon

To‘raqo‘rg‘on rayon urush va mehnat faxriylari kengashining raisi

Husanova Jamila Vahobovna

Uchqo‘rg‘on rayonidagi 46-maxsus internat o‘qituvchisi

Yoqubov Ismoil

Zadaryo rayonidagi “Gulbog‘” sovxozining ishchisi

Samarqand viloyatidan

Abbosova Oygul Karimovna

Samarqanddagi 8-mart nomli tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi

Ahmedov Muhammad

Samarqand shahar me’morchilik-qurilish institutining dekani

Ashurov G‘aybullo

viloyat madaniyat boshqarmasining boshlig‘i, Samarqand shahri

Boybo‘riyev Nazar

Nurobod rayonidagi Razzoq Jahongirov nomli sovxoz bosh cho‘poni

Bobojonova Mastura Ahmadjonovna

“Zarafshon” viloyat gazetasi tahririyatining musahhihi, Samarqand shahri

Boruxov Siyanxay Abramovich

Samarqand davlat tibbiyot institutining kafedra mudiri

G‘aniyev Xolmurod

Samarqand ko‘n zavodining ishchisi

Golovastikova Zoya Vyacheslavovna

“Kattakurganvodstroy” trestiga qarashli 1-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna akkumulyatorchisi, Kattaqo‘rg‘on shahri

Davronov Ergash

Samarqand shahar to‘qimachilik-galanteriya fabrikasining direktori

Jo‘rayeva Zulfiya Hamidovna

Samarqand shahridagi 5-maktab o‘qituvchisi

Doliyev Karim

Go‘zalkent rayonidagi 15-o‘rta maktab direktori

Ziyodullayev Mamaniyoz

Ishtixon rayonidagi 37-maktab o‘qituvchisi

Egamberdiyev Murotqul To‘raqulovich

Samarqand shahar gazlashtirish boshqarmasining chilangari

Eshonqulov Rajab

Urgut shahar “Sherdor” maishiy xizmat ko‘rasatish rayon kombinatining sartaroshi

Ismatov Habib

viloyat yosh texniklar stansiyasining to‘garak rahbari, Samarqand shahri

Isroilov Odil

Samarqand shoyi ishlab chiqarish birlashmasi ustasining yordamchisi

Qodirov Abdurahmon

Bulung‘ur rayon xalq ta’limi bo‘limining mudiri

Qilicheva Olmajon

Go‘zalkent rayon kasalxonasining bo‘lim mudiri

Qobilov Najim

Oqdaryo rayonidagi “Partiya XXII syezdi” kolxozining brigadiri

Qodirova Enaqiz

K.D. Ushinskiy nomli Samarqand pedogogika bilim yurtining o‘qituvchisi, Samarqand shahri

Kubayev Sunnat

Samarqand viloyat dehqonchilik-sanoat uyushmasining bo‘lim boshlig‘i, Samarqand shahri

Qo‘shmatov Abduxoliq Shomahatovich

167-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna suvoqchisi, Jomboy rayoni

Mayorov Vitaliy Dmitriyevich

176-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Oqtosh shahri

Mastonov Mardon

Toyloq rayon dehqonchilik-sanoat kombinatining bosh zootexnigi

Mahmanazarov Turdibek

Oqdaryo rayon markaziy kasalxonasining jarrohi

Melikov Mustafoqul

Samarqand shahridagi “Xo‘ja Zudmurod” masjidining imom-xatibi

Molut Muhammad

“Samarqandgaz” birlashmasining boshlig‘i, Samarqand shahri

Musayeva Ochiloy

Ishtixon rayonidagi “Uch qahramon” kolxozi brigadiri

Mustafoyeva Jamila

Pastdarg‘om rayonidagi Ilich nomli sovxoz cho‘chqaboqari

Mustafoyeva Holida

Jomboy rayonidagi “Yangi hayot” kolxozining sut sog‘uvchisi

Muxtorov Yoqub

Chelak rayonidagi A. Navoiy nomli kolxoz boshqaruvining raisi

Nazarov Ne’mat Ibodovich

Ishtixon rayonidagi M. Jo‘rayev nomli kolxoz brigadiri

Nomozov Ilash

Bulung‘ur rayonidagi “Mingchinor” sovxozi bosh texnologi

Norov Ahmat

Kattaqo‘rg‘on rayonidagi “Zarafshon” kolxozi brigadiri

Nushbakov Normurod Qahhorovich

Paxtachi rayonidagi Sh. Qahhorov nomli kolxoz brigadiri

Ovchinnikov Yuriy Ivanovich

Samarqand vagon deposining boshlig‘i, Temir yo‘l rayoni

Oripov Subxonqul

O‘zbekiston olimlar uyushmasi viloyat bo‘limining raisi

Pardayeva Muhabbat Hamdamovna

Samarqand shahridagi 60-maxsus maktab- internat o‘qituvchisi

Pirmatov Xarifqul

Qo‘shrabot rayonidagi “Qo‘shrabot” ijara xo‘jaligining bosh cho‘poni

Pirov Burxon

Urgut rayonidagi 32-maktab o‘qituvchisi

Rajabova Mavluda Ergashevna

Urgut shahridagi 1-maktab o‘qituvchisi

Rustamov Furqat Ismatovich

Samarqand hokimligi ichki ishlar boshqarmasi soqchilik xizmati 2-rotasining komandiri, Samarqand shahri

Rustamova Ra’no Xalilovna

Samarqand trikotaj fabrikasining ishchisi

Rustamova Halima

Samarqand pillakashlik fabrikasining ishchisi

Saydullayev Hamdam

Payariq rayonidagi “Xalqobod” ijara xo‘jaligining brigadiri

Solixboyev Sagit Shokirovich

viloyat urush va mehnat faxriylari komitetining raisi, Samarqand shahri

Samiyev Raufjon

Urgut rayonidagi Krupskaya nomli kolxoz ta’mirlash-texnika ustaxonasining mudiri

Sattorov Xudoyboq Sattorovich

Bulung‘ur rayonidagi Beruniy nomli sovxoz direktori

Sattorova Xosiyat Hasanovna

Kattaqo‘rg‘on shahar yog‘-moy kombinatining apparatchisi

Sulaymonov Hamid

xo‘jalik hisobidagi yordamchi xo‘jalik direktori, Bulung‘ur rayoni

Sulaymonov Hasan

Paxtachi rayonidagi “Xumor” kolxozi chorvadori

Tangirova Oyzira Omonovna

Nurobod rayonidagi “Yangiobod” ijara xo‘jaligining sut sog‘uvchisi

Toshturdiyev Xudoyqul

Narpay rayonidagi 21-maktab o‘qituvchisi

Turobova Bibisora

Samarqand viloyati xotin-qizlar komitetining raisi

To‘raqulova Surayyo Muxtorovna

Toyloq rayon konserva zavodining ishchisi

Ulug‘murodov Elmurod

Ishtixon rayon dehqonchilik-sanoat birlashmasining raisi

Fayziyev Usmon

Narpay rayonidagi Islom Shoir nomli qishloq Kengashining raisi

Haydarova Zaynab

Narpay rayonidagi “Moskva” kolxozi brigadiri

Hakimov Farhod

Samarqand trikotaj fabrikasining sex boshlig‘i

Hamroyev Narzulla Orziqulovich

Narpay rayonidagi A. Navoiy nomli kolxozi brigadiri

Handalova Go‘zal Karimovna

Urgut rayon markaziy kasalxonasi bolalar bo‘limining mudiri

Holmurodova Tamara To‘ychiyevna

Samarqand rayonidagi “Do‘stlik” kolxozi brigadiri

Xudoyberdiyev Berdi

viloyat hokimligi ichki ishlar boshqarmasi bo‘limining katta eksperti, Samarqand shahri

Xudoyberdiyeva Turdigul

Chelak rayonidagi Oxunboboyev nomli sovxoz brigadiri

Husanov Suyar

Oqtosh shahar pochta aloqasi bo‘limining feldyegeri, Oqtosh shahri

Shodiyeva Musharraf

Samarqand shahar Siyob rayonidagi 2-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Elmurodov Malik

Kattaqo‘rg‘on rayonidagi 57-maktab-internat direktori

Ergasheva Ma’suda Jo‘raqulovna

Samarqand shoyi ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi

Yo‘ldoshev Erkin Ergashevich

180-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Kattaqo‘rg‘on rayoni

Yunusov Haydar

Pastdarg‘om rayon markaziy kasalxonasining bosh shifokori

Yusupov Rahimberdi

Samarqand chinni zavodining direktori

Yusupov Tinchlik

Payariq rayonidagi “Turkiston” kolxozi brigadiri

Yusupov Razzoq Abduholiqovich

Payariq rayonidagi “Moskva” kolxozi brigadiri

Surxondaryo viloyatidan

Abdulahatov Nortoji

Avtomobil yo‘llari boshqarmasining boshlig‘i, Sherobod shahri

Abdurazzoqova Soliya Shoymardonovna

Bandixon rayonidagi G‘. G‘ulom nomli sovxoz sut sog‘uvchisi

Abdurasulov Sattor

Oltinsoy rayonidagi 27-maktab direktori

Absamatov Abdurashid

554-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Termiz rayoni

Amirqulov Qurbon

Gagarin rayon non mahsulotlari kombinatining direktori

Badalov Xayit

Qumqo‘rg‘on rayonidagi 23-maktab o‘qituvchisi

Bakirov Haydar Eshpo‘latovich

Denov shahar ichki ishlar bo‘limi tergov bo‘linmasining katta tergovchisi

Boyto‘rayev Turdimurod

Oltinsoy rayon markaziy kasalxonasining shifokori

Boboyev Rustam

viloyat statistika boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

G‘aimov Alim

26-trestga qarashli 268-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Lenin rayoni

G‘aniyev Murodullo

“Surxonirstroy” trestiga qarashli ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna traktorchisi, Uzun rayoni

G‘aripova Dilora Sufyanovna

viloyat hokimligi apparatining yetakchi mutaxassisi, Termiz shahri

Davronov Qurbon

Sherobod rayonidagi 37-maktab direktori

Do‘lmonov Eshboy Xo‘janazarovich

Termiz rayonidagi “Gulbahor” sovxozi direktori

Do‘stmurodov Quvon Aliyevich

Lenin yo‘li rayon sudining raisi

Jo‘rayev Hakim To‘xtamishovich

Qumqo‘rg‘on rayonidagi Ulyanov nomli sovxoz brigadiri

Jo‘rayev Eshquvvat Turopovich

275-kolxozlararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Qumqo‘rg‘on rayoni

Zolotarev Dmitriy Nikolayevich

O‘XDP shahar kengashining kotibi, Termiz shahri

Eshonov Alim Boboxo‘jayevich

viloyat aloqa ishlab chiqarish-texnika boshqarmasining boshlig‘i, Termiz shahri

Karimova Shafoat Qo‘ziyevna

Gagarin rayonidagi “8 Mart” kolxozi tug‘uruqxonasining bosh shifokori

Qobilov Amirqul

Termiz rayonidagi “Navbahor” sovxozi brigadiri

Qurbonnazarov Xushmurot

viloyat matlubot uyushmasiga qarashli ulgurji savdo-xarid bazasining ishchisi, Termiz shahri

Lyashenko Svetlana Ivanovna

Termiz shahridagi 10-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Mamiyev Normurod

Angor rayonidagi “Kommunizm” kolxozi traktorchisi

Mardonov Xoliq

Denov shahar paxta tozalash zavodining �shchisi

Meliyev Hamro

Oltinsoy rayonidagi “Shirin” sovxozi brigadiri

Mirqurbonov Yo‘ldosh Mirqurbonovich

muzikali drama teatrining aktyori, Termiz shahri

Murodullayev Muhammad Boboyevich

Sharg‘un shahri hokimi, Sariosiyo rayoni

Nigmatullina Minigul Sharapovna

Leni? yo‘li rayon markaziy kasalxonasining shifokori

Noraliyev Xo‘doyberdi

viloyat bosh davlat hakami

Sapiyev Komiljon

Denov shahar avtokorxonasi direktori

Safarov Xurram

asfalt-beton zavodining bosh muhandisi, Sho‘rchi rayoni

Toshmurodov Abdurahmon

Denov rayonidagi “Hazorbog‘” sovxozi 1-hunar-texnika bilim yurti direktori

Turdiyev Nurqobil Fayzullayevich

ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Jarqo‘rg‘on rayoni

Turdiyev Rahmatullo Turdiyevich

“Surxandaryaoblagropromstroy” 1-trestiga qarashli 253-kolxozlararo ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Gagarin rayoni

Turdimatov Turg‘un

Termiz rayonidagi “Namuna” kolxozi brigadiri

Tursunov Safar

Oltinsoy rayonidagi “Xo‘jaipok” kolxozi brigadiri

O‘taganov Toji Xolmirzayevich

Uzun rayon markaziy kasalxonasi shifokorlik ambulatoriyasi bo‘limining mudiri

O‘tayev Kamol

Angor rayon paxta tozalash zavodining ishchisi

Hamroyev Xudoynazar

Denov rayonidagi 21-avtokolonna haydovchisi

Hasanov Juma

Qumqo‘rg‘on rayonidagi “Oqqapchig‘ay” sovxozi direktori

Xo‘jamiyorov Xursand

Boysun rayon bosmaxonasining musahhihi

Husanov Eshqobil

Sherobod rayon “Yangi turmush” qishloq Kengashining raisi

Cherniy Viktor Nikolayevich

“Termezgorgaz” ta’mirlash-qurilish gazmontaj boshqarmasining shoxobchalari va inshootlar bo‘yicha chilangari, Termiz shahri

Chorshanbiyev Abdulla Orolovich

“To‘polanggidrostroy” qurilish boshqarmasining bosh muhandisi, Sariosiyo rayoni

Chorshanbiyev Xidir Suvonovich

Boysun rayonidagi “Boysun” sovxozi direktori

Shoymardonov Mo‘min

Jarqo‘rg‘on rayonidagi 21-maktab o‘qituvchisi

Shamsiyev Fazli

Gagarin rayonidagi 1-maktab o‘qituvchisi

Shamsutdinov Nabijon Tojiboyevich

Sariosiyo rayonidagi “Nargiz” tikuvchilik fabrikasi direktori

Shoymardonov Akanboy

Bandixon rayonidagi “Toshkent” sovxozining zveno boshlig‘i

Ermatov Hamro Egamovich

O‘XDP viloyat Kengashining ikkinchi kotibi, Termiz shahri

Sirdaryo viloyatidan

Abdiyev Fayzullo

50-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna ishchisi, Boyovut rayoni

Abduvohidov Abduhakim Abduraqibovich

Xovos rayonidagi “Drujba” sovxozi direktori

Abdullayev Zubaydullo

Boyovut rayonidagi “Boyovut” sovxozi maxalla komitetining raisi

Abdurahmonov Tilav

7-qurilish trestiga qarashli 2-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna suvoqchisi, Guliston shahri

Abduxoliqova Rayxon Abduraupovna

Sharof Rashidov rayonidagi 6-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Abdushohidov Abdulhaq

viloyat urush va mehnat faxriylari kengashining raisi, Guliston shahri

Azimov Aliboy Begbo‘tayevich

Xovos rayon madaniyat bo‘limining mudiri

Oqjigitov Omon

Sayxunobod rayonidagi “SSSR 50 yilligi” sovxozi oilaviy pudrat brigadiri

Asanov Nabi

Sirdaryo rayonidagi “Sholikor” sovxozi brigadiri

Ahmedov Rayimberdi Egamqulovich

Mehnatabod rayonidagi “Mehnatobod” soaxozining bosh agronomi

Ochilov Anorqul

Boyovut rayonidagi maktab-interna� o‘qituvchisi

Berdaqov Mark O‘tamurodovich

Sharof Rashidov rayon markaziy kasalxonasi jarrohlik bo‘limining mudiri

Beschastnaya Lyubov Mixaylovna

Guliston shahridagi “Go‘zal” 9-yasli-bog‘cha tarbiyachisi

Jamalov Turg‘un

viloyat teleradio komiteti raisi

Boyjonov Jaqsiliq

Oqoltin rayon ichki ishlar bo‘limining katta uchastka vakili

Boyqo‘ziyev Boybo‘ta

Komsomol rayonidagi “Moskva” kolxozining suvchisi

Vovnyakova Tatyana Vladimirovna

Yangiyer shahar xalq ta’limi bo‘limi mudirining o‘rinbosari

Galayev Turdiboy

“Sirdaryarisstroy” trestiga qarashli 1- ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna chilangari, Sirdaryo rayoni

Giyayev Asad

Sirdaryo rayon aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish ishlab chiqarish birlashmasining sartaroshi

Davletshin Ravil Najmeyevich

“Agrokommunstroyremont” birlashmasining brigadiri, Sharof Rashidov rayoni

Davlatov Yusuf Abdurazzoqovich

viloyat hokimligi qurilish va kommunal xo‘jalik bo‘limining mudiri, Guliston shahri

Davletova Soliya

O‘XDP viloyat Kengashining kotibi, Guliston shahri

Jonzoqov Mirali

Guliston shahridagi 2535-avtokolonna haydovchisi

Jo‘lbekov Rustam Qarshiboyevich

“Golodnostepagromelioremstroy” trestining boshqaruvchisi, Yangiyer shahri

Jumayev Pardaboy Abdullayevich

viloyat ichki ishlar boshqarmasi qidiruv militsiyasi xizmati jinoyat qidiruv bo‘limi boshlig‘i, Guliston shahri

Ismoilova Santalat

Sharof Rashidov rayonidagi “Do‘stlik” sovxozi brigadiri

Qayumov Abdurazzoq Norboyevich

Oqoltin rayoni hokimi

Qirg‘izboyev Norqo‘zi

Shirin shahar sog‘liqni saqlash bo‘limining bosh shifokori

Qobulov Anvar

Oqoltin rayonidagi “Farg‘ona” sovxozi direktori

Koneyeva Elvira Ibragimovna

Guliston rayon markaziy kasalxonasi tug‘uruqxona bo‘limining mudiri

Krovnov Aleksandr Nikolayevich

viloyat hokimining o‘rinbosari, Guliston shahri

Qo‘ldoshev Odil

Boyovut rayonidagi T. Latipov nomli kolxoz brigadiri

Ko‘chimov Xolmo‘min

Xovos rayonidagi “Drujba” sovxozi feldsherlik-akusherlik punktining mudiri

Mirzabekov Kubay

Komsomol rayonidagi T. Norboyev nomli 5-maktab ilmiy mudiri

Mextiyeva Svetlana Vasilyevna

matbaachilik ishlab chiqarish birlashmasining harf teruvchisi, Guliston shahri

Musurmonova Nursalat

Sharof Rashidov rayon aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish kombinatining tikuvchisi

Ni Svetlana Nikolayevna

Sayhunobod rayon aloqa tarmog‘ining operatori

Nurdinov Benadir Valiyevich

Milliy xavfsizlik xizmati Sirdaryo viloyat boshqarmasining boshlig‘i, Guliston shahri

Nurmambetova Gulnora Fariqovna

Sirdaryo viloyatidagi Baxt paxta tozalash zavodi direktorining o‘rinbosari

Nurmatov Mamadali

Tabiatni muhofaza qilish jamiyatining mas’ul kotibi, Xovos rayoni

Nurmuhamedov Abdurahmon Saimovich

“Oblagrostroy” 2-trestiga qarashli 47-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna brigadiri, Guliston rayoni

Nazarov To‘lqin Ergashevich

Guliston tibbiyot bilim yurtining direktori

Omonov Anorboy Suyunovich

Oqoltin rayon markaziy kasalxonasi bosh shifokorining o‘rinbosari

Oripov Bo‘ri

Oqoltin rayonidagi “Meliorator” kichik korxonasining montajchisi

Rahimov Muhammadjon Eraliyevich

Guliston rayonidagi 2-o‘rta maktab direktori

Sadovnikov Viktor Alekseyevich

viloyat fizkultura va sport komiteti raisining o‘rinbosari, Guliston shahri

Salimulin Tagir Xarisovich

Guliston shahar uysozlik kombinati boshlig‘ining o‘rinbosari

Samatov Xayrilla

Sayxunobod rayonidagi “Guliston” sovxozi brigadiri

Sulaymonova Sariye Bekmambetovna

Oqoltin rayon aloqa tarmog‘i avtomat telefon stansiyasining muhandisi

Sultonov Saminjon

“Ishonch” gazetasining Sirdaryo va Jizzax viloyatlari bo‘yicha o‘z muxbiri

Suyunov Nabi

Xovos rayon ijtimoiy ta’minot bo‘limining mudiri

Toshmatov Inom Qobilovich

Guliston shahar non zavodining sex ustasi

Tojiboyev Irisboy

Guliston rayonidagi Navoiy nomli kolxoz a’zosi

Tursunqulov Erkin

viloyat prokuraturasi prokurorining katta yordamchisi, Guliston shahri

Umarov Qodirqul Nazarmatovich

Shirin shahar aloqa tarmog‘ining boshlig‘i

Umarov Pirimqul

“Uzselxozximiya” Boyovut rayon birlashmasining raisi

O‘sarov Abdirazzoq

Mehnatobod rayon madaniyat bo‘limining mudiri

Hayitov Obloqul

Xovos rayonidagi Timiryazev nomli sovxoz mexanizatori

To‘rabekov Mirzaqul

Komsomol rayonidagi 5-maktab o‘qituvchisi

Xo‘jayev Ahmad

“Promgrajdanstroy” tresti brigadiri, Mehnatobod rayoni

Hojigeldiyev Ashurali Ismatullayevich

viloyat hokimligi me’morchilik va shahar qurilishi Bosh boshqarmasining boshlig‘i, Guliston shahri

Xoliqov Abduxalil G‘aniyevich

Sirda�yo shahar sut zavodining mexanigi

Xudashev Xoldor

Oqoltin rayonidagi “Andijon” sovxozining bo‘lim boshqaruvchisi

Xudoynazarov Mustafo Hazratqulovich

Mehnatobod rayon markaziy poliklinikasining uchastka shifokori

Eminova Nazli Amurshoyevna

Sayxunobod rayon matlubot jamiyati umumiy ovqatlanish korxonasining sex ustasi

Ergasheva Shodigul

Sirdaryo rayonidagi 25-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Eshonqulov G‘ani

Komsomol rayonidagi “Leningrad” sovxozi mexanizatori

Yusupov Yo‘ldosh Yusupovich

“Golodnostepstroy” qurilish-dehqonchilik-sanoat birlashmasi muzeyining mudiri, Yangiyer shahri

Toshkent viloyatidan

Abdukarimov To‘xtamat

G‘azalkent shahridagi oziq-ovkat tajriba kombinatining haydovchisi

Abdullayev Obloberdi

Bekobod rayon melioratsiya va suv xo‘jaligi birlashmasining katta muxandisi

Akramov Bahodir Komilovich

Chirchiqdagi “Elektroximprom” ishlab chiqarish birlashmasi katalizator sexining boshlig‘i

Aminov Sidiq

Angren shahridagi 29-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Oripov Anvar

Chinoz binokorlik materiallari va konstruksiyalari kombinatining elektr payvandchisi

Arslonova Shahriniso Abdurahmonovna

Olmaliq uysozlik kombinati “Binokor” kooperativining suvoqchi-bo‘yoqchisi

Ortiqov Mirzatilla

Bo‘stonliq rayonidagi 22-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Ahmedov Abdumutal Ikromov�ch

Olmaliq shahridagi “Ammofos” ishlab chikarish birlashmasining apparatchisi

Bekmamedova Larisa Xisamovna

“Axangaransement” birlashmasining buxgalteri

Berdiqulova Batan

Bo‘stonliq rayonidagi “Enbek” kolxozining sut sog‘uvchisi

Buvaxonov Jo‘ra

Toshkent rayonidagi “O‘zbekiston 50 yilligi” sovxozi brigadiri

G‘apporov Alisher

Zangiota rayonidagi “Bo‘zsuv” kolxozi raisi

Dauirov Ulamqodir

Bo‘stonliq rayonidagi Tovoqsoy ro‘zg‘or kimyosi birlashmasining bosh muhandisi

Dehqonov Omonboy

Bekobod rayon melioratsiya va suv xo‘jaligi birlashmasining muhandisi

Doljenko Zoya Govrilovna

Yangiyo‘l rayon markaziy kasalxonasining bo‘lim mudiri

Do‘stmuhamedov Nig‘matilla Saydullayevich

“Axangaransement” birlashmasining mashinisti

Do‘stova Nazira Tursunxo‘jayevna

Pskent rayon non kombinatining ustasi

Zashchixina Evgeniya Vasilyevna

“Axangaransement” birlashmasining mashinisti

Zokirov G‘ayrat

Oqqo‘rg‘on rayon markaziy kasalxonasining travmatologiya bo‘limi mudiri

Inoyatov Saypilla

Quyichirchiq rayon markaziy kasalxonasining bosh shifokori

Islomova Oynisa Nurmatovna

Angrendagi “Hunarmand” xo‘jalik hisobidagi korxona ishchisi

Ergashev Turg‘un

viloyat tabiatni muhofaza qilish komitetining raisi

Eshtoyev Ravshanbek Abdurahimovich

Bo‘stonliq rayonidagi 18-hunar-texnika bilim yurtining ustasi

Qodirov Ahmad

Toshkent viloyati dehqonchilik-sanoat uyushmasi paxtachilik bo‘limining bosh mutaxassisi

Kapishnikov Valeriy Nikolayevich

“Axangaransement” birlashmasiniig mashinisti

Kerimov Seyyar Ibragimovich

“Axangaransement” birlashmasining elektr montyori

Qodirova Santalat

Viloyat ijtimoiy ta’minot bo‘limining mudiri

Korablina Tanzilya Yunusovna

Toshkent viloyati statistika boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Ko‘paysinova Gulsara

“Axangaransement” birlashmasining mashinisti

Qulbekov Muxtor

O‘rta Chirchiq rayonidagi “Haqiqat” kolxozi brigadiri

Qurbonaliyeva Toza

Bo‘stonliq rayon markaziy kasalxonasining katta hamshirasi

Qurbonova Marhabo

Pskent rayonidagi 1-maktab o‘qituvchisi

Li Fyodor Ilich

O‘rta Chirchiq rayonidagi 1-maktab direktori

Mansurov Sotvoldi Ismoilovich

Yangiyo‘l rayonidagi M. Mirzaboyev nomli kolxoz brigadiri

Marchenko Boris Aleksandrovich

Yangiobod shahridagi 22-poliklinika mudirining o‘rinbosari

Mirboboyev Anvar Mirusmonovich

O‘rta Chirchiq rayonidagi 63-umumta’lim maktabi o‘qituvchisi

Mirzayeva Mehri Ergashevna

Qibray rayonidagi 12-maktab o‘qituvchisi

Qurbonov Haydarkul Barkashevich

Olmaliq shahar ichki ishlar bo‘limining militsioneri

Mo‘minov Ne’mat Komilovich

Bekobod rayon markaziy kasalxonasi ginekologiya bo‘limining mudiri

Mirsalimov Zamon Haydarovich

2-“Tashoblagrostroy” tresti boshqaruvchisining o‘rinbosari

Musayeva Matluba

Parkent rayonidagi 15-maktab o‘qituvchisi

Muhamadjonov Sidiq

Toshkent rayonidagi M. Fozilov nomli kolxoz raisi

Normuhamedov Abdurahmon Zoyitovich

Zangiota rayonidagi A. Ikromov nomli kolxoz brigadiri

Nizomov Hilol Nizomovich

Toshkent viloyati xalq ta’limi boshqarmasining yetakchi mutaxassisi

Okel Vadim Fridrixovich

Chirchiq shahar hokimligi ichki ishlar bo‘limining boshlig‘i

Oqmirzayev Turg‘unboy

Bekobod rayon melioratsiya va suv xo‘jaligi birlashmasining muhandisi

Oppoqxo‘jayev Abdulla Xolmatovich

“Parkentvodstroy” trestiga qarashli 5-ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonna boshlig‘i, Parkent rayoni

Peysenov Mirzahamid

Yangiyo‘l rayon “Yangiyo‘l” gazetasining muharriri

Rasulov Mahammadali Vahobovich

Bekobod rayon hokimi

Rahimov Zufar

Yangiyo‘l rayon aholiga xizmat ko‘rsatish sohasi ishlab chiqarish birlashmasining sartaroshi

Rahmatov A’zam

Quyichirchiq rayonidagi “Xo‘jakent” sovxozining bo‘lim boshqaruvchisi

Rixsiyev Nosir

“Toshkent haqiqati” gazetasi muharririyatining bo‘lim mudiri

Soliyev Karim Mamurovich

“Uzstroytrans” birlashmasiga qarashli 7-avtokorxona haydovchisi, Angren shahri

Solixov Zohid Obidovich

Viloyat madaniyat boshqarmasining boshlig‘i

Tarziyev Rashid Ahmedovich

Olmaliq kon-metallurgiya kombinati rux zavodining elektr montyori

Toshmatov Rohatqul Ahmedovich

Toshkent viloyati sog‘liqni saqlash bo‘limining bosh mutaxassisi

Tojiyeva Ravshan Jo‘rayevna

Qibray rayonidagi “Oktyabr” kolxozining sut sog‘uvchisi

Tonkonogov Mark Efimovich

viloyat hokimligi I toifa mutaxassisi

To‘rayev Tojiboy

O‘zbekiston qiyin eriydigan va o‘tga chidamli metallar kombinatining apparatchisi, Chirchiq shahri

Tursunov Nishon

Yukori Chirchiq rayonidagi “O‘zbekiston” kolxozi brigadiri

Ubaydillayev Sa’dilla

Toshkent rayonidagi G‘iyos Umarov nomli kolxoz brigadiri

O‘rinboyev Abduhakim Xolmurzayevich

Bekobod rayonidagi “Zafar” dehqonchilik- sanoat kombinatining bosh muhandisi

O‘rmonov Ramait

“Sredazugol” ishlab chiqarish birlashmasining ekskavator mashinisti, Angren shahri

O‘rmonov To‘lqin

Qibray rayon xalq deputatlari Salor posyolka kengashining raisi

Usmonov Mamadiyor Mamadiyevich

viloyat Hokimligi ichki ishlar boshqarmasi tergov boshqarmasining boshlig‘i

Usmonov Ermat

O‘rta Chi rchiq rayonidagi “Severniy mayak” kolxozi brigadiri

Fahriddinov Yovmitdin Zaynitdinovich

Qibray rayonidagi “Limonariy” kolxozi raisi

Usmonova Mukarram Eshmatovna

“Uzmeststroy” trestiga qarashli Toshkent viloyat ko‘chma mexanizatsiyalashtirilgan kolonnasining g‘isht teruvchisi

Fyodorov Aleksandr Pavlovich

“Axangaronsement” ishlab chiqarish birlashmasining bosh direktori, Ohangaron shahri

Xayitmatov Ne’mat

Parkent rayonidagi S. Rahmatullayev nomli 10-o‘rta maktab direktori

Xalilov Baxtiyor Ergashevich

viloyat hokimligi istiqbolni belgilash komitetining bo‘lim boshlig‘i

Hasanov Turg‘un Rustamovich

“Axangaronsement” ishlab chiqarish birlashmasi transport sexining teplovoz mashinisti, Ohangaron shahri

Xo‘jakayev Iskander

Yuqori Chirchiq rayonidagi “Do‘stlik” kolxozining uchastka mudiri

Chernisheva Elizaveta Grigoryevna

“Axangaronsement” ishlab chiqarish birlashmasi ko‘prik kranining mashinisti

Shodiyev Inomali

VLKSM 40 yilligi nomli Angren GRESi chilangari

Shorahimov Shomurot

Chinoz rayonidagi “Chinoz” naslchilik sovxoz-texnikumi brigadiri

Sharshukov Leonid Aleksandrovich

“�hangaronsement” ishlab chiqarish birlashmasining chilangari, Ohangaron shahri

Shishova Valentina Nikolayevna

Chirchiq shahar poyabzal ishlab chiqarish birlashmasining poyabzal ustki qismini yig‘uvchisi

Ergashev Kamoliddin

Viloyat dehqonchilik-sanoat majmui moddiy-texnika ta’minoti va texnikani ta’mirlash birlashmasining bo‘lim boshlig‘i

Yo‘lchiyev Akbarali

Qibray rayoni hokimi

Yusupov Sobir Mo‘minovich

“Toshviloyatyuktrans” konserni bosh direktori

Yusupxo‘jayev Saidikrom

Toshkent rayonidagi A. Abdullayev nomli kolxoz ferma mudiri

Yakovenko Nelli Ivanovna

“Tashkentskaya pravda” gazetasi muharririning o‘rinbosari

Farg‘ona viloyatidan

Oxunov Ma’rip

Farg‘onadagi gaz apparatlari zavodining omborchisi

Abdullajonova Jo‘raxon

Qo‘qon davlat pedagogika institutining dekani

Abdurahmonov Abdumannon

Rishton kommunal-maishiy xizmat ishlab chiqarish boshqarmasining kuloli

Avetisov Arkadiy Abramovich

Rishton dehqonchilik-sanoat kombinatining direktori

Akopjanov Sergey Mixaylovich

Farg‘ona shahridagi 3-avtobaza direktori

Alimov Shuhrat Hamidovich

O‘zbekiston milliy axborot agentligining Farg‘ona va Andijon viloyatlari bo‘yicha fotomuxbiri

Alimova Shahzoda

Farg‘ona ip gazlama birlashmasining to‘quvchisi

Asqarov Sobirjon

“Beshariq tongi” gazetasining muharriri

Afanasiadi Mixail Georgiyevich

Qo‘qon gaz armaturasi zavodining direktori

Ahmadaliyev Abduqodir

O‘zbekiston rayonidagi “G‘aniobod” sovxozi direktori

Ahmedov Ahad Muhamedovich

Me’morchilik va shahar qurilishi boshqarmasining boshlig‘i

Ahmedova Matluba Dehqon qizi

Yozuvchilar uyushmasi Farg‘ona bo‘limining adabiy konsultanti

Ashurova Nag‘imaxon

Farg‘ona rayonidagi 4-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Bikmaykina Fevziya Eminovna

Quva non mahsulotlari kombinati ishchisi

Boymatov Solijon

Qo‘qon gaz armaturasi zavodining tokari

Dadaxo‘jayev Mansur

“Raykoopzagottorg” Quva rayon birlashmasining tayyorlovchisi

Danchenko Yuriy Vasilyevich

“Fergananefteorgsintez” birlashmasining bosh direktori

Jabborova Tursunxon Mamataliyevna

Marg‘ilondagi “Atlas” birlashmasining to‘quvchisi

Jalolov Xalil

Qo‘kon non mahsulotlari kombinatining nonvoyi

Jo‘raboyeva E’tiborxon

Frunze rayonidagi 1-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Zamonov Qodirjon

Quvasoy shahridagi “Bo‘ston” feldsher-akusherlik punktining mudiri

Ibrohimov Ismonali

Uchko‘prik rayonidagi F. Shamsiddin nomli sovxoz brigadiri

Imomov Ochilboy

Beshariq rayon xalq deputatlari Andarxon qishloq kengashining raisi

Iskandarov To‘xtasin

Farg‘ona shahridagi 5-hunar-texnika bilim yurtining ustasi

Ismoilov Umarjon Siddiqovich

Yozyovon rayon “Markaziy Farg‘ona” gazetasining muharriri

Karimov Alijon

Farg‘ona rayon non kombinatining direktori

Qayumov Abiljon

Quva shahar “Agrokommunstroyremont” korxonasi boshlig‘i

Qayumov Yusuf

Oltiariq rayon kinoprokat idorasining direktori

Qodirov Abdullajon

Buvayda rayon Bog‘qir matlubot jamiyatiga qarashli magazin mudiri

Qodirov Adham Zarabjonovich

Toshloq noto‘qima materiallar fabrikasi ustasining yordamchisi

Kozlova Valentina Ivanovna

Farg‘ona poyabzal fabrikasi bosh muxandisining o‘rinbosari

Komilov Xolmatjon Odilovich

81-xo‘jaliklararo ko‘chma mexanizatsiyalashgan kolonna boshlig‘i, Yozyovon rayoni

Qoraboyeva Lobar Jo‘rayevna

Qo‘qon ko‘nchilik ishlab chiqarish birlashmasining tayyor mahsulot topshiruvchisi

Kojevnikova Alevtina Pavlovna

O‘zbekiston Olimlar uyushmasi viloyat tashkilotining referenti

Qurbonov Rafiq

Dang‘ara rayonidagi Ohunboboyev nomli sovxoz direktori

Qo‘shoqov Ne’matillo

Toshloq rayonidagi “Zarkent” kolxozi bosh agronomi

Madvaliyev Sultonboy

Rishton rayonidagi “Rishton” sovxozining bo‘lim brigadiri

Mamarahimova Oqila

Ipak ilmiy-ishlab chiqarish birlashmasining pillakashi

Mahmudov Rustam Mamajonovich

Qo‘qon binokorlik materiallari korxonasi direktori

Mirzayev Halim

Farg‘ona rayonidagi “Oltin vodiy” kolxozi raisi

Murodov Saidjon Xolbekovich

Oltiariq rayon markaziy kasalxonasi bosh shifokorining o‘rinbosari

Musayeva Xanifa Fotfetdinovna

Marg‘ilondagi “Atlas” avrli gazlamalar ishlab chiqarish birlashmasining to‘quvchisi

Oripov Muhammad Hamidovich

Farg‘ona rayon “Shonli mehnat” gazetasining fotomuxbiri

Otaboyev No‘mon Hamidovich

“Farg‘onagaz” viloyat birlashmasining boshlig‘i

Otaboyev Tolibjon

Furqat rayonidagi “Chilgi jiyda” sovxozining bo‘lim boshqaruvchisi

Rahimov Abduxalil

Viloyat ijodkor yoshlar uyushmasining raisi

Rahimova Matlubaxon

Marg‘ilon kasanachilik mehnati sovg‘a fabrikasining sex boshlig‘i

Rahmonov Ahmadali

Farg‘ona rayon Yormozor aloqa bo‘limining xat tashuvchisi

Rahmatullayev Alisher

Farg‘ona rayon “Shonli mehnat” gazetasi muharririning o‘rinbosari

Safarov Ibroxim

So‘x rayonidagi “Hushyor” davlat bog‘dorchilik xo‘jaligining bog‘boni

Soliyev G‘ulomjon

Beshariq rayon “Beshariq tongi” gazetasining bo‘lim mudiri

Soliyev Ibrohimjon

Bog‘dod rayonidagi “Paxtakor” kolxozining bo‘lim mudiri

Sulaymonov Yo‘ldosh

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limining mas’ul kotibi

Sultonova Qurbonoy Qo‘ldoshevna

Qo‘qon shahar “Mehnat bayrog‘i” gazetasi muharririyatining bo‘lim mudiri

Turg‘unov To‘ychivoy

Oxunboboyev rayonidagi A. Aligavharov nomli kolxoz brigadiri

Tursunboyev G‘ofurjon

Oxunboboyev rayonidagi 10-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Uzoqov Madamin

Buvayda rayonidagi 24-dorixona mudiri

Usmonova Mahfuza Salimovna

Farg‘ona shahar “Oltin vodiy” gazetasining bo‘lim mudiri

Usmonov Bahrom Jo‘rayevich

Qo‘qon shahar me’morchilik va shaxar qurilishi boshqarmasining me’mori

Hakimov Oxunjon

viloyat matbuot komiteti inspeksiyasining rahbari

Hakimov O‘rinboy

Quva rayonidagi “Haqiqat” kolxozi raisi

Hasanov Fyodor Lutfullovich

“Ferganskaya pravda” gazetasining mas’ul kotibi

Xolbekova Risolat Botirovna

Marg‘ilon shahridagi 25-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Egamov Abdubasir

Qo‘qon burg‘ulash ishlari boshqarmasining burg‘ulovchisi

Ergashev Yo‘ldosh

Farg‘ona shahridagi pillakashlik fabrikasining direktori

Eshmatova Nishonbu

Oltiariq rayonidagi 7-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Yo‘ldoshev G‘anijon

“Quvasoy” sovxozining ijarachisi, Quvasoy shahri

Yo‘ldosheva Buvixon

Qo‘qon shahridagi Oxunboboyev nomli tikuvchilik fabrikasining tikuvchisi

Xorazm viloyatidan

Abdilhakimov Matnazar

O‘zbekiston Respublikasi Yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limining adabiy maslahatchisi

Abdullayev Erkin

Urganch shahridagi 13-avtobus parkining haydovchisi

Aliqulov Rashid

Yangibozor rayon markaziy kasalxonasining bo‘lim mudiri

Olloberganov Qadamboy

“Xorezmkontrakttorg” boshqarmasining yuk tashuvchisi, Urganch shahri

Otaxonov Yoqub

“Oktyabr” kolxozi boshqaruvining raisi, Xazorasp rayoni

Bekbergenova Bibirajab

17-“Yulduzcha” bolalar bog‘chasining tarbiyachisi, Urganch shahri

Bekmatova Maryam

“Xorazm” kolxozining sut sog‘uvchisi, Yangiariq rayoni

Voisov Egambergan Sobirovich

“Madaniyat” kolxozining raisi, Yangibozor rayoni

Vafoyeva Muborak Ismoilovna

Polvonnazariy nomli o‘rta maktab o‘qituvchisi, Shovot rayoni

Gadoyeva Hojarbibi

Xiva gilam birlashmasining to‘quvchisi, Xiva shahri

Davlatov Qurbonboy

96-avtokorxona haydovchisi, Xazorasp rayoni

Davlatova Oysara

Qo‘shko‘pir rayonidagi Yangilik qishlov posyolka kengashining raisi

Davlatova Oybibi

Drujba shahridagi Gagarin nomli sovxoz ishchisi

Jumaniyozov Sulton

Yosh tabiatshunoslar stansiyasining direktori, Xiva rayoni

Durdiyev Sabur

“Yug transgaz” magistral gaz quvurlari ishlab chiqarish birlashmasining Urganch liniya ishlab chiqarish boshqarmasi boshlig‘i

Do‘sekeyev Yermatboy O‘tamurotovich

Urganch shahridagi yog‘-moy kombinatining chilangari

Jumaboyev Ambiyat

Shovot rayonidagi O. Hidirov nomli kolxoz brigadiri

Jumamurotova Klara Shohnazarovna

Urganch shahridagi tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining bosh muhandisi

Jumaniyozov Mo‘minjon Madaminovich

Gurlan rayonidagi 12-hunar-texnika bilim yurtining ishlab chiqarish ta’limi ustasi

Zokirova Moygul Jo‘rayevna

viloyat ijtimoiy ta’minot boshqarmasining boshlig‘i, Urganch shahri

Karimov Qadamboy Rajabovich

Shovot rayon qishloq xo‘jalik mahsulotini tayyorlash, saqlash va sotish kooperativ birlashmasining raisi

Qobulov Nurmuhammad

A. Xorazmiy nomli davlat universitetining professori, Urganch shahri

Qo‘chqorov Yo‘ldosh

Gurlan rayonidagi “Qoraqalpog‘iston” kolxozining raisi

Qurbonov Bobojon

Urganch rayonidagi Narimonov nomli kolxozning bosh zootexnigi

Qurbonov Yarash

Bog‘ot rayonidagi Narimonov nomli kolxoz brigadiri

Matnazarov Masharip

Bog‘ot rayonidagi A. Navoiy nomli kolxoz brigadiri

Matnazarova Poshsha

Bog‘ot rayonidagi Iskandar Do‘sov nomli 15-o‘rta maktab direktori

Matniyozov Ollobergan

Xorazm davlat elektr aloqasi ishlab chiqarish korxonasining bosh muhandisi, Urganch shahri

Matchonov G‘oibnazar

Xiva shahridagi 1-kechki maktab o‘qituvchisi

Matyoqubov Habibulla

Yangibozor rayonidagi Al-Xorazmiy nomli 1-maktab direktori

Mahmudova Anor

Gurlan rayonidagi S.M. Kirov nomli o‘rta maktab direktori

Masharipov Otanazar

Xiva shahridagi paxta tozalash zavodining presslovchisi

Masharipov Ashir

“Oblagropromstroy” trestiga qarashli 287- mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnaning g‘isht teruvchisi, Xiva rayoni

Masharipov Qutlimurot Masharipovich

Urganch shahridagi viloyat o‘qituvchilar malakasini oshirish instituti ona tili va adabiyot kabinetining mudiri

Nechayeva Lyubov Mixaylovna

Urganch shahridagi “Fotobitximchistka” aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish ishlab chiqarish birlashmasining sartaroshi

Niyozmatov Qobul

“Xorazmsovxozvodstroy” trestining mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnasi g‘isht teruvchisi, Urganch shahri

Nurjonova Bibijon Qalandarovna

Qo‘shko‘pir rayonidagi “Ittifoq” kolxozining brigadiri

Nurmatov Rahimbergan Zaripovich

Urganch shahridagi H. Siddiqov nomli 20-maktab o‘qituvchisi

Pirnazarova Durdona

Urganch shahridagi 2-hunar-texnika bilim yurtining o‘qituvchisi

Prutyan Viktor Anatolyevich

“Xorezmskaya pravda” gazetasi tahririyatining bo‘lim mudiri, Urganch shahri

Ramatov Ibrohim Avezovich

Urganch shahridagi 167-qurilish trestiga qarashli 255-mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnaning duradgori

Sobirova Aziza

Xiva rayonidagi Al-Xorazmiy kolxozining pudratchisi

Sobirov Qobilniyoz

Urganch shahar uy-joy-kommunal xo‘jalik ishlab chiqarish boshqarmasining haydovchisi

Saidmatov Matsab

O‘rta Osiyo temir yo‘li Orolbo‘yi bo‘limining Shovot stansiyasi poyezd tuzuvchisi, Shovot rayoni

Saloyeva Dilbar Inoyatovna

viloyat adliya boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari, Urganch shahri

Saloyeva Ra’no Ollaberganovna

Urganch shahridagi 1-bolalar poliklinikasining bo‘lim mudiri

Sapoyev Ibodulla

Urganch rayonidagi “Urganch” sovxozining bo‘rdoqichilik punkti direktori

Sapoyeva O‘g‘iljon Shomurotovna

Xorazm ipak ishlab chiqarish birlashmasining ipak yigiruvchisi, Urganch shahri

Safoyeva Gulposhsha

Yangiariq rayonidagi Oybek nomli maktabning boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi

Seytmurotova O‘g‘iljon

Xonqa rayonidagi “Xorazm” kolxozining brigadiri

Sobirov Ibrohim

Viloyat davlat kooperativ dehqonchilik-sanoat uyushmasining boshlig‘i

Sobirov Tursun

“Tuyamo‘yingidrostroy” trestiga qarashli 2-qurilish-montaj boshqarmasining duradgori, Drujba shahri

O‘rinov Otaboy

Xonqa non mahsulotlari kombinatining direktori

Xaitboyev Zaripboy

viloyat uy-joy kommunal-xo‘jalik ishlab chiqarish boshqarmasining boshlig‘i, Urganch shahri

Xo‘janiyozov Davlat

Xonqa rayon matlubot jamiyatiga qarashli “Paxtakor” univermagining direktori

Xudoyberganova Qurvonjon

xalq iste’mol mollari fabrikasining ishchisi, Xonqa rayoni

Xudoyberganova Dilbar

viloyat endokrinologiya dispanserining bosh shifokori, Urganch shahri

Xo‘jakova To‘xta

“O‘zbekiston” kolxozining a’zosi, Shovot rayoni

Yo‘ldoshev Rahim

Q. Rahimov nomli kolxoz raisi, Shovot rayoni

Toshkent shahridan

Abdug‘aniyev O‘tkir

2-avtokorxona haydovchisi

Abdulxoliqov Ildus Shayxalislomovich

Toshkent teplovoz remonti zavodining chilangar-elektrchisi

Odilova Mastura Olimovna

Toshkent tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi

Azimxo‘jayev Ibrohim Saidakramovich

“Tashstroymexanizatsiya” trestiga qarashli 1-mexanizatsiya boshqarmasining ekskavator mashinisti

Akopjyanan Valeriy Ashotovich

“TashNIIPIgenplan” institutining laboratoriya mudiri

Asatov Sayfulla

shahar hokimligi Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Ahmadjonov Ibrohim Salimovich

“Sadaf” birlashmasining bosh direktori

Ahmedov Abror Akbarovich

Toshkent bulka-qandolat kombinatining qandolatchi ustasi

Bektemirov Ahmad Matfullayevich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli “Spetsjelezobetonstroy” qurilish-montaj boshqarmasining montajchisi

Biberman Valentina Gerasimovna

“Glavtashkentstroy”ga qarashli “Tashspetsotdelstroy” trestining 31-qurilish boshqarmasi suvoqchilar brigadiri

Bozorova Ehtiborxon Ergashevna

203-maktabning biologiya o‘qituvchisi

Buxorboyev Abdumalik Abduqodirovich

Toshkent haykaltaroshlik va monumental san’at kombinatining rassomi

Vashchenko Sergey Pavlovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli 11-”Visotstroy” trestining 5-razryadli payvandlovchisi

G‘iyosova Vazira Abdullayevna

Toshkentdagi “Sharq guli” fabrikasining tikuvchi motoristi

Dadaxonov Toir

“Glavtashkentstroy”ga qarashli 12-qurilish trestining 50-qurilish boshqarmasi brigadiri

Jo‘rayeva Nasiba

5-non zavodining novvoyi

Jalilova Mavjuda Mirhamidovna

126-maktab o‘qituvchisi

Ziyotova Ergashboy Ahmedovich

“O‘zbekbirlashuv”ning respublika ulgurji savdo ombori yuk tashuvchisi

Zufarov O‘rin

“O‘zbekfilm” kinostudiyasining haydovchisi

Ibrohimova Norposhsha Tursunovna

Toshkentdagi “Qizil tong” tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining brigadiri

Ismoilov Usmon Ibrohimovich

“Tashgorobuvrembit” birlashmasining 19- sexi bichiqchisi

Isroilova Huriyatxon Soliyevna

“Maqom” dastasining xonandasi

Qodirqulov Sobir

Charm-poyabzal ishlab chiqarish birlashmasining ishchisi

Qodirov Shavkat Xalilovich

“O‘zbekyengilsanoat” charm-mo‘yna assotsiatsiyasi birlashmasining bo‘yoqchisi

Karimov Abduvoris Abduyolarovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli “Tashinjstroy” trestining 7-ixtisoslashtirilgan boshqarmasi proxodkachisi

Karimov Abduvahob

Toshkent non mahsulotlari kombinatining operatori

Karimov To‘lagan Qobilovich

“Tashgorshveybit” birlashmasining direktori

Qahharov Yoqubjon

Sug‘orma quvur va nasos stansiyalarini saqlash va ta’mirlash ixtisoslashtirilgan boshqarmasining boshlig‘i

Kiselev Aleksandr Fyodorovich

Toshkentdagi “Rele va avtomatika” zavodining bosh muhandisi

Kolyan Roza Mixaylovna

“Rembit?exnika” firmasining direktori

Krinitskiy Leonid Fransevich

Mirzo Ulug‘bek rayoni ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Lipagen Mixail Dmitriyevich

“Gordorstroyremont” trestining asfalt-beton qaynatuvchisi

Ma’rupov Yolqin Asadullayevich

Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy tadqiqot instituti klinikasining bo‘lim mudiri

Mamutova Limoza Omanatovna

3-non zavodining katta ustasi

Mahkamova Zulfiya Abdusalomovna

230-maktab o‘qituvchisi

Mahmudov Abilqosim Nozimovich

“Gordorstroyremont” trestining bosh muxandisi

Moroz Viktor Stepanonich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli transport ishlab chiqarish birlashmasining 9-avtokorxonasi haydovchisi

Musayev Erkin Qosimovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli “Tashstroymexanizatsiya” trestining 2-mexanizatsiya boshqarmasi yo‘l montyori

Muhammadrahimova Sohibjamol Karimzotovna

nafaqaxo‘r, Hamza rayoni

Pashayev Eskander Osmonovich

“Stalmontaj” boshqarmasining ish yurituvchisi

Po‘latov Asqarali

“Gordorstroyremont” trestining 4-remont- qurilish boshqarmasi ish yurituvchisi

Politsan Konstantin Vladimirovich

“Tashmetrostroy” boshqarmasining boshlig‘i

Po‘latov Bahrom Hamdamovich

Chilonzor rayon ichki ishlar bo‘limining haydovchi militsioneri

Rasulov Hojiakbar Abdurahimovich

fuqarolarga xizmat ko‘rsatish boshqarmasining boshlig‘i

Rafiqova Mamlakat Qosimovna

Oxunboboyev nomli fabrika tikuvchisi

Rahimbekova Ra’no Abirovna

Beruniy nomli Toshkent texnika universitetining dotsenti

Rahmonov Abdunijat Yasilovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli hajmli-blokli uysozlik tajriba kombinati 3-qurilish konveyeri boshqarmasining montajchisi

Rajapov O‘ktam

Toshkent uysozlik kombinatining 31-qurilish boshqarmasi duradgori

Ro‘zimatov Vahob Begijon o‘g‘li

nafaqaxo‘r

Saidov Abbos Fatxullayevich

“Chevar” aksionerlik jamiyatining bosh direktori

Soliyeva Ra’no Rashidovna

16-o‘rta maktab o‘qituvchisi

Sobolev Gennadiy Ivanovich

Bektemir rayoni hokimi

Sultonov Aktam Sultonovich

teplovoz remonti zavodining ishchisi

Sultonov Xayriddin

G‘afur G‘ulom nomli nashriyot bosh muharriri

Tojiyev Ibrohim Mahamadaliyevich

Toshkent chinni zavodining sozlovchisi

Toshpo‘latov Bahodir Turg‘unovich

O‘zbekbirlashuv savdo uskunalari zavodi yig‘uv sexining duradgori

Tillaxo‘jayev Sharif Toshxo‘jayevich

“Metalloobrabotka” birlashmasining bosh direktori

To‘rayev Mahmud

shahar maktab o‘quvchilari saroyining yog‘och o‘ymakorligi to‘garagi rahbari

Tursunov Berdimurod To‘xtasinovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli 159-qurilish trestining 9-qurilish boshqarmasi bosh muhandisi

Tursunov Mahmudjon Nabiyevich

213-maktabning o‘zbek tili o‘qituvchisi

To‘xtayeva Ozoda Hikmatullayevna

9-hunar texnika bilim yurtining ustasi

Ubaydullayev Zinatulla Ismatullayevich

temir yo‘l transporti muhandislari institutining laboranti

Umarov Qodir

“Glavtashkentstroyga” qarashli 4-qurilish trestining 7-qurilish boshqarmasi g‘isht teruvchisi

Usmonov Ravshan Fozilovich

Toshkentdagi 2-poyabzal fabrikasining ishchisi

Fayziyev Mirxalil Nig‘matovich

8-oshxonaning oshpazlar brigadiri

Xolmirzayeva Mavluda Shukurovna

120-maktabning o‘zbek tili o‘qituvchisi

Xarchenko Viktorina Vasilyevna

Temir yo‘l transporti muhandislari institutining amaliyot rahbari

Haydarova Mavluda

Toshkentdagi “Uchqun” to‘qimachilik-galantereya ishlab chiqarish birlashmasining to‘quvchisi

Xo‘jayev Rahmonberdi Rahimovich

O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi Travmatologiya va ortopediya ilmiy t?dqiqot institutining bo‘lim rahbari

Xolodov Yuriy Petrovich

“Tashmetrostroy”ga qarashli 1-qurilish- montaj boshqarmasining chilangar-montajchisi

Shodimov Tojiboy Akramovich

Toshkent non mahsulotlari birlashmasining bosh direktori

Shokirov Chingiz Rasulevich

“O‘zbekfilm” kinostudiyasining bosh muhandisi

Sharipov Salohitdin Ortiqovich

48-ATSning elektr montyori

Shoahmedova Farida

Toshkentdagi “Orzu” charm ishlab chiqarish birlashmasining yig‘uvchisi

Shonazarov Ergash Shorahmedovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli 1-temir-beton buyumlari zavodining brigadiri

Yo‘ldosheva Zarofat Samatovna

Toshkent to‘qimachilik kombinatining operatori

Respublika Vazirliklari va idoralaridan

Abduqodirov Abdullajon Abdug‘aniyevich

O‘zbekiston axborot agentligining bosh muharriri

Abdullayev Asqar A’zamovich

O‘rta Osiyo temir yo‘li kasaba uyushmasi yo‘l komitetining raisi

Abdurahimov Abduquduz Abdusalomovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus tatlim vazirligining boshqarma boshlig‘i

Azimova Munira

O‘zbekiston Respublikasi Kino-foto hujjatlari markaziy davlat arxivining operatori

Aliyev G‘ulom

“Zarafshon” gazetasining fotomuxbiri, Samarqand viloyati

Aliyev Parviz Miriyevich

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi Ishlar vazirligi davlat protokoli boshqarmasining birinchi kotibi

Orifxonova Sayyora Ismoilovna

Tibbiyot fanlari akademiyasi O‘rta Osiyo bo‘limi Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy tadqiqot institutining katta ilmiy xodimi

Berdiqilichev Sultonboy

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining a’zosi

Bichereva Anfiya Mixaylovna

“O‘zbekiston” nashriyoti bosh muharririning o‘rinbosari, Toshkent shahri

Borshchevskaya Nadejda Grigoryevna

xo‘jalik hisobidagi avtokorxonaning bosh hisobchisi, Toshkent shahri

Botirbekov Tursunboy Qurbonovich

O‘zbekiston axborot agentligining sharhlovchisi

Vereshchyagina Nina Ivanovna

O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligiga qarashli 22-bolalar uyi o‘quv qismining mudiri

Grajdankin Igor Vasilyevich

O‘zbekiston Respublikasi Geologiya davlat komitetining bo‘lim boshlig‘i

Dalaboyev Usmonali

O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi O‘zbekiston taraqqiyoti istiqbolini belgilash komitetining bo‘lim boshlig‘i

Donayev Anvarbek

O‘rta Osiyo temir yo‘li boshlig‘ining o‘rinbosari

Jahongirov G‘ulom

Avtomobil transporti vazirligining xo‘jalik hisobidagi nazorat-normativ boshqarmasi boshlig‘i

Do‘stboboyev Azamat Botirovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining a’zosi

Eshimbetov Reimboy

“O‘zbekiston ovozi” gazetasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha muxbiri, Nukus shahri

Jabborov Shuhrat

“Mushtum” jurnali bosh muharririning o‘rinbosari

Jo‘rayev Mahmud

“Qishlok haqiqati” gazetasining bo‘lim mudiri

Zokirov Shokir

xo‘jalik hisobidagi avtokorxona haydovchisi, Toshkent shahri

Ibrohimov Fattoh Yahyoyevich

O‘zbekiston Respublikasi Davlat neft inspeksiyasi bosh boshqarmasining boshlig‘i

Goncharov Vasiliy Dmitreyevich

“O‘zbekiston havo yo‘llari” aviakompaniyasi IL-62 ekipaji a’zosi

Qosimov Valentin G‘ulomovich

Avtomotohavaskorlar ko‘ngilli jamiyatining raisi, Toshkent shahri

G‘ulomov Tolmas Orifovich

Toshkent iqtisodiyot universitetining kapital qurilish bo‘yicha prorektori

Dedov Vladimir Petrovich

“O‘zbekiston havo yo‘llari” aviakompaniyasi IL-62 ekipaji a’zosi

Iskaliyev Anvar Sharipovich

“Kitob” nashriyoti poligrafiya birlashmasining harf teruvchisi, Toshkent shahri

Islomov Sharofidin Hojiqurbonovich

O‘zbekiston Respublikasi Tabiatni muhofaza qilish davlat komiteti raisining o‘rinbosari

Ismoilov Sobirjon Abdullayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining a’zosi

Ishmetov Alisher Jabborovich

O‘zbekis�on Respublikasi don maxsulotlari vazirligi donni qayta ishlash sanoati bosh texnologiya boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Qobirov Shuhrat Kimsanovich

O‘rta Osiyo temir yo‘lining bosh muhandisi

Ko‘chimov Abdusaid

O‘zbekiston Respublikasi Televideniye va radioeshittirish kompaniyasi raisining o‘rinbosari

Latipov Chori Toshmurodovich

“Saodat” jurnalining mas’ul kotibi, Toshkent shahri

Lomovsev Viktor Tomurodovich

“Vecherniy Tashkent” gazetasi muharririning o‘rinbosari

Madeyev Rinat Abdulzyanovich

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Oliy maktabi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Maqsudova Ivetta Saidovna

O‘zbekiston Respublikasi Mahalliy sanoat vazirligi ishlab chiqarishni rivojlantirish boshqarmasining boshlig‘i

Mansurov Avaz Maqsudovich

O‘zbekiston Kompozitorlar va bastakorlar uyushmasi boshqaruvining raisi

Ma’rupova Ra’no Akramovna

“Kamalak” nashriyot-poligrafiya birlashmasining bosh mutaxassisi, Toshkent shahri

Ma’ruf Jalil

“Muloqot” jurnalining muharriri, Toshkent shahri

Mahmudov Yoqub

O‘zbekiston Respublikasi Avtomobil yo‘llari vazirligi boshqarmasining boshlig‘i

Mahsudov Xodimat Mahsudovich

Toshkent Davlat agrar universiteti tuproqshunoslik kafedrasining mudiri

Mizaolimov Muxtor Qodirovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining bo‘lim boshlig‘i

Mogilevskaya Raisa Shneyerovna

“Molodej Uzbekistana” gazetasi tahririyatining bo‘lim mudiri

Muhamadjonov Ilhom Toirovich

Toshkent poligrafiya kombinatining brigadiri

Muhamadjonov Sur’at Usmonovich

O‘zbekiston Respublikasi Mahalliy sanoat vazirining o‘rinbosari

Muhammadiyev Nasriddin

“Yoshlik” jurnalining mas’ul kotibi

Ne’matova Nasima Ilhomovna

“Lenin uchquni” gazetasining mashinistkasi

Niyozov Shavkat

“Ovozi tojik” gazetasining muhrrriri

Payziyev Erbo‘ta

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Energetika va avtomatika institutining laboratoriya mudiri

Pustovalova Tatyana Nikolayevna

O‘zbekison Respublikasi Qurilish vaz?rligiga qarashli 22-bolalar uyining tarbiyachisi

Pyatayeva Elvira Vladimirovna

Meditsina akademiyasi O‘rta Osiyo bo‘limi Ftiziatriya va pulmonologiya ilmiy-tadqiqot institutining ilmiy kotibi

Razzoqov Tojiddin Tursunovich

“Xalq so‘zi” gazetasining Surxondaryo viloyati bo‘yicha muxbiri

Rahimov G‘ofur

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari

Rahimova Solihabibi Rahimovna

“O‘zbekiston ovozi” gazetasi tahririyatining stenografistkasi

Romaxina Valentina Vasilyevna

1-markaziy poliklinika shifoxonasining hamshirasi

Soatov Mirsolih Hoshimovich

O‘zbekiston Respublikasi Davlat sport komiteti sport rezervlari boshqarmasining mutaxassisi

Sodiqov Rayxat Abdullovich

“Zvezda Vostoka” jurnali tahririyatining masul kotibi

Sodiqova Madina Jalamanovna

O‘zbekiston Respublikasi Aloqa vazirligi normativlar va litsenziyalar bo‘limining bosh mutaxassisi

Saidxonova Muyassar

O‘zbekiston Respublikasi Televideniye va radioeshittirish kompaniyasining “Tashqi siyosat” tahririyati mudiri

Samiyev To‘ychi

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi transportda ichki ishlar boshqarmasi operativ qidiruv bo‘limining operativ vakili

Sarabekov Abduqodir

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining a’zosi

Sultonbekov Faat Musayevich

“O‘zbekiston” sport jamiyati tennis bo‘yicha olimpiada rezervi maktabining direktori, Toshkent shahri

Seydametov Bekir Enverovich

“O‘zbekiston havo yo‘llari” aviakompaniyasi IL-62 ekipajining a’zosi

Sirojev Ziyo Sharafitdinovich

O‘zbekiston matlubot uyushmasi rahbar xodimlar malakasini oshirish respublika kursi mudiri

Skvorsov Gennadiy Yakovlevich

“O‘zbekiston havo yo‘llari” aviakompaniyasi aviaeskadrilyasining komandiri

Smuglov Viktor Leontyevich

“Pravda Vostoka” gazetasi tahririyatining katta muxbiri, Toshkent shahri

Siddiqnazarov Qahramon Millaboyevich

O‘zbekiston Respublikasi avtomobil transporti vazirining o‘rinbosari

Tabachkova Irina Viktorovna

O‘zbekiston Respublikasi Maxalliy sanoat vazirligining “Progress” ilmiy ishlab chiqarish birlashmasi bosh mutaxassisi

Teshabayev Fotix G‘ulomovich

O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari

Tolibov Rauf Qosimovich

“G‘uncha” jo‘rnalining mas’ul kotibi

To‘laganov Jovdad Shokirovich

“O‘zbekiston havo yo‘llari” aviakompaniyasi IL-62 ekipajining a’zosi

Turobova Muhabbat Nabiyevna

“O‘zbekiston adabiyoti va san’ati” gazetasi tahririyatining xatlar bo‘limi mudiri

Turovskiy Yulian Borisovich

O‘zbekiston Respublikasi Ijtimoiy ta’minot vazirligi axborot bo‘limining boshlig‘i

Tursunov Baxtiyor Ziyoyevich

Toshkentdagi 2-tibbiyot institutining professori

Tursunova Malika Teshaboyevna

“Yoshlik” jurnalining adabiy xodimi, Toshkent shahri

Usmonov Yoqub Tolipovich

O‘zbekiston Respublikasi Davlat o‘rmonchilik komitetining bo‘lim boshlig‘i

Fedorovna Irina Leonidovna

O‘zbekiston Respublikasi Oliy hakamlik sudining hakami

Hakimov Rixsitilla Nishonaliyevich

O‘zbekiston Respublikasi davlat matbuot komiteti raisining o‘rinbosari

Xoliqov Rajaboy

3-kitob magazinining sotuvchisi, Termez shahri

Xolmonov Muhiddin Ermonovich

O‘zbekiston Respublikasi Prokuraturasining sudlarda jinoiy ishlar ko‘rib chiqilishini nazorat qilish bo‘limi prokurori

Xonazarov Jo‘ra

urush va mehnat faxriylari rayon kengashining raisi, Qibray rayoni

Shomansurova Rahima

O‘zbekiston Respublikasi Davlat matbuot komitetining ommaviy axborot vositalari bo‘limi boshlig‘i

Sharipova Lyudmila Alekseyevna

O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligiga qarashli 22-bolalar uyining tarbiyachisi

Soy Nakolay Von Chorivoch

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi ijtimoiy va moliyaviy ta’minot xizmati boshlig‘ining o‘rinbosari

Yurkov Vladimir Grigoryevich

“O‘zbekiston havo yo‘llari” aviakompaniyasi IL-62 ekipajining a’zosi

Yusupalixo‘jayev Patxitdin Solohitdinovich

O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining boshqarma boshlig‘i

quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:

“O‘zbekiston xalq artisti”

Alimatov Turg‘un

M. Ashrafiy nomli Toshkent davlat konservatoriyasining o‘qituvchisi

Davlatmurotova Zamira Turdimurotovna

A. Navoiy nomli teatrning balet solisti, Toshkent shahri

Jamilova Gulchehra Mannopovna

Hamza nomli O‘zbek davlat akademik drama teatrining aktyori

Rahmatullayeva Shafoatxon

O. Xo‘jayev nomli Sirdaryo viloyat musiqali drama teatrining solisti

Rahimov Abdirashid

Xalqlar do‘stligi saroyining bosh rejissori

Rahimova Gulora

Ogahiy nomli Xorazm viloyat musiqali drama va komediya teatrining solisti

Sodiqov Rashid Haydarovich

Hamza nomli Qo‘qon musiqali drama teatrining aktyori

Shukurov Ahmad

“Zarafshon” davlat folklor dastasining solisti

“O‘zbekiston xalq yozuvchisi”

Ahmedov Muhammad Ali

O‘zbekiston Respublikasi yozuvchilar uyushmasining tarjima markazi raisi

“O‘zbekiston xalq o‘qituvchisi”

Muhitdinov Mahmudali

Farg‘ona viloyat o‘qituvchilar malakasini oshirish institutining metodisti

Uteniyozov Allaniyoz

Nukus rayonidagi 4-o‘rta maktab o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Shumigay Vyacheslav Vladimirovich

Urgench shahridagi 75-maktab direktori, Xorazm viloyati

“O‘zbekiston xalq hofizi”

Jumaniyozov Ro‘zimat

Xorazm viloyat televideniye va radioeshittirish komitetining yetakchi solisti

Karimov Muhammadjon

Toshkent shahri maorif xodimlari Madaniyat saroyi maqomchilar dastasining rahbari

“O‘zbekiston xalq rassomi”

Mirzayev Alisher To‘laganovich

rassom, Toshkent shahri

Nabiyev Malik

Nizomiy nomli Toshkent davlat pedagogika institutining professori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist”

Orifjonov Olimjon

Qoriyoqubov nomli O‘zbekiston davlat filarmoniyasining solisti, Toshkent shahri

Ziyomuhamedova Yodgor Saydjonovna

Y. Oxunboboyev nomli respublika yosh tomoshabinlar teatrining aktyori

Qoziyeva Sayyora Narzullayevna

Boysun rayon Madaniyat uyi “Shalola” dastasining solisti, Surxondaryo viloyati

Lapasov Abduraim

Y. Rajabiy nomli Jizzax viloyat musiqali drama teatrining aktyori

Mannopov Sultonbek

viloyatlararo davlat filarmoniyasining badiiy rahbari, Farg‘ona viloyati

Murodxo‘jayeva Svetlana Qodirovna

“O‘zbekfilm” studiyasi multbirlashmasining rejissori

Nizomova Gulnora Alfredovna

“Bahor” ansamblining artisti, Toshkent shahri

Nosirov Norpo‘lat

Hamza nomli o‘zbek davlat akademik drama teatrining aktyori

Rafiqov Afzal Azimovich

A. Hidoyatov nomli teatr aktyori, Toshkent shahri

Rahimov Yo‘ldosh

M. Toshmuhammedov nomli Qashqadaryo viloyat musiqali drama teatrining aktyori

Mavlonov Mardon Xamraqulovich

Samarqand rayon Madaniyat uyining solisti, Samarqand viloyati

Saparova Xonim

Berdax nomli Qoraqalpog‘iston musiqaviy teatrining artisti

Hakimova Naziraxon

Y. Oxunboboyev nomli Andijon viloyat musiqali drama va komediya teatrining aktyori

Hasanova Olima Murodovna

“Mohi Sitora” dastasining badiiy rahbari, Buxoro shahri

Xo‘jamberdiyev Tilash

Televideniye va radioeshittirish kompaniyasi dastasining badiiy rahbari, Toshkent shahri

Matchonova Malohat

“Xiva” kolxozining “Feruz” dastasi rahbari, Xorazm viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan arxitektor”

Ibragimov Alim Abenovich

“Samarqandarxproyekt” ijodiy ustaxonasining direktori

Malibekov Jandarbek

O‘zbekiston shaharsozlik ilmiy tadqiqot va loyiha instituti loyihalar bosh arxitektori

Maqsumov Tursun Abdullayevich

“Sredazgiprotselinstroy” institutining direktori

Mamatqulov Erkin Rahimovich

O‘zbekiston Arxitektorlar uyushmasi Namangan bo‘limining raisi

Mahkamov Abdurahmon Abduqodirovich

“TashZNIIEP” institutining bo‘lim mudiri

Mahmudov Vladimir Mahramovich

“Uzkoopproyekt” institutining direktori

Umarov Adib Anvarovich

“Uzgipromestprom” institutining direktori

Hidoyatov Timur Abrorovich

Toshkent arxitektura qurilish institutining kafedra mudiri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan san’at arbobi”

Mahmudov Jo‘ravoy Obidovich

O. Xo‘jayev nomli Sirdaryo viloyat musiqali drama teatrining bosh rejissori

Soatov Qo‘rqmas

O‘zbekiston xoreografiya bilim yurtining badiiy rahbari, Toshkent shahri

Umarov Adurahim Zakrillayevich

“Usto” birlashmasining direktori, Toshkent shahri

Yoqubjonov Fazlitdin

H. Olimjon nomli Samarqand viloyat musiqali drama teatrining bosh dirijyori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fan arbobi”

Murotxo‘jayev Narimon Qodirovich

Respublika Onkologiya ilmiy markazining direktori

Tursunov Toshpo‘lat

Toshkent davlat teatr va rassomchilik institutining rektori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist”

Baqoyev Muhammad

“Maorifchi” gazetasining muharriri, Buxoro viloyati

Bahriyev Zayniddin

“Ma’rifat” gazetasining Samarqand viloyati bo‘yicha o‘z muxbiri

Bekjonov Qallibek

“Yerkin Qoraqalpog‘iston” gazetasining bosh muharriri

Mahmudova Dilbar Pirimqulovna

“O‘zbekiston ovozi” gazetasining katta muxbiri

Po‘latov Ollobergan

“Shonli mehnat” rayon gazetasining muharriri, Xorazm viloyati

Razzoqov Jabbor

“Turkiston” gazetasining bosh muharriri

Xolqosimov Jo‘ra

“O‘zbekiston ovozi” gazetasining bo‘lim mudiri

Hasanov Qosim

Navoiy viloyat matbuot boshqarmasining boshlig‘i

Xo‘jayeva Muayyana No‘’monovna

“Ovozi tojik” gazetasining bo‘lim mudiri, Toshkent shahri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi”

Alimov Akmal Yahyoyevich

G‘ijduvon rayon markaziy kasalxonasining shifokor-jarrohi, Buxoro viloyati

Arustamov Dmitriy Lvovich

Toshkent tibbiyot institutining kafedra mudiri

Aronzon Evgeniy Solomonovich

viloyat ortopediya-travmotologiya klinik kasalxonasining bosh shifokori, Samarqand viloyati

Otajanov Bobojon

1-viloyat kasalxonasining shifokor-stomotologi, Xorazm viloyati

Bobojonov Abdumurod Sattarovich

birlashgan klinik kasalxonaning bosh shifokori, Toshkent shahri

Vinogradova Alla Ivanovna

3-viloyat stomotologiya kasalxonasining bosh shifokori, Farg‘ona viloyati

Zokirov Hurram

3-viloyat kasalxonasining bosh shifokori, Surxondaryo viloyati

Ilyosov To‘ychi Nizomovich

2-Toshkent davlat tibbiyot institutining katta o‘qituvchisi

Imomov Sunnat

Jizzax rayon yuqumli kasalliklar kasalxonasining shifokori

Qodirova Guluzra Vahobovna

viloyat salomatlikni tiklash kasalxonasining shifokori, Andijon viloyati

Komilov Ulfat

50-dorixona mudiri, Toshkent viloyati

Korotko Setseliya Samoylovna

traxoma qasalliklari dispanserining bosh shifokori, Farg‘ona viloyati

Mavlonov Anvar Nabiyevich

1-markaziy poliklinikaning stomatologiya kabineti mudiri, Toshkent shahri

Nosirov Laziz Azizovich

viloyat fizioterapiya kasalxonasining bosh shifokori, Sirdaryo viloyati

Pak Zinaida Inokentyevna

11-poliklinikaning shifokor-terapevti, Toshkent shahri

Savelyeva Irina Alekseyevna

bolalar ruhiy va nevrologik kasalxonasining bosh shifokori, Toshkent shahri

Sulaymonov Turali

Tomdi rayon markaziy shifoxonasi bo‘lim mudiri, Navoiy viloyati

Hojiyev Erkin Isxoqovich

Urganch shahar kasalxonasi bosh shifokorining o‘rinbosari, Xorazm viloyati

Xo‘jamberdiyeva Tamara Barotovna

Termiz bolalar poliklinikasining shifokori, Surxondaryo viloyati

Xolboyev Marat Toshbekovich

viloyat urush va mehnat faxriylari kasalxonasining bosh shifokori, Jizzax viloyati

Xolmatov Musurmonqul Amirovich

hokimlik sog‘liqni saqlash bo‘limining mudiri, Surxondaryo viloyati

Xudoyberdiyeva Mehrinisa

Piskent rayon kasalxonasining bosh shifokori, Toshkent viloyati

Shodiyev Qobul Qayumovich

hokimlik sog‘liqni saqlash bo‘limining mudiri, Sirdaryo viloyati

Shukrullayev Ergash Daminovich

72-dorixona mudiri, Qashqadaryo viloyati

Sapayev Amin Sapayevich

Urganch rayon kasalxonasi tez yordam bo‘limining mudiri, Xorazm viloyati

Xurramov Xolmirzo Xurramovich

2-viloyat kasalxonasining bosh shifokori, Surxondaryo viloyati

Yo‘ldoshev O‘skinboy

Baliqchi rayon markaziy shifoxonasining jarrohi, Andijon viloyati

Yusupov Usmon Yusupovich

Nurota rayon markaziy kasalxonasining bosh shifokori, Navoiy viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi”

Boymatov Qurbon Xoshmatovich

Oqtosh shahri yoshlar turistik stansiyasining metodisti, Samarqand viloyati

Boltasyov Mixail Nikolayevich

“�redazneftegazstroy” qurilish birlashmasining brigadiri, Toshkent shahri

Karpenko Vladimir Mixaylovich

Shirin shahridagi 67-ko‘prik qurish otryadining boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Murotov Xolmat

respublika ahamiyatiga molik nafaqaxo‘r, Jizzax viloyati

Xoshimov Abdulla Shukurullayevich

Milliy xavfsizlik xizmati boshqarmasining boshlig‘i, Namangan viloyati

Xolmatov Ibrohim Yo‘ldoshevich

“O‘zbekneft” birlashmasiga qarashli “Andijonneft” va gaz qazib olish boshqarmasining “Bo‘ston” neft koni operatori

Xidirov Yorali

Uzun rayonidagi 6-maktab o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan ixtirochi va ratsionalizator”

Asqarov Ibrohim Rahmonovich

Andijon davlat universiteti ximiya-biologiya fakultetining dekani

Afzalov Zokir Shokirovich

Toshkent iqtisod universitetining professori

Zamesova Inna Fedorovna

“Ximpromservis” assotsiatsiyasiga qarashli “Sovplastital” korxonasining laboratoriya mudiri

Ikromov G‘ani Ikromovich

Toshkent texnika universitetining bo‘lim mudiri

Lazerov Vladimir Mixaylovich

O‘rta Osiyo Temir yo‘li Farg‘ona bo‘limining Qo‘qon stansiyasi lokomotiv deposi katta ustasi

Muhammadiyev O‘ktam Qodirovich

O‘zbekiston Respublikasi Melioratsiya va suv ho‘jaligi vazirligiga qarashli Xorazm viloyat remont foydalanish meliorativ birlashmasining texnika bo‘limi boshlig‘i

Muhitdinov Muhsinjon

politexnika universitetining Farg‘ona filiali direktori

Ochilov Islom O‘roqovich

Qarshi neft va gaz qazib olish boshqarmasining bosh muhandisi, Qashqadaryo viloyati

Pak Fedor Ivanovich

Samarqand uysozlik kombinati bosh muhandisining o‘rinbosari

Rodionov Yuriy Aleksandrovich

“SredazNIIproyektsement” instituti konstruktorlik bo‘limining boshlig‘i, Toshkent shahri

Shashkin Viktor Fedorovich

“Navoiyazot” ishlab chiqarish birlashmasi texnologiya laboratoriyasining boshlig‘i, Navoiy viloyati

Yahyoyev Ahat Fotihovich

163-qurilish trestining muhandisi, Buxoro viloyati

“O‘zbekist�n Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator”

G‘oynazarov Qosim Umurzoqovich

Mirzacho‘l gidrogeologiya ekspeditsiyasi geologiya guruhining boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Ikromov Islom Ikromovich

“Buxoroirstroy” trestining boshqaruvchisi

Kaipnazarov Seitnazar

“Priaralvodstroy” tresti Chimboy mexanizatsiyalashgan qo‘shma kolonnasining ekskavator mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Qodirov Abdushukur

Bandixon rayonidagi “Paxtakor” sovxozining bosh irrigatori, Surxondaryo viloyati

Novakov Mixail Yakovlevich

“Qarshistroyindustriya” ishlab chiqarish birlashmasining “Promenergo” boshqarmasi direktori, Qashkadaryo viloyati

Normetov Yo‘ldosh

“Xorazmsovxozvodstroy” trestinining boshqaruvchisi

Sodirov Komiljon

Oltinko‘l rayon suv xo‘jaligi boshqarmasining muhandis-gidrotexnigi, Andijon viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qorako‘lchi”

Karimov Mamadoli

Qo‘shrabot rayonidagi E. Jumanbulbul nomli sovxozning bo‘lim boshqaruvchisi, Samarqand viloyati

Nurboyev Mirzan

Nurota rayonidagi “Qizilcha” davlat naslchilik zavodining direktori, Navoiy viloyati

Nurmuhamedov Payzulla Nazirovich

“Qorako‘l” respublika ishlab chiqarish birlashmasining bo‘lim boshlig‘i

Polatov Abdurasul Qulbarakovich

Tomdi rayonidagi J. Balimanov nomli sovxozning katta cho‘poni, Navoiy viloyati

Hasanov Almamat Murotovich

Navoiy rayonidagi “O‘zbekiston 50 yilligi” sovxozining katta cho‘poni, Navoiy viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi”

Azizov Azim Teshaboyevich

“Chaman” dastasining badiiy rahbari, Toshkent shahri

Vohidov Samandar

Buxoro viloyati televideniye va radioeshittirish kompaniyasining bosh muharriri

Biryukova Faina Ilinichna

Ma’naviy madaniyatni targ‘ib qilish markazining lektor-metodisti, Farg‘ona viloyati

Boymurodov Elmurod Dilmurodovich

Shahrisabzdagi K. Sodiqov nomli xalq teatrining rejissori, Qashqadaryo viloyati

Botirova Sharofat Norqulovna

Jizzax davlat pedagogika instituti chet el adabiyoti kafedrasining mudiri

G‘ulomova Svetlana Akromovna

Sirdaryo viloyat xokiminiig o‘rinbosari

Davlatova Mukarram Davlatovna

Termiz shahridagi Pionerlar uyi raqs to‘garagining rahbari, Surxondaryo viloyati

Jonbekov Ozod

Gurlan rayon madaniyat bo‘limining mudirri, Xorazm viloyati

Zavqiyev Abdurahmon

Kattaqo‘rg‘on rayonidagi Telman nomli kolxozning “Sarbozi” xalq folklor dastasi badiiy rahbari, Samarqand viloyati

Zohidov To‘xtasin Zohidovich

Rishton rayon ijtimoiy taminot bo‘limining mudiri, Farg‘ona viloyati

Ibrohimov Ahror

Olot rayon hokimligi madaniyat bo‘limining mudiri, Buxoro viloyati

Ikromov Ergash

Parkent rayon Madaniyat uyining direktori, Toshkent viloyati

Ergashev Boqi Ergashevich

Shahrisabz shahar hokimligi madaniyat bo‘limining referenti, Qashqadaryo viloyati

Jo‘rayeva Gulchehra

respublika xotin-qizlar komitetining xodimi

Qamarzoda Asliddin

Samarqand davlat universitetining dotsenti

Kashkin Nikolay Aleksandrov?ch

Quva rayon bosmaxonasining matbaachisi, Farg‘ona viloyati

Quronboyev Xoldorjon

shoir, Andijon viloyati

Maqsumov Hikmat Nabiyevich

1-musiqa maktabining direktori, Andijon viloyati

Mamatov Sobit Mamatovich

“Mehrjon” madaniyat va istirohat bog‘ining direktori, Toshkent shahri

Murotov Murun

Shofirkon rayon bosmaxonasining direktori, Buxoro viloyati

Nurmuhamedova Iqbol

Xatirchi rayonidagi 37-maktab o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Pak Boris Sensuyevich

yozuvchi va shoir, Toshkent shahri

Ro‘ziboyev G‘ulomjon

Andijon viloyatining Asaka shahri, madaniyat bo‘limining metodisti

Sulaymonov To‘ra

shoir, Sirdaryo viloyati

Seydanov Qaldibek

Nizomiy nomli Toshkent davlat pedagogika instituti qozoq filologiyasi kafedrasining dotsenti

Tarbeyeva Sofya Gafonovna

“Zvezda Vostoka” jurnali nasr bo‘limining muharriri, Toshkent shahri

Tohirov O‘tkir Dadaqo‘ziyevich

Xalq ijodiyoti va madaniy-ma’rifiy ishlar respublika ilmiy-metodik markazi direktorining o‘rinbosari, Toshkent shahri

Mirzayev Rahmatilla Hidoyevich

O‘zbekiston televideniyesining diktori, Toshkent shahri

Rahimov Mirzohit

O‘zbekiston televideniyasi diktorlar guruhining rahbari, Toshkent shahri

Turdiqulov Xudoybergen

Nukus madaniy-oqartuv texnikumining katta o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Umarova Dilorom Qo‘chqarovna

O‘zbekiston Televideniyesining diktori, Toshkent shahri

Xayrillayev Muhammadjon Kamol o‘g‘li

yozuvchi, Toshkent shahri

Xoldorov Abdullatib

Buvayda rayon bolalar musiqa maktabining o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Xoldorxo‘jayev Saidxo‘ja

Namangan rayon madaniyat uyi xalq ansamblining rahbari, Namangan viloyati

Xolov Xojiqurbon

A.R. Beruniy nomli Samarqand pedagogika institutining o‘qituvchisi

Yunusxo‘jayeva Muborak Yo‘ldoshevna

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Sharqshunoslik institutining katta ilmiy xodimi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi”

Azimov Erkin

Toshloq rayonidagi 39-maktab o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Axtamova Mavluda

Urgut rayonidagi 46-maktab o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Boboyev Ahmadjon Boboyevich

Sariosiyo rayonidagi 7-maktab o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Boboxo‘jayev Muhiddin Xonto‘rayevich

Termez davlat universitetining dotsenti, Surxondaryo viloyati

Burnasheva Maydjon Jonshaxovna

Forish rayonidagi 1-maktab o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

G‘apporov Alixon

13-hunar-texnika bilim yurtining direktori, Namangan viloyati

G‘oziyev Hamid Davlatovich

xalq ta’limi viloyat bo‘limi mudirining o‘rinbosari, Farg‘ona viloyati

G‘opirov Kamoliddin

Shahrixon rayonidagi 8-maktab o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Jabborov Narimon Ibrohimovich

Buxoro davlat universitetining prorektori

Do‘stov Nosir Nurullayevich

Navoiy shahridagi 3-maktab o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Izimbetov Tajen

Nukus davlat universitetining kafedra mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ismoilov Karimjon

Andijon shahridagi 29-maktab o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Karimxo‘jayev Zulunxo‘ja

Xo‘jaobod rayon xalq ta’limi bo‘limining metodisti, Andijon viloyati

Qodirov Ortiqboy

Chinoz rayonidagi 27-maktab o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Qurbonova Qarshigul

G‘allaorol rayonidagi 26-maktab direktori, Jizzax viloyati

Qutlimurotov Jamurot

Nukus davlat universitetining professori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Latipov Nasriddin

Navoiy o‘qituvchilar malakasini oshirish institutining direktori, Navoiy viloyati

Madreimova Tozagul

Nukus shahridagi 6-maktab o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Majidov Rashid

Qarshi shahridagi 3-maktab o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Mannonov Qiyomitdin Salohitdinovich

Shahrisabz rayonidagi 71-maktab direktori, Qashqadaryo viloyati

Masyutina Zoya Ivanovna

O‘zbekiston xalq ta’limi va fan xodimlari kasaba uyushmalari komiteti raisining o‘rinbosari

Matxoliqov Karimjon

Zadaryo rayonidagi 23-maktab o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Muhamedshina Saniya Abxatenovna

Jizzax shahridagi 7-maktab o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Muhitdinova Gulbahor Shahobutdinovna

Toshkent avtomobil-yo‘l institutining kafedra mudiri

Norqulov Bozor

29-hunar-texnika bilim yurtining direktori, Surxondaryo viloyati

Ne’matov Yusupjon Qo‘chqorovich

243-maktab o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Pak Vera Borisovna

Xiva shahridagi 20-bolalar uyining direktori, Xorazm viloyati

Polvonov Rajab

Ellikqal’a rayonidagi 34-maktab direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Raupov Ibrohim

Samarqand shahridagi 10-maktab direktori, Samarqand viloyati

Rahmatullayev Lutfulla Sayfullayevich

Yangiobod shahridagi 4-maktab direktori, Toshkent viloyati

Rahmonov Ravshan

Navoiy davlat pedagogika institutining rektori

Rahmonov Sobirjon Rahmonovich

Asaka shahridagi 3-maktab direktori, Andijon viloyati

Rashidov Shamsitdin

Uzun rayonidagi 13-maktab o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Ro‘zimov Olim

Xazorasp rayonidagi K. Marks nomli maktab o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Samishkin Viktor Filippovich

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Toshkentdagi oliy maktabi professori

Soliboyev Aslitdin

Shahrixon rayonidagi 28-maktab o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Taranenko Gennadiy Ivanovich

viloyat xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari, Buxoro viloyati

T?mirov Qahramon

Navbaxor rayonidagi 3-maktab o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Toshev Nasri

Romiton rayonidagi Lenin nomli maktab o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Umarov Yunusali Umarovich

5-maktab o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Haydarova Muhabbatxon

Quva rayonidagi 26-maktab o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Hafizova Maryam Tojiboyevna

O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligiga qarashli 22-bolalar uyining tarbiyachisi

Hoshimov Rahmatilla

Paxtakor rayonidagi 1-maktab o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Xudoyqulova Ibodat

Nurota rayonidagi 5-hunar-texnika bilim yurtining direktori, Navoiy viloyati

Himmatov Ibrohim Musurmonovich

Termez shahridagi pedagogika bilim yurtining direktori, Surxondaryo viloyati

Yo‘ldosheva Adolat Yo‘ldoshevna

Qarshi rayonidagi 5-bolalar bog‘chasining tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati

Yusupova Evgeniy Vasilyevna

Olmaliq shahridagi 15-maktab o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Yusupova Mahfuza

483-bolalar bog‘chasining mudiri, Toshkent shahri

Choriyev Qarshi

Lenin yo‘li rayon xalq ta’limi bo‘limining mudiri, Surxondaryo viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi”

Obidova Kamila Po‘latovna

“Malika” trikotaj ishlab chiqarish birlashmasining to‘quvchisi, Toshkent shahri

Abdumanov Nabijon Karimovich

“Sredazelektroapparat” ilmiy ishlab chiqarish birlashmasining Toshkent elektro-texnika zavodi sex boshlig‘i

Aman Valeriy Nakolayevich

“Sredazugol” ishlab chiqarish birlashmasiga qarashli “Angrenskiy” razrezi yuk ortish—transport boshqarmasining mashinisti

Ortiqov Po‘lat

Jizzax elektr tarmoqlari direktorining o‘rinbosari

Otayev Olim Otayevich

“Toshkentxlebprom” birlashmasining bosh direktori

Ahmedaliyev Abdumannob

Andijon ip gazlama kombinatining bosh direktori

Ahmadaliyev Sodiq Ahmadaliyevich

Marg‘ilondagi “Atlas” avrli gazlamalar ishlab chiqarish birlashmasi bosh direktorining o‘rinbosari

Barskiy Arkadiy Abramovich

O‘zbekiston Respublikasi Binokorlik materiallari sanoati, vazirligi boshqarmasining boshlig‘i

Xo‘jaqulov G‘ulom Ravshanovich

Navoiy sement zavodining ta’mirlovchi-chilangari

Boltayeva Saylamoy

Samarqand chinni zavodining ishchisi

Vahobov Rarshan

Buxoro trikotaj fabrikasining direktori

Davlatov Xalil

To‘raqo‘rg‘on rayonidagi “Shirinlik” kombinatining direktori, Namangan viloyati

Zaripov Ulfat

“Sredazgazprom” ishlab chiqarish birlashmasiga qarashli “O‘zbekburgaz” Buxoro parmalash ishlari boshqarmasi boshlig‘i

Ivanov Vladimir Evgenyevich

“Navoiyazot” ishlab chiqarish birlashmasining bosh muhandisi, Navoiy viloyati

Karimov Mahamadjon

Namangandagi avrli gazlamalar shoyi ishlab chiqarish birlashmasining bosh direktori

Kipchanboyeva Kulzinay

Chirchiqdagi “G‘uncha” tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasi tikuv sexining tikuvchisi, Toshkent viloyati

Qo‘ychiboyev Turashboy

“Sredazgazprom” ishlab chiqarish birlashmasiga qarashli “Muborakgaz” boshqarmasining geologi

Qurbonov Sa’dulla

“Yuktransgaz” O‘rta Osiyo ishlab chiqarish birlashmasi magistral gaz quvurlar Urganch liniya boshqarmasining elektr montyori

Mamatova Jamila

Namangan noto‘qima materiallar tikuvchilik birlashmasining operatori

Jamolov Saloydin Siddiqovich

“Nefteprodukt” birlashmasining direktori, Navoiy viloyati

Melkumov Aleksandr Nikolayevich

“Sovplastital” birlashmasining bosh direktori, Toshkent shahri

Mahmudova Asolat

Samarqand poyabzal fabrikasining ishchisi

Mahmudova Ihtiborxon

Qo‘qon poyabzal fabrikasining ishchisi, Farg‘ona viloyati

Mirzayev Sharif

Samarqanddagi “Krasniy dvigatel” ishlab chiqarish birlashmasining quyuvchisi

Murotova Marhamat

Qarshi tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi, Qashqadaryo viloyati

Nomozov Qambarqul

Xatirchi rayonidagi Langar ruda boshqarmasining sex boshlig‘i, Navoiy viloyati

Po‘latov Abdullo

“Samarkandxleboprodukt” ishlab chiqarish birlashmasining Samarqanddagi non kombinati novvoyi

Rahmatov Toshtemir

Xatirchi rayonidagi Langar ruda boshqarmasining parmalovchisi, Navoiy viloyati

Rahmatov Muxtor

“O‘zbekneft” ishlab chiqarish birlashmasiga qarashli Asaka butlash omborining mudiri, Andijon viloyati

Saidova Dulti

Jizzax trikotaj ishlab chiqarish birlashmasining kichik korxonasi brigadiri

Safarov Po‘lat Safarovich

Xorazm viloyat shoyi birlashmasining bosh direktori

Soatmurodov Alimardon

Sho‘rchi remont zavodining direktori, Surxondaryo viloyati

Tillavoldiyeva Mehmonxon

Farg‘ona ip gazlama birlashmasining yigiruvchisi

To‘ychiboyev Turdali

Qo‘qon paypoq yigiruv birlashmasining bosh muhandisi

Ubayxo‘jayev Tuyg‘un Ikromovich

O‘zbekiston Respublikasi Geologiya davlat komitetining neft va gaz bo‘limi boshlig‘i

Fozilov Abdunabi Ismoilovich

Buxoro ip gazlama ishlab chiqarish birlashmasining bosh direktori

Xolov Mahmud Hamidovich

viloyat go‘sht-sut sanoati birlashmasining direktori, Buxoro viloyati

Hamitova Savri

Toshkentdagi “Yulduz” tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining tikuvchisi

Chelyakova Rimma Pavlovna

Andijon tikuvchilik ishlab chiqarish birlashmasining mehnat va ish haqi bo‘limining boshlig‘i

Elomonova Ro‘zagul Matyoqubovna

Xiva gilam ishlab chiqarish birlashmasining gilamdo‘zi, Xorazm viloyati

Yunusov Azamat Yunusovich

“Elektroapparat” zavodining direktori, Andijon viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi”

Abatov Tolegen

“Karakalpaksemxlopok” ishlab chiqarish birlashmasi g‘o‘za urug‘chiligi bo‘limining boshlig‘i

Abduolimov Asad

G‘allaorol rayonidagi “Guliston” sovxozining brigadiri, Jizzax viloyati

Abdug‘aniyev Muhammadi Madaminovich

“Jizzaxagrotselinsovxoz” trestiga qarashli “G‘alaba” davlat xo‘jaligining direktori, Jizzax viloyati

Ollobergenov Boymurod

Urganch rayonidagi Engels nomli kolxozning bosh agronomi, Xorazm viloyati

Otayev Po‘lat

Yangiariq rayonidagi Avaz O‘tar nomli kolxoz brigadiri, Xorazm viloyati

Begdullayev Reim

Qorao‘zak rayonidagi “Qarshigali” sovxozining brigadiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Berdiqulov Ashur

Chiroqchi rayonidagi “Vosxod” sovxozining direktori, Qashqadaryo viloyati

Bozorov Odinaqul

Gagarin rayonidagi A. Qodiriy nomli sovxoz direktori, Surxondaryo viloyati

Boyqulov Shodi

Nishon rayonidagi “Nishon” sovxozining chorvachilik fermasi mudiri, Qashkadaryo viloyati

Boymirzayev Quvondiq

Oktyabr rayonidagi S. Rahimov nomli sovxoz brigadiri, Jizzax viloyati

Dauletnazarov Otarboy Matmurotovich

Chimboy rayonidagi “Oktyabr 40 yilligi” sovxozining brigadiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jamolov Baxiya

Bo‘zatov rayonidagi “Qoraqalpoq” ijara korxonasining cho‘poni, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jiyanov Sherboy

Nishon rayonidagi “Nishon” davlat naslchilik zavodining katta cho‘poni, Qashqadaryo viloyati

Jumayev Olloberdi

Bandixon rayonidagi Oybek nomli sovxoz direktori, Surxondaryo viloyati

Ibrohimov Ismoil

Lenin nomli sovxoz direktori, Xorazm viloyati

Izbosarova Omangul

Taxtako‘pir rayonidagi “Taxtako‘pir” ijara korxonasining brigadiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ikromov Akmal Ikromovich

O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi vazirining o‘rinbosari

Qodirov Bahriddin

Do‘stlik rayonidagi A. Sarkisov nomli sovxozning zveno boshlig‘i, Jizzax viloyati

Qoraboyev Nabijon

Zadaryo rayonidagi “Namangan” sovxozining direktori, Namangan viloyati

Qutlumurotov Koshmurot

Shumanay rayonidagi Kirov nomli sovxoz ta’mirlash ustaxonasining mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Musayev Jo‘raqul

R.R. Shreder nomli institutning viloyat filiali direktori, Samarqand viloyati

Matkarimova To‘lg‘anoy

Gurlan rayonidagi “Namuna” kolxozining brigadiri, Xorazm viloyati

Mehmonov Rashid Imomqulovich

Muborak rayon agrosanoat uyushmasining raisi, Qashqadaryo viloyati

Muhammadiyev Fatto

Uzun rayonidagi B. Omonov nomli kolxoz bosh agronomi, Surxondaryo viloyati

Olimov O‘ktam Zokirovich

Jizzax viloyat hokimining birinchi o‘rinbosari

Pirnazarov Otanazar

Xiva rayonidagi Ogahiy nomli kolxoz raisi, Xorazm viloyati

Rustamov Yunus

Vobkent rayonidagi “Paxtakor” kolxozining brigadiri, Buxoro viloyati

Saparov Umirbek Kalbayevich

Nukus rayonidagi “Darsan” sovxozining mexanizatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Syettiev Rajabboy

Xorazm viloyati “Agrosnabremont” davlat kooperativ birlashmasi raisining birinchi o‘rinbosari

To‘rayev Muso Muqaddasovich

Toyloq rayonidagi M. Ulug‘bek nomli kolxoz raisi, Samarqand viloyati

Turg‘unov Tursun

Norin rayon agrosanoat uyushmasining bosh agronomi, Namangan viloyati

Turdiyev Karimjon

Yangiqo‘rg‘on rayonidagi “Iskovot” sovxozining direktori, Namangan viloyati

Turdiyev Qo‘zi

Nurota rayonidagi “G‘azg‘on” qorako‘lchilik sovxozining brigadiri, Navoiy viloyati

Turg‘unov Mirkomil

Asaka rayonidagi “Qoratepa” kolxozining bosh gidrotexnigi, Andijon viloyati

Tyan Nikifor Nikolayevich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qishloq xo‘jalik vazirligi urug‘chilik va donli ekinlar yetishtirishni tashkil etish bo‘limining boshlig‘i

O‘sarov Juman

Guliston rayonidagi “Krasnaya zarya” kolxozining brigadiri, Sirdaryo viloyati

O‘taboyev Rustam Haydarovich

Arnasoy rayonidagi B. Fayziyev nomli sovxozning zveno boshlig‘i, Jizzax viloyati

Xojiyev Ganiy Nuratdinovich

To‘rtko‘l rayoni hokimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xolov Ziyodullo

Peshku rayon agrosanoat uyushmasining raisi, Buxoro viloyati

Xoliqov Kuchboy

Oxangaron rayonidagi S. Rahimov nomli sovxozning katta cho‘poni, Toshkent viloyati

Xudoyqulov Shomurot

Mehnatobod rayonidagi “Yangi er” sovxozining ijarachisi, Sirdaryo viloyati

Shodiyorov Qushboq To‘qliyevich

Zarbdor rayonidagi “Sharq yulduzi” sovxozining bosh agranomi, Jizzax viloyati

Sharifboyev Rahmonali Bobonazarovich

Chinoz rayonidagi Oxunboboyev nomli kolxoz brigadiri, Toshkent viloyati

Sherqulov Omon

Nishon rayonidagi “Nishon” davlat naslchilik zavodining katta cho‘poni, Qashqadaryo viloyati

Shodiyev Hotam

O‘rta Chirchiq rayonidagi A. Ikromov nomli kolxoz brigadiri, Toshkent viloyati

Shoymurodov Tojimurod

Dehqonobod rayonidagi “Oqrabot” qorako‘lchilik sovxozining katta cho‘poni, Qashqadaryo viloyati

Yusupov Shonazar

Urganch rayonidagi M. Xorazmiy nomli sovxoz direktori, Xorazm viloyati

Ergashev Hojiqurbon

Buxoro viloyati hokimining o‘rinbosari

Yoqubova Boltabeka

Yangibozor rayonidagi Hamza nomli kolxoz a’zosi, Xorazm viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi”

G‘ofurov Huriboy

Andijon shahar avtokombinatining haydovchisi

Jumaboyev Sahiy

Toshkent temir yo‘l transporti muhandislari institutining rektori

Kolisnichenko Ivan Ivanovich

O‘rta Osiyo temir yo‘li “Xovos” stansiyasi vagon deposining boshlig‘i

Klemin Yuriy Pavlovich

O‘rta Osiyo temir yo‘li “Sirdaryo” stansiyasi refrijerator deposining brigadiri

Qudaynazarov Ko‘paboy

Qoraqalpog‘iston avtotransport ishlab chiqarish birlashmasi 2528-avtokolonnasining haydovchisi

Parpiyev Abdushukur

Olmaliqdagi 80-avtokorxona haydovchisi, Toshkent viloyati

Pirmonov Ashirbek Pirmonovich

To‘rtko‘l shahridagi 115-avtokorxona direktori, “Karakalpaktrans” birlashmasi

Solihov G‘ulom Shukurovich

O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jalik vazirligiga qarashli “Uzmyasomolspetsavtotrans” ishlab chiqarish birlashmasining haydovchisi

Soliyev Ahat

Kattaqo‘rg‘ondagi 2518-avtokolonna haydovchisi, Samarqand viloyati

Fedotov Vladimir Mixaylovich

Xo‘jalik hisobidagi avtokorxona haydovchisi, Toshkent shahri

Xolikov Meylik Jabborovich

Qarshidagi 19-avtobaza haydovchisi Qashqadaryo viloyati

Xo‘jabekov Niyetulla Mirzabekovich

“Karakalpaktrans” birlashmasining Nukusdagi 108-avtokorxonasi haydovchisi

Shomurotov Jo‘ldas Japaqovich

“Karakalpaktrans” ishlab chiqarish birlashmasining boshlig‘i

Shamshetov Jumamurot

“Karakalpaktrans” birlashmasining Nukusdagi 19-avtobus parki haydovchisi

Yatsenko Vladimir Kupriyanovich

O‘rta Osiyo temir yo‘lining Jizzax stansiyasi bo‘yicha navbatchisi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan aloqachi”

Abdullayev Doniyor Madyorovich

Toshkent telegraf-telefon stansiyasining bosh muhandisi

Domashev Ivan Ivanovich

Andijon viloyati bo‘yicha hukumat aloqa xizmati bo‘limining katta elektr mexanigi

Eshmurodov Bo‘ri

Beshkent rayon aloqa uzelining elektr mexanigi, Qashqadaryo viloyati

Orinenko Vladimir Polikarpovich

O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati aloqa bo‘limining boshlig‘i

Roziyev Sotboy

Qoraqalpog‘iston Respublikasi aloqa boshqarmasining Nukus shahar telefon tarmog‘i ishchisi

Xayrutdinova Svetlana Mamadjonovna

Marg‘ilon shahar aloqa uzeli shaharlararo telefon stansiyasining katta telefonistkasi, Farg‘ona viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan binokor”

Abdurahmonov Jo‘raboy

10-qurilish trestiga qarashli 1-qurilish-montaj boshqarmasining brigadiri, Namangan viloyati

Abrayev Nurmamat Meliqulovich

Denovdagi 543-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnaning boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Ashurov Zohidjon Zokirjonovich

“Vodstroy”, qurilish-montaj birlashmasiga qarashli 92-qurilish-montaj boshqarmasining brigadiri, Toshkent shahar

Boboyev Erkinjon Ro‘ziyevich

“Uzagrostroy”ga qarashli 1-trest boshqaruvchisi, Farg‘ona viloyati

Bobomurodov Abdullo Hamroyevich

212-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnaning g‘isht teruvchisi, Navoiy viloyati

Buzrukov Jo‘raqul

“Tupolonggidrostroy”ning qurilish-montaj boshqarmasi elektr payvandchisi, Surxondaryo viloyati

Qodirov Mirahmat Mirjamolovich

“Uzstroydetal” ishlab chiqarish birlashmasining b�sh muhandisi, Toshkent shahri

Kuzminskiy Gennadiy Abramovich

“Elektrosredazmontaj” trestiga qarashli 4-trestning montaj boshqarmasi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Mahmudov Muzrop Ahmedovich

Qarshi uysozlik kombinatining boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Mirzayev Jo‘ra G‘apporovich

“Muborakgazpromstroy” qo‘rilish-montaj boshqarmasining elektr payvandchisi, Qashqadaryo viloyati

Musanif Adik Yoqubovich

“Jizzaxstepstroy” birlashmasiga qarashli “Irjarsovxozstroy” tresining boshqaruvchisi, Jizzax viloyati

Muhamedov Rahmatjon Muhamedovich

“Uzstroymaterialkontrakttorg” firmasining bosh direktori, Toshkent shahri

Muhamedov Sodiq Rasulovich

“Tashstroymateriali” ishlab chiqarish birlashmasining “Kirpichnik” kooperativi raisi, Toshkent shahri

Muhamedshin Lev Ahmedovich

Toshkent shahrida uy-joylar va jamoat binolarini namuna va tajriba tarzida loyihalashtirish zona ilmiy tadkiqot va loyiha institutining bosh muhandisi

Muhitdinov Bashrullo Saidkarimovich

“Glavtashkentstroy”ning 159-qurilish tresti boshqaruvchisi, Toshkent shahri

Nasimov Rahimjon Mahmudovich

“Oblkolxozstroy” trestining boshqaruvchisi, Samarqand viloyati

Ostonov Davron

Qiziltepadagi 214-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnaning g‘isht teruvchisi, Navoiy viloyati

Paltiyevich Moisey Yakovlevich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli “Sifat” tajriba loyiha-qurilish birlashmasining 36-qurilish boshqarmasi boshlig‘i

Prilikov Gennadiy Vladimirovich

O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligiga qarashli “Uzstroytrans” ijarachi hududiy ishlab chiqarish birlashmasining boshlig‘i, Toshkent shahri

Rahmatullayev Ne’mat Jo‘rayevich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli hajmli-blokli tajriba uysozlik kombinatining 3-pardozlash ishlari boshqarmasi brigadiri

Sodiqov Mamajon

Zadaryo rayonidagi 146-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonna brigadiri, Namangan viloyati

Starovoytov Vladimir Aleksandrovich

160-qurilish trestiga qarashli 225-ishlar boshlig‘i boshqarmasining duradgori, Toshkent viloyati

Sumarakov Anatoliy Aleksandrovich

O‘zbekiston Respublikasi Montaj va maxsus qurilish vazirligiga qarashli 93-maxsus trestning Toshkentdagi “Energomontaj” boshqarmasi brigadiri

Tursunboyev Bahodir Anvarovich

“Tashmetrostroy” qurilish boshqarmasining 2-tonnel otryadi brigadiri, Toshkent shahri

Salohitdinov Muhamadali

Pop avtomobil yo‘llar boshqarmasining boshlig‘i

Usmonov Rashid Usmonovich

O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligiga qarashli “Uzspetsstroy” trestining boshqaruvchisi, Toshkent shahri

Usmonov Haz?at

G‘ijduvondagi 410-mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonna boshlig‘i, Buxoro viloyati

Halimov Baxshillo Ma’murovich

O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligiga qarashli 163-qurilish trestining bosh muhandisi, Buxoro viloyati

Halimov Subhon Rahmonovich

“Uzkolxozstroy” birlashmasiga qarashli 1-trestning 191-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnasi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Hamroyev Mars Sodiqovich

“Uzspetsenergogaz” maxsus boshqarmasi boshqarma boshlig‘i, Toshkent shahri

Hamroboyev Sotvoldi

1-“Oblagroprostroy” trestiga qarashli 114-mexanizatsiyalashgan qo‘chma kolonna brigadiri, Andijon viloyati

Hamrayev Bahriddin Xamroyevich

Samarqand viloyati hokimining o‘rinbosari

Hanipov Boris Halitovich

“Elektrosredazmontaj” trestining 4-montaj boshqarmasi brigadiri, Toshkent viloyati

Holmatov Ergashboy

1-“Oblkolxozstroy” trestiga qarashli 134-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonna brigadiri, Namangan viloyati

Chegeboyev Sulton

O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi qurilishi davlat komitetiga qarashli “Qarshistroy” qurilish agrosanoat birlashmasining boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Shahnazarov Eduard Rubenovich

“Glavtashkentstroy”ga qarashli “Tashstroyproyekt” institutining bosh muhandisi

Yusupov Azimjon

“Andijonirstroy” trestining Marhamat shahridagi mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonna bo�lig‘i, Andijon viloyati

Yoqubov Botir

Xorazm viloyati hokimining o‘rinbosari

Yan-Borisov Uzbek Gubayevich

“Uzagroprostroyteplitsa” trestining 450-xo‘jaliklararo mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonnasi boshlig‘i, Toshkent viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xizmat ko‘rsatish sohasi xodimi”

Abdurahmonova Shavkatxon Abdurahimovna

Marg‘ilon trikotaj fabrikasiiing direktori, Farg‘ona viloyati

Aliyev Avaz Husainovich

“Bitximchistka” birlashmasining kir yuvish mashinalari operatori, Samarqand �ahri

Alimov Abdusapi Sharipovich

“Toshgaz” boshqarmasining chilangari

G‘iyosov Ne’matjon Sobirovich

Mirobod oshxonalar trestining direktori, Toshkent shahri

Zaripov Nuritdin Hakimovich

“Rembittexnika” firmasining soatsozi, Toshkent shahri

Kazbekov Jumak

Taxtako‘pir rayon matlubot jamiyati boshqaruvining raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Shomurotov Raim Shomurodovich

“Karakalpakglavagrosnabremont”ning Taxiatoshdagi korxonasi boshqaruvchisi

Qosimov Jahongir Abdurashidovich

Angren umumiy ovqatlanish trestining direktori, Toshkent viloyati

Qurbonov Egam

“Uzkoopzavodtorg” boshqaruvi raisining o‘rinbosari, Toshkent shahri

Nazarov Ne’mat Ahmedovich

Qo‘qon maishiy xizmat ko‘rsatish ishlab chiqarish birlashmasining direktori, Farg‘ona viloyati

Naurizboyeva Kanigul

Taxiatosh shahri aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish ishlab chiqarish birlashmasining bichiqchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Nurmuhammedov Karim Sherxonovich

Toshkent rayonidagi “Kelesgaz” idorasining direktori, Toshkent viloyati

Rahimov Baxtiyor Safoyevich

“Tashoblgaz” boshqarmasining boshlig‘i

Safoyev Omonilla

O‘zbekiston mahalliy sanoat va kommunal maishiy xizmat korxonalari xodimlari kasaba uyushmasi markaziy komitetining raisi

Xolakov Mamat

Bahoriston tayyorlov idorasining mahsulot tayyorlovchisi, Qashqadaryo viloyati

Umarova Manzura Mahkamovna

Keles shahridagi 37-sut do‘konining sotuvchisi, Toshkent viloyati

Shukurjonov Ma’sud

“O‘zgazloyiha” instituti direktorining o‘rinbosari, Toshkent shahri

Yo‘ldosheva Saodatxon

Marg‘ilon trikotaj fabrikasining tikuvchisi, Farg‘ona viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor”

Akbarov Tojiboy

Izboskan rayonidagi “Oktyabr 50 yilligi” sovxozining bo‘lim brigadiri, Andijon viloyati

Begimqulov Ibrohim Cho‘liyevich

Usmon Yusupov rayonidagi 21-sovxoz direktori, Qashqadaryo viloyati

Bekchonov Rajab

Xazorasp rayonidagi Lenin nomli kolxoz traktorchisi, Xorazm viloyati

Zokirov Ro‘zimat

Bo‘z rayonidagi Navoiy nomli kolxoz boshqaruvinnng raisi, Andijon viloyati

Inomov Yusupjon

Namangan rayonidagi “Zarbdor” sovxozining brigadiri, Namangan viloyati

Qorabekov Yunus

Sharof Rashidov rayonidagi Titov nomli sovxoz brigadiri, Sirdaryo viloyati

�o‘jaqulov Tojiboy Jumayevich

Sirdaryo rayonidagi “Malik” sovxozining zveno boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

Matniyozov Yoqubboy

Bog‘ot rayonidagi Lenin nomli kolxoz raisi, Xorazm viloyati

Niyozov Ergash Minavvarovich

Oqqo‘rg‘on rayonidagi “O‘zbekiston” kolxozining raisi, Toshkent viloyati

Sa’diyev Hamid

Go‘zalkent rayonidagi Navoiy nomli kolxozning bosh agronomi, Samarqand viloyati

Sobirov Komiljon Matyoqubovich

Qo‘shko‘pir rayonidagi Kalinin nomli kolxoz boshqaruvinnng raisi, Xorazm viloyati

Turdiyev Boboniyoz

Xatirchi rayonidagi “XXII partsyezd” kolxozining brigadiri, Navoiy viloyati

To‘xtayev Juma

Qarshi rayonidagi Engels nomli sovxoz brigadiri, Qashqadaryo viloyati

Farmonov O‘roz

Koson rayonidagi Lenin nomli kolxoz brigadiri, Qashqadaryo viloyati

Hakimov Botir

Xonqa rayonidagi Oxunboboyev nomli kolxoz bosh agronomi, Xorazm viloyati

Sharipov Abdusattor

Kosonsoy rayonidagi “Do‘stlik” sovxozining brigadiri, Namangan viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillakor”

Obidjonova Ochil Ro‘ziyevna

Do‘stlik rayonidagi V.I. Lenin nomli sovxoz pillakori, Jizzax viloyati

Qalandarova Toshbuvi

Paxtachi rayonidagi Oxunboboyev nomli kolxoz a’zosi, Samarqand viloyati

Qurbonova Mariyam

Urganch rayonidagi “G‘alaba” kolxozining pillachilik brigadasi boshlig‘i, Xorazm viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan iqtisodchi”

G‘oyibnazarov Isomitdin

statistika xodimlarini tayyorlash o‘quv markazining o‘qituvchisi, Andijon shahri

Jumamuratova Fotima

Jamg‘arma bankining Qoraqalpog‘iston respublika boshqarmasi boshlig‘i, Nukus shahri

Norqobilov Qilich

Surxondaryo viloyat dehqonchilik-sanoat uyushmasi raisining o‘rinbosari

Nuritdinov Zoir Zakriyayevich

Nurota rayoni hokimi, Navoiy viloyati

Sa’dullayev Sodiq Siddiqovich

Romitan rayonidagi “Chelangu” kolxozining raisi, Buxoro viloyati

?erikov Begim

Mirzacho‘l rayoni hokimi, Jizzax viloyati

Soibnazarov Ahmadjon

Jizzax viloyati hokimligining bosh xisobchisi

Turdiqulov Kuanishboy

Qoraqalpog‘iston Respublikasi statistika boshqarmasining boshlig‘i

Umarov Nozim Qayumovich

Shayxontohur rayon moliya bo‘limining katta taftishchi-inspektori, Toshkent shahri

Xolqo‘ziyev Komiljon

Namangan viloyati dehqonchilik-sanoat komitetining bosh mutaxassisi

Eshonqulov Muhammadi

Qamashi rayonidagi “Farg‘ona” sovxozining bosh iqtisodchisi, Qashkadaryo viloyati

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yurist”

Abdullayev Erkin

O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati tergov bo‘limining katta tergovchisi

Akromov Saydali Akromovich

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tergov boshqarmasining katta tergovchisi

Bindasov Grigoriy Vasilyevich

O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati yuridik byurosining boshlig‘i

Boboqulov Qodirkul

Samarkand viloyati hokimligi ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Botiraliyev Sotvoldi Eshmatovich

Toshkent viloyat sudining a’zosi

Burhonov Kutbidin Nuqritdinovich

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tergov boshqarmasining boshlig‘i

Gazarbekov Arkadiy Leontyevich

Mirobod rayon prokurori, Toshkent shahri

Jabborov Jo‘raqul

Qashqadaryo hokimligi ichki ishlar boshqarmasining katta tergovchisi

Jumayev Eron Jumayevich

Jizzax shahri prokurori

Kalonov Botir Hamzayevich

Navoiy viloyati prokurori

Koblanov Tursinboy

Nukus shahar xalq sudining raisi

Muhamedov Ubaydulla Muhamedovich

Toshkent bosh univermagining yuristi, Toshkent shahri

Neminushchaya Olga Grigoryevna

Farg‘ona viloyati hakamlik sudining raisi, Farg‘ona shahri

Oxunjonov Hamza

Farg‘ona viloyati hokimligining adliya boshqarmasi boshlig‘i

Rahimov O‘ktam

Xorazm viloyati hokimligi adliya boshqarmasining boshlig‘i

Soliyev Kozim

Qashqadaryo viloyati advokatlar kolllegiyasining raisi

Tursunov Mirza Hamroyevich

Qashqadaryo viloyati hakamlik sudining raisi

Uzoqboyev Jolliboy

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirining o‘rinbosari, Nukus shahri


Hujjatda xato topganingizda, uni belgilab Ctrl+Enter ni bosing.

© O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshidagi “Adolat” milliy huquqiy axborot markazi davlat muassasasi