Тизимнинг ушбу имкониятидан фойдаланиш учун Сиз авторизация қилинишингиз керак!
Рўйхатдан ўтишни хоҳлайсизми? Ёки тизимга ўз логинингиз билан кирасизми?

Авторизация қилиш Рўйхатдан ўтиш

Hujjat 10.05.2024 00 sanasi holatiga
Amaldagi versiyaga o‘tish
3. Oliy ta’lim muassasalarini sport turlariga ixtisoslashtirish ro‘yxati 1-ilovaga, Respublika tuman (shahar)larini ustuvor, istiqbolli, rivojlanayotgan sport turlariga ixtisoslashtirish bo‘yicha sport inshootlarining manzilli ro‘yxati 2-ilovaga, Sport turlari bo‘yicha sportchilarni saralash (seleksiya) va tayyorlash tartibi to‘g‘risidagi nizom 3-ilovaga muvofiq tasdiqlansin.
Oldingi tahrirga qarang.

T/r

Oliy ta’lim muassasasining nomi

Ixtisoslashtirilayotgan sport turlari

Qoraqolpog‘iston Respublikasi

1.

Qoraqalpoq davlat universiteti

Basketbol, futbol, regbi voleybol

2.

Nukus davlat pedagogika instituti

Kurash, gandbol, voleybol

3.

Toshkent davlat agrar universiteti Nukus filiali

Mini-futbol, stol tennisi, badminton

4.

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filiali

Voleybol, stol tennisi, badminton

5.

Toshkent pediatriya tibbiyot instituti Nukus filiali

Shaxmat, voleybol, badminton

6.

O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti Nukus filiali

Boks, badminton, dzyudo

7.

O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti Nukus filiali

Stol tennisi, shaxmat, badminton

8.

Samarqand veterinariya meditsinasi instituti Nukus filiali

Yengil atletika, mini futbol

9.

Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti huzuridagi Nukus konchilik instituti

Basketbol, gandbol, badminton

Andijon viloyati

10.

Andijon davlat universiteti

Boks, belbog‘li kurash, futbol, regbi

11.

Andijon davlat tibbiyot instituti

Voleybol, badminton, stol tennisi

12.

Andijon mashinasozlik instituti

Voleybol, badmin?on

13.

Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filiali

Mini futbol, badminton

14.

O‘zbekistondagi “Sharda” universiteti

Badminton, gandbol, shaxmat

Buxoro viloyati

15.

Buxoro davlat universiteti

Gandbol, badminton, kurash, dzyudo

16.

Buxoro davlat tibbiyot instituti

Voleybol, badminton, shaxmat

17.

Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Buxoro filiali

Kurash, dzyudo, badminton

18.

Buxoro muhandislik-texnologiya instituti

Futbol, badminton, regbi, kurash

Jizzax viloyati

19.

Jizzax davlat pedagogika instituti

Voleybol, boks, dzyudo

20.

Jizzax politexnika instituti

Basketbol, badminton

21.

O‘zbekiston Milliy universiteti Jizzax filiali

Taekvondo, futbol, badminton, regbi

Qashqadaryo viloyati

22.

Qarshi davlat universiteti

Futbol, regbi, kurash, badminton

23.

Qarshi muhandislik iqtisodiyot instituti

Kurash, dzyudo, badminton

24.

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filiali

Futbol, stol tennisi, badminton, regbi

25.

Qarshi davlat universitetining Pedagogika instituti

Basketbol, badminton

26.

Toshkent kimyo-texnologiya institutining Shahrisabz filiali

Gandbol, badminton

27.

Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Shahrisabz filiali

Stol tennisi, shaxmat, badminton

Navoiy viloyati

28.

Navoiy davlat pedagogika instituti

Voleybol, basketbol, badminton

29.

Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti

Basketbol, futbol, regbi, badminton

Namangan viloyati

30.

Namangan davlat universiteti

Voleybol, futbol, regbi, belbog‘li kurash

31.

Namangan muhandislik qurilish instituti

Badminton, voleybol

32.

Namangan muhandislik-texnologiya instituti

Basketbol, badminton

Samarqand viloyati

33.

Samarqand davlat universiteti

Basketbol, badminton, futbol, regbi

34.

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali

Voleybol, futbol, badminton, regbi

35.

Samarqand davlat arxitektura qurilish instituti

Badminton, voleybol

36.

Samarqand iqtisodiyot va servis instituti

Voleybol, badminton, stol tennisi

37.

Samarqand veterinariya meditsinasi instituti

Kurash, badminton, stol tennisi

38.

Samarqand davlat chet tillar instituti

Shaxmat, badminton, stol tennisi

39.

Samarqand davlat tibbiyot instituti

Mini futbol, badminton, stol tennisi

40.

“Ipak yo‘li” turizm xalqaro universiteti

Badminton, stol tennisi, badminton

41.

“Rossiya davlat jismoniy tarbiya, sport, yoshlar va turizm universiteti” federal davlat budjeti oliy ta’lim muassasasining Samarqand filiali

Voleybol, badminton, basketbol, badminton

42.

Toshkent davlat iqtisodiyot universitetining Samarqand filiali

Shaxmat, badminton

Sirdaryo viloyati

43.

Guliston davlat universiteti

Futbol, badminton, regbi, shaxmat

44.

Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filiali

Stol tennisi, shaxmat, badminton

Surxondaryo viloyati

45.

Termiz davlat universiteti

Kurash, dzyudo, boks, badminton

46.

Toshkent davlat texnika universiteti Termiz filiali

Kurash, dzyudo, badminton

47.

Toshkent davlat agrar universiteti Termiz filiali

Voleybol, stol tennisi, badminton

48.

Termiz davlat universitetining Pedagogika instituti

Basketbol, kurash, badminton

49.

Termiz davlat universiteti Denov filiali

Kurash, dzyudo, badminton

50.

Toshkent tibbiyot akademiyasi Termiz filiali

Voleybol, badminton

Farg‘ona viloyati

51.

Farg‘ona davlat universiteti

Belbog‘li kurash, badminton, mini futbol, suzish

52.

Farg‘ona politexnika instituti

Badminton, voleybol, mini futbol

53.

Qo‘qon davlat pedagogika instituti

Gandbol, futbol, regbi, shaxmat

54.

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filiali

Mini futbol, stol tennisi, badminton

55.

Toshkent tibbiyot akademiyasi Farg‘ona filiali

Yengil atletika, badminton, voleybol

56.

O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti Qo‘qon filiali

Badminton, voleybol

57.

Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti Qo‘qon filiali

Gandbol, mini futbol, badminton

58.

Latviyaning Axborot tizimlari menejmenti Oliy maktabining Farg‘ona shahridagi filiali

Badminton, shaxmat

59.

Qo‘qon universiteti

Badminton, stol tennisi, shaxmat

Toshkent viloyati

60.

Toshkent davlat agrar universiteti

Kurash, suzish, gandbol

61.

Toshkent viloyati Chirchiq davlat pedagogika instituti

Gandbol, voleybol, kurash

62.

Toshkent davlat texnika universiteti Olmaliq filiali

Mini futbol, stol tennisi

63.

O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti

Futbol, badminton, regbi, suzish, voleybol, gandbol, basketbol

64.

Milliy texnologik tadqiqotlar universiteti “MISIS”ning Olmaliq shahridagi filiali

Badminton, mini futbol, shaxmat

65.

Astraxan davlat universitetining Toshkent viloyatidagi filiali

Badminton, stol tennisi

Xorazm viloyati

66.

Urganch davlat universiteti

Dzyudo, badminton, kurash, og‘ir atletika

67.

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali

Mini futbol, voleybol, badminton

68.

Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filiali

Badminton, shaxmat

Toshkent shahri

69.

Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti

Taekvondo, badminton, futbol, regbi, gandbol

70.

Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti

Badminton, suzish, basketbol

71.

Toshkent moliya instituti

Suzish, mini futbol, badminton

72.

Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti

Dzyudo, badminton, kurash

73.

Toshkent temir yo‘l transporti muhandislari instituti

Voleybol, futbol, badminton, regbi

74.

Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti

Taekvondo, badminton, basketbol

75.

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti

Mini futbol, badminton, stol tennisi

76.

Jahon iqtisodiyot va diplomatiya universiteti

Badminton, suzish, stol tennisi

77.

M.V. Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetining Toshkent filiali

Badminton, basketbol

78.

K. Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti

Badminton, voleybol, stol tennisi

79.

Milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi

Badminton, stol tennisi, shaxmat

80.

O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti

Badminton, suzish, voleybol

81.

O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti

Badminton, voleybol, dzyudo

82.

I.M. Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetining Toshkent shahridagi filiali

Badminton, basketbol, stol tennisi

83.

G.V. Plexanov nomidagi Rossiya iqtisodiyot universitetining Toshkent shahridagi filiali

Shaxmat, badminton, mini futbol, futbol, regbi

84.

Toshkent avtomobil yo‘llarini loyihalash, qurish va ekspluatatsiyasi instituti

Shaxmat, stol tennisi, badminton

85.

Toshkent arxitektura-qurilish instituti

Badminton, shaxmat

86.

Toshkent shahridagi Inxa universiteti

Badminton, shaxmat, basketbol

87.

Toshkent davlat sharqshunoslik instituti

Badminton, shaxmat, stol tennisi

88.

Toshkent davlat yuridik universiteti

Shaxmat, badminton, stol tennisi

89.

Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti

Futbol, regbi, voleybol, kurash

90.

Toshkent farmatsevtika instituti

Mini futbol, badminton

91.

Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti

Futbol, stol tennisi, badminton, regbi

92.

O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasi

Stol tennisi, badminton, shaxmat

93.

Toshkent kimyo-texnologiya instituti

Stol tennisi, voleybol, badminton

94.

Toshkent pediatriya tibbiyot instituti

Voleybol, badminton, basketbol

95.

Toshkent shahridagi Singapur Menejmentni rivojlantirish instituti

Badminton, mini futbol, stol tennisi

96.

Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti

Mini futbol, badminton, suzish

97.

Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster Universiteti

Badminton, basketbol, stol tennisi

98.

Toshkent tibbiyot akademiyasi

Badminton, yengil atletika, futbol, regbi

99.

Toshkent davlat stomatologiya instituti

Basketbol, voleybol, badminton

100.

Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti

Shaxmat, stol tennisi, badminton

101.

O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti

Badminton, shaxmat, stol tennisi

102.

O‘zbekiston Davlat konservatoriyasi

Stol tennisi, shaxmat, badminton

103.

Toshkent shahridagi “MMFI” Milliy tadqiqot yadro universiteti filiali

Badminton

104.

Toshkent shahridagi Puchon universiteti

Badminton, mini futbol

105.

Toshkent shahridagi Adju universiteti

Badminton, stol tennisi

106.

Toshkent shahridagi Amiti universiteti

Badminton, shaxmat

108.

“AKFA” universiteti

Badminton, stol tennisi, shaxmat

109.

Toshkent shahridagi Vebster universitetining ta’lim dasturlarini amalga oshirish markazi

Badminton, shaxmat

110.

“MEI” Milliy tadqiqot universiteti” Federal davlat budjeti oliy ta’lim muassasasining Toshkent filiali

Mini futbol, badminton

111.

“D.I. Mendeleyev nomidagi Rossiya kimyo-texnologiya universiteti” federal davlat budjeti oliy ta’lim muassasasining Toshkent filiali

Badminton

112.

“Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vazirligining Moskva davlat xalqaro munosabatlar instituti (universiteti)” Federal davlat avtonom oliy ta’lim muassasasining Toshkent shahridagi filiali

Voleybol, badminton

(1-ilova O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 6-apreldagi 143-sonli qarori tahririda — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 07.04.2023-y., 09/23/143/0199-son)
Oldingi tahrirga qarang.

T/r

Tuman (shahar) nomi

Ixtisoslashtiriladigan sport turlari

Ustuvor

Istiqbolli

Rivojlanayotgan

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

1.

Nukus shahar

badminton, yunon-rum kurashi

Olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha Nukus oliy sport mahorati maktabi

qilichbozlik

Sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablari.

akademik eshkak eshish
Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari.

2.

Amudaryo tumani

dzyudo
Amudaryo tumani sport maktablari

stol tennisi
Amudaryo tumani sport maktablari 1-2-filiali

futbol
Amudaryo tumani sport maktablari tasarrufidagi tuman markaziy stadioni

3.

Beruniy tumani

badminton, voleybol
Beruniy tumani sport maktablari

og‘ir atletika
Beruniy tumani 52-sonli umumta’lim maktabi

karate WKF
Beruniy tumani 2-sonli umumta’lim maktabi

4.

Bo‘zatov tumani

velosport
Bozatao‘ tumani 5-sonli umumta’lim maktabi

karate WKF
Bozatao‘ tumani 1-sonli umumta’lim maktabi

og‘ir atletika
Bozatao‘ tumani 3-sonli umumta’lim maktabi

5.

Ellikqala tumani

yengil atletika
Ellikqala tumani 19-sonli umumta’lim maktabi

stol tennisi, badminton
Ellikqala tumani sport maktablari

futbol
Ellikqala tumani 50-sonli umumta’lim maktabi

6.

Kegeyli tumani

og‘ir atletika
Kegeyli tumani 14-sonli umumta’lim maktabi

badminton
Kegeyli tumani sport maktablarining 1-filiali

boks
Kegeyli tumani moliya bo‘limi majlislar zali

7.

Mo‘ynoq tumani

voleybol

Mo‘ynoq tumani sport maktablari

boks

Mo‘ynoq tumani 3-sonli umumta’lim maktabi

suzish

Mo‘ynoq tumani sport maktablarining suzish havzasi

8.

Nukus tumani

badminton, stol tennisi

Kegeyli tumani 21-sonli umumta’lim maktabi

futbol

Nukus tumani sport maktablari

taekvondo WTF

Kegeyli tumani 5-sonli umumta’lim maktabi

9.

Taxiatosh tumani

og‘ir atletika

Taxiatosh politexnika
kasb-hunar kolleji

shaxmat

Taxiatosh tumani sport maktablari

futbol

Taxiatosh tumani sport maktablari

10.

Taxtako‘pir tumani

gimnastika

Taxtako‘pir tumani sport maktablari

futbol

Taxtako‘pir tumani sport maktablari tasarrufidagi tuman markaziy stadioni

badminton, voleybol

Taxtako‘pir tumani 6-7-sonli umumta’lim maktablari

11.

To‘rtko‘l tumani

futbol

To‘rtko‘l tumani sport maktablari

boks

To‘rtkul pedagogika kolleji

karate WKF

To‘rtko‘l tumani sport maktablari

12.

Xo‘jayli tumani

boks

Xo‘jayli tumani sport maktablarining boks filiali

erkin kurash va ayollar kurashi

Mo‘ynoq tumani 4-sonli umumta’lim maktabi

futbol

Xo‘jayli tumani sport maktablari

13.

Chimboy tumani

taekvondo WTF

Chimboy tumani 38-sonli umumta’lim maktabi

boks

Chimboy tumani 43-sonli umumta’lim maktabi

erkin kurash

Chimboy tumani 49-sonli umumta’lim maktabi

14.

Shumanay tumani

badminton, basketbol

Shumanay tumani 16-sonli umumta’lim maktabi

futbol

Shumanay tumani sport maktablari, 23-sonli umumta’lim maktabi

taekvondo WTF

Shumanay tumani sport maktablari

15.

Qonliko‘l tumani

futbol

Qonliko‘l tumani sport maktablari stadioni

badminton, tennis

Qonliko‘l tumani sport maktablari

gandbol

Qonliko‘l tumani 7-sonli umumta’lim maktabi

16.

Qorao‘zak tumani

badminton, voleybol

Qorao‘zak tumani 11-sonli umumta’lim maktabi

dzyudo

Qorao‘zak tumani 8-7-sonli umumta’lim maktabi

taekvondo WTF

Qorao‘zak tumani 6-sonli umumta’lim maktabi

17.

Qo‘ng‘irot tumani

boks

Qo‘ng‘irot tumani sport maktablari filiali

dzyudo

Qo‘ng‘irot tumani 47-sonli umumta’lim maktabi

badiiy gimnastika

Qo‘ng‘irot neft va gaz sanoati
kasb-hunar kolleji

Andijon viloyati

1.

Andijon shahri

boks

Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi, 50-umumta’lim maktabi

futbol

futbol akademiyasi, futbol maktabi

badminton, stol tennisi

2-son sport maktabi

32-umumta’lim maktabi

2.

Xonobod shahar

og‘ir atletika

5-TIP

boks

servis kasb-hunar kollej

badminton, yengil atletika

sport maktablari

3.

Andijon tumani

karate WKF

43-umumta’lim maktabi

voleybol

20-umumta’lim maktabi

yengil atletika

18-umumta’lim maktabi

4.

Asaka tumani

boks

sport maktablari

erkin va yunon-rum kurashi

sport maktablari

badminton, futbol

sport maktablari

5.

Baliqchi tumani

badminton, voleybol

8-umumta’lim maktabi

belbog‘li kurash

13-umumta’lim maktabi, 5-umumta’lim maktabi

og‘ir atletika

industrial pedagogika kasb-hunar kolleji

6.

Bo‘ston tumani

voleybol

14-umumta’lim maktabi

futbol

markaziy o‘yingoh

boks

6-umumta’lim maktabi

7.

Buloqboshi tumani

badminton, voleybol

sport maktablari

futbol

“Toshkechik” o‘yingohi

karate WKF

sport maktablari

8.

Jalaquduq tumani

yengil atletika

13-umumta’lim maktabi

kurash

16-umumta’lim maktabi, madaniyat markazida

stol tennisi

11-umumta’lim maktabi

9.

Izboskan tumani

boks

“Gurkirov” boks zali

erkin va yunon-rum kurashi

Aka-uka Mamajonovlar zali

futbol

“Dinamo” o‘yingohi

10.

Marhamat tumani

badminton

industrial kasb-hunar kolleji

yengil atletika,voleybol

sport maktablari

boks

sport maktablari

11.

Oltinko‘l tumani

belbog‘li kurash

13-umumta’lim maktabi

futbol

markaziy o‘yingoh

gandbol

32-umumta’lim maktabi

12.

Paxtaobod tumani

boks

sport maktablari

stol tennisi

sport maktablari

shaxmat

4-umumta’lim maktabi

13.

Ulug‘nor tumani

badiiy gimnastika

5-TIP

badminton, voleybol

21-umumta’lim maktabi

ayollar futboli

3-umumta’lim maktabi

14.

Xo‘jaobod tumani

futbol

“Paxtakor” o‘yingohi

belbog‘li kurash

sport maktablari

yengil atletika

sport maktablari

15.

Shahrixon tumani

boks

qishloq xo‘jaligi kasb-hunar kolleji

futbol

markaziy o‘yingoh

badminton,stol tennisi

48-umumta’lim maktabi,
37-umumta’lim maktabi

16.

Qo‘rg‘ontepa tumani

badminton, gandbol

sport maktablari

yengil atletika

sport maktablari,

6-umumta’lim maktabi

futbol

sport maktablari

Buxoro viloyati

1.

Buxoro shahri

badminton, erkin kurash

Buxoro shahridagi Erkin kurash markazi

boks

“Abbos Atoyev” nomidagi boks markazi

yunon-rum kurashi

Buxoro Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi kurash zali

2.

Kogon shahar

boks
“Yoshlik” sport majmuasi

mini futbol
“Orzu” sport majmuasi

basketbol, badminton
“Orzu” sport majmuasi

3.

Buxoro tumani

kurash
Buxoro tuman sport maktablari

sambo

Buxoro tuman sport maktablari

dzyudo
Buxoro tuman sport maktablari

4.

Vobkent tumani

og‘ir atletika
Vobkent tumani, So‘fidehqon MFY.

Mahmud-Azamat sport klubi

yunon-rum kurashi
Vobkent tumani qurilish va transport KHK

badminton, basketbol
Vobkent tuman sport maktablari

5.

Jondor tumani

badminton, kurash
Nurafshon sport majmuasi

dzyudo
Jondor tuman sport maktablari

futbol
Jondor tuman markaziy o‘yingohi

6.

Kogon tumani

karate WKF
Kogon tuman 12-son umumta’lim maktabi

yunon-rum kurashi
Kogon tuman 4-son umumta’lim maktabi

o‘zbek jang san’ati
Kogon tuman 21-son umumta’lim maktabi

7.

Olot tumani

badminton, kurash

Olot tumani Olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha davlat ixtisoslashtirilgan maktab internati

dzyudo

Olot tumani Olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha davlat ixtisoslashtirilgan maktab internati

boks

Olot tuman sport maktablari

8.

Peshku tumani

kurash
Peshku tuman
sport maktablari

erkin kurash
Peshku tuman
sport maktablari

voleybol

Peshku tumansport maktablari

9.

Romitan tumani

kurash
Xosa sport majmuasi

boks

Romitan tuman markaziy o‘yingohi

badminton, gandbol
Mirishkor sport majmuasi

10.

Shofirkon tumani

badminton, voleybol
Shofirkon tuman
sport maktablari

gandbol
Shofirkon tuman
sport maktablari.

kurash

Shofirkon tumansport maktablari

11.

Qorako‘l tumani

kurash
Qorako‘l tuman sport maktablari Suzish havzasi

dzyudo
Qorako‘l tuman
3-son umumta’lim maktabi

basketbol
Qorako‘l tuman
8-son umumta’lim maktabi

12.

Qorovulbozor tumani

boks
Qorovulbozor tuman sport maktablari

basketbol

Neftchi sport sog‘lomlashtirish majmuasi,

badminton
Qorovulbozor tuman 4-son umumta’lim maktabi

dzyudo
Qorovulbozor tuman sport maktablari

13.

G‘ijduvon tumani

karate WKF
“G‘ijduvon” sport majmuasi

boks
“G‘ijduvon” sport majmuasi

dzyudo
“G‘ijduvon” sport majmuasi

Jizzax viloyati

1.

Jizzax shahri

suzish

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

badiiy gimnastika, badminton

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari Sport o‘yinlari va yengil atletika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

sport gimnastikasi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

2.

Arnasoy tumani

futbol

Arnasoy tuman sport maktablari

kurash

Transport kasb hunar kolleji

velosport

Arnasoy tuman sport maktablari

3.

Baxmal tumani

gandbol

Baxmal tuman sport maktablari

erkin kurash

32-sonli umumta’lim maktabi sport zali
badminton

3-sonli umumta’lim maktabi sport zali

ayollar futboli

Baxmal tuman sport maktablari

4.

Do‘stlik tumani

dzyudo

Do‘stlik tibbiyot kolleji sport zali

yengil atletika

Do‘stlik tuman sport maktablari

suzish

Do‘stlik tuman sport maktablari

5.

Zarbdor tumani

voleybol

Zarbdor tuman sport maktablari

kurash

Zarbdor tuman sport maktablari

badminton, futbol

Bo‘ston shaharchasi TIP-1 sport maktablari

6.

Zafarobod tumani

kurash

Zafarobod tuman sport maktablari

boks

Zafarobod tuman sport maktablari

futbol,badminton

Zafarobod tuman sport maktablari, 3-sonli umumta’lim maktabi sport zali

7.

Zomin tumani

taekvondo WTF

Zomin tuman sport maktablari

futbol

Zomin tuman sport maktablari

boks

Zomin tuman sport maktablari

8.

Mirzacho‘l tumani

yunon-rum kurashi

Mirzacho‘l tuman sport maktablari

karate WKF

Mirzacho‘ltuman sport maktablari

futbol

Mirzacho‘ltuman sport maktablari

9.

Paxtakor tumani

boks

Sport maktab filiali sport zal (18x36)

dzyudo

Paxtakor tuman sport maktablari (moslashtirilgan zal filial)

suzish

Paxtakor tuman sport maktablari yopiq suzish xavzasi

10.

Forish tumani

taekvondo WTF

Qishloq xo‘jaligi kasb hunar kolleji

badminton, voleybol

16-sonli umumta’lim maktabi sport zali, 33-sonli umumta’lim maktabi sport zali

futbol

Qishloq xo‘jaligi kasb hunar kolleji

11.

Sharof Rashidov tumani

erkin kurash

Sh. Rashidov tuman sport maktablari

stol tennisi

30-sonli umumta’lim maktabi sport zali

boks

12-sonli umumta’lim maktabi sport zali

12.

Yangiobod tumani

kurash

13-sonli umumta’lim maktabi sport zali

yengil atletika

Yangiobod tuman sport maktablari

futbol

Yangiobod tuman sport maktablari

13.

G‘allaorol tumani

boks

Olimlar MFY, N. Omonov ko‘chasidagi moslashtirilgan sport zal (sport maktabi filliali)

Yengil atletika

G‘allaorol tuman sport maktablari

badminton, basketbol

20-sonli umumta’lim maktabi sport zali, 27-sonli umumta’lim maktabi sport zali

Qashqadaryo viloyati

1.

Qarshi shahri

badminton, dzyudo

Qarshi Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi

suzish

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

karate WKF

Qarshi shahar

29-umumta’lim maktabi

2.

Shahrisabz shahar

kurash

Qarshi tumani sport maktablari

taekvon-do WTF

Qarshi tumani

sport maktablari

voleybol, badminton

Qarshi tumani 11 hamda

9-umumta’lim maktablari

3.

Dehqonobod tumani

badminton, kurash

G‘uzor tumani 77-sonli davlat ixtisoslashtirilgan maktab-internati

futbol

G‘uzor tumani “Sho‘rtan” PFK va “Sho‘rtan” futbol akademiyasi

gandbol

G‘uzor tumani sport maktablari

4.

Kasbi tumani

voleybol

Dehqonobod tumani

85-umumta’lim maktabi

kurash

Dehqonobod tumani

agrobiznes va transport kolleji

badminton, stol tennisi

Dehqonobod tumani

agrosanoat kasb-hunar kolleji

5.

Kitob tumani

futbol

Kasbi tumani

bolalar-o‘smirlar futbol maktabi

suzish

Kasbi tumani sport maktablari

voleybol, badminton

Kasbi tumani 13 hamda

43-umumta’lim maktablari

6.

Koson tumani

yengil atletika

Nishon tumani sport maktablari

futbol

Nishon tumani sport maktablari

voleybol

Nishon tumani 35-umumta’lim maktabi

7.

Mirishkor tumani

og‘ir atletika

Qamashi tumani sport maktablari

futbol

Qamashi tumani Mang‘it MFY markaziy o‘yingohi

badminton, boks

Qamashi tumani sport maktablari

8.

Muborak tumani

belbog‘li kurash

Chiroqchi tumani 1-sonli sport maktablari

shaxmat

Chiroqchi tumani 1-sonli sport maktablari

futbol, badminton

Chiroqchi tumani 1-sonli sport maktablari

9.

Nishon tumani

badminton, dzyudo

Yakkabog‘ tumani 1-sonli

sport maktablari

sambo

Yakkabog‘ tumani 1-sonli

sport maktablari

ot sporti

Yakkabog‘ tumani Qorabayir majmuasi

10.

Chiroqchi tumani

kurash

Kitob tumani

sport maktablari

dzyudo

Kitob tumani

sport maktablari

badminton, tennis

Kitob tumani

sport maktablari

11.

Shahrisabz tumani

badminton, voleybol

Mirishkor tumani

sport maktablari

stol tennis

Mirishkor tumani

4-umumta’lim maktabi

kurash

Mirishkor tumani

38-umumta’lim maktabi

12.

Yakkabog‘ tumani

yengil atletika

Shahrisabz tumani

sport maktablari

kurash

Shahrisabz tumani

sport maktablari

futbol

Shahrisabz tumani

sport maktablari

13.

Qamashi tumani

Erkin kurash

Shahrisabz shahar

Tarag‘ay Baxodir MFY erkin-kurash zali

karate WKF

Shahrisabz shahar 1-umumta’lim maktabi

suzish

Shahar shahar suzish havzasi

14.

Qarshi tumani

badminton, kurash

Koson tumani

sport maktablari

dzyudo

Koson tumani

sport maktablari

futbol

Koson tumani

sport maktablari

15.

G‘uzor tumani

futbol

Muborak tumani “Mash’al” PFK bazasi

kurash

Muborak tumani “Yoshlar” sport majmuasi

voleybol, badminton

Muborak tumani 5 hamda 1-umumta’lim maktablari

Navoiy viloyati

1.

Navoiy shahar

dzyudo

Sportning yakkakurash turlarigaixtisoslashtirilgan sport maktablari

badiiy gimnastika

Gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablari.

badminton, erkin kurash

Sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan va Sportning yakkakurash turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari.

2.

Zarafshon shahar

badminton, voleybol

11-umumta’lim maktabi

basketbol

1-umuta’lim maktabi

badminton, futbol

13-umutalim maktabi va Zarafshon shahar sport maktablari

3.

Karmana tumani

futbol

“Qizilqum” PFKga qarashli bolalar-o‘smirlar futbol maktabi

badiiy gimnastika

Karmana tuman sport maktablari

turon yakka kurashi

Tuman madaniyat bo‘limi sport zali

4.

Konimex tumani

boks

Konimex tuman sport maktablari

futbol

Konimex tuman sport maktablari

badminton, voleybol

Konimex tuman sport maktablari, 29-umumta’lim maktabi.

5.

Navbahor tumani

kurash

Navbaxor tuman sport maktablari

yengil atletika

Navbaxor tuman sport maktablari

futbol

Navbaxor tuman sport maktablari

6.

Nurota tumani

kurash

Nurota tuman sport maktablari

dzyudo

Nurota tuman sport maktablari

belbog‘li kurash

Nurota tuman sport maktablari

7.

Tomdi tumani

badminton, stol tennisi

Tomdi tuman sport maktablari

kurash

3-umuta’lim maktabi

badminton, shaxmat

6-umuta’lim maktabi,
18-umuta’lim maktabi

8.

Uchquduq tumani

suzish

NGMKga qarashli “Jemchujina” sport majmuasi

karate WKF

3-umuta’lim maktabi

erkin kurash

Uchquduq tuman sport maktablari

9.

Xatirchi tumani

badminton, gandbol

Xatirchi tuman sport maktablari “Lochin” sport majmuasi

shaxmat

Tumandagi 5 va 22-sonli umuta’lim maktablari

stol tennisi

24-umuta’lim maktabi, Xatirchi tuman sport maktablari

10.

Qiziltepa tumani

badminton, voleybol

1-umumta’lim maktabi

badiiy gimnastika

Qiziltepa tuman sport maktablari

gandbol

4-umuta’lim maktabi,
43-mumta’lim maktabi

Namangan viloyati

1.

Namangan shahar

suv sport turlari

Suv sport turlarga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

yengil atletika,

Yengil atletika va sport o‘yinlarga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

badiiy gimnastika,badminton

Gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablari,

Namangan shaxar Yuridik kollleji sport zali.

2.

Kosonsoy tumani

karate WKF

sport maktablarining “Beshkapa” filiali

badminton, voleybol

20-umumta’lim maktabi

16-umumta’lim maktabi

basketbol

24-umumta’lim maktabi

3.

Mingbuloq tumani

yunon rum kurash

31-umumta’lim maktabi

futbol

sport maktablari

o‘zbek jang san’ati

sport maktablari

4.

Namangan tumani

badminton, gandbol

33-umumta’lim maktabi

futbol

sport maktablari

basketbol

10-umumta’lim maktabi

15-umumta’lim maktabi

5.

Norin tumani

boks

sport maktablari

badminton, gandbol

1-umumta’lim maktabi

2-umumta’lim maktabi

yunon rum kurashi

sport maktablari

6.

Pop tumani

futbol

sport maktablari “Yoshlik” bazasi

belbog‘li kurash

sport maktablari

dzyudo

sport maktablari

7.

To‘raqo‘g‘on tumani

gandbol

sport maktablari

erkin kurash

sport maktablari “Qug‘ay” filiali

chim ustida xokkey

sport maktablari

8.

Uychi tumani

badminton, dzyudo

sport maktablari

boks

sport maktablari

yunon-rum kurashi

14-15 — 24-umumta’lim maktablari

9.

Uchqo‘rg‘on tumani

erkin kurash

1-sport maktablari

basketbol

26-umumta’lim maktabi

badminton, voleybol

21-umumta’lim maktabi

22-umumta’lim maktabi

10.

Chortoq tumani

badminton, basketbol

sport maktablari

boks

Barkamol avlod sport majmuasi

futbol

sport maktablari

11.

Chust tumani

boks

2-umumta’lim maktabi

stol tennisi

sport maktablari

taekvondo WTF

Pedagogika kolleji zali.

12.

Yangiqo‘rg‘on tumani

og‘ir atletika

1-sport maktablari

voleybol

26-umumta’lim maktabi

futbol

1-sport maktablari

Samarqand viloyati

1.

Samarqand shahri

badminton, dzyudo

Samarqand Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi

badiiy gimnastika

Gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

yengil atletika

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Kattaqo‘rg‘on shahar

erkin va yunon-rum kurashi

Kattaqo‘rg‘on shahar sport maktablari

boks

Kattaqo‘rg‘on shahar 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabi maktabi

yengil atletika, badminton Kattaqo‘rg‘on shahar sport maktablari

3.

Bulung‘ur tumani

erkin va yunon-rum kurashi

Bulung‘ur tumani sport maktablari

badminton, gandbol

Bulung‘ur tumani sport maktablari, Bulung‘ur tumani 5-umumiy o‘rta ta’lim maktab

voleybol

Bulung‘ur tumani 2-umumiy o‘rta ta’lim maktab

4.

Jomboy tumani

badminton, basketbol

Jomboy tumani sport maktablari

badiiy gimnastika

Jomboy tumani sport maktablari

shaxmat

Jomboy tumani sport maktablari

5.

Ishtixon tumani

boks

Ishtixon tumani mashina traktor parki sport zali

erkin va yunon-rum kurashi

Ishtixon tumani sport maktablari

gandbol

Ishtixon tumani sport maktablari Mitan sport zali

6.

Kattaqo‘rg‘on tumani

boks

Kattaqo‘rg‘on tumani sport maktablari

erkin va yunon-rum kurashi Kattaqo‘rg‘on tumani sport maktablari

badiiy gimnastika

Kattaqo‘rg‘on tumani sport maktablari

7.

Narpay tumani

badminton, basketbol

Narpay tumani sport maktablari

kurash

Narpay tumani sport maktablari

voleybol

Narpay tumani sport maktablari

8.

Nurobod tumani

dzyudo

Nurobod tumani sport maktablari TIP-1 sport bazasi

kurash

Nurobod tumani sport maktablari

shaxmat

Nurobod tumani sport maktablari

9.

Oqdaryo tumani

erkin va yunon-rum kurashi

Oqdaryo tumani sport maktablari

badminton, stol tennisi

Oqdaryo tumani 8-umumiy o‘rta ta’lim maktab

gandbol

Oqdaryo tumani 35-umumiy o‘rta ta’lim maktab

10.

Payariq tumani

taekvondo WTF

Payariq tumani 2-son sport maktablari

erkin va yunon-rum kurashi

Payariq tumani 2-son sport maktablari

shaxmat

Payariq tumani 1-son sport maktablari

11.

Pastdarg‘om tumani

dzyudo

Pastdarg‘om tumani 1-son sport maktablari

yengil atletika

Pastdarg‘om tumani 1-son sport maktablari

basketbol

Pastdarg‘om tumani 2-son sport maktablari

12.

Paxtachi tumani

stol tennisi

Paxtachi tumani sport maktablarining Xumor sport bazasi

badiiy gimnastika

Paxtachi tumani 28-umumiy o‘rta ta’lim maktabi

badminton, voleybol

Paxtachi tumani sport maktablarining TIP-2 sport bazasi

13.

Samarqand tumani

eshkak eshish turlari

Samarqand eshkak eshish turlari bo‘yicha ixtisoslashgan olimpiya zaxiralari Respublika sport maktablari

dzyudo

Samarqand tumani 1-son sport maktablari

velosport

Samarqand tumani 1-son sport maktablari

14.

Toyloq tumani

eshkak eshish turlari

Toyloq Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi

kurash

Toyloq Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi

voleybol

Toyloq tuman sport maktabi

15.

Urgut tumani

badminton, voleybol

Urgut tumani 48-umumiy o‘rta

ta’lim maktabi

kurash

Urgut tumani 2-son sport maktablari

stol tennisi

Urgut tumani 1-son sport maktablari

16.

Qo‘shrabot tumani

stol tennisi

Qo‘shrobot tumani 26-umumiy o‘rta

ta’lim maktabi

badminton

Qo‘shrobot tumani 32-umumiy o‘rta ta’lim maktabi

voleybol

Qo‘shrobot tumani sport maktablari

Sirdaryo viloyati

1.

Guliston shahar

badminton, erkin kurash

Sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablariga qarashli markaziiy o‘yingoh sport zali.

boks

Guliston shahar boks saroyi

badiiy gimnastika

Gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

2.

Shirin shahar

akademik eshkak eshish

Shirin shahar akademik eshkak eshish bazasi

yengil atletika

Shirin shahar energetika va mayishiy xizmat kasb xunar kollej sport zali

badminton, stol tennisi

Shirin shahar sport maktablari sport zali

3.

Yangiyer shahar

badminton, futbol

Yangiyer futbol akademiyasi

basketbol

Yanger shahar sport maktablari sport zali

karate WKF

Yangire shahar 8-umata’lim maktabi sport zali

4.

Boyovut tumani

belbog‘li kurash

Boyovut tuman sport maktablari sport zali

badminton, shahmat

Boyovut tuman 9-umumta’lim maktabi moslashtirilgan xona

voleybol

Boyovut tuman 19-umuta’lim maktabi sport zali

5.

Guliston tumani

badminton, voleybol

Madaniyat saroyi sport zali, Guliston tuman sport maktablari sport zali

futbol

Guliston tuman sport maktablari sport futbol maydoni

gandbol

Guliston tuman 2-umumta’lim maktabi sport zali

6.

Mirzaobod tumani

stol tennisi

Mirzaobod tuman sport maktablari sport zali

taekvando WTF

Mirzaobod tuman sport maktablari sport zali

kurash

Mirzaobod tuman sport maktablari sport zali

7.

Oqoltin tumani

milliy kurash

Oqoltin tuman sport maktablari sport zali

boks

Oqoltin tuman 11-umumta’lim maktabi sport zali

badiiy gimnastika

Oqoltin tuman xizmat ko‘rsatish kasb xunar kollejji sport zali

8.

Sayxunobod tumani

shashka

Sayxunobod tuman 17-umumta’lim maktabi moslashtirilgan xona

dzyudo

Sayxunobod tuman 2-umuta’lim maktabi sport zali

chim utida xokkey

Sayxunobod tuman 11-umumta’lim maktabi futbol maydoni

9.

Sardoba tumani

yengil atletika

Sirdaryo tuman sport maktablari sport zali

badminton, gandbol

Sirdaryo tuman Malik filali sport majmuasida

yunon-rum kurashi

Siradryo tuman Baxt shahri filalida

10.

Sirdaryo tumani

voleybol

Sardoboa tuman 5-umumta’lim maktabi sport zali

erkin kurash

Sardoba tuman sport maktablari sport zali

badminton, taekvondo WKF

Sardoa tuman 8-umuta’lim maktabi sport zali

Sardoba tuman 15-mumta’lim maktabi sport zali

11.

Xovos tumani

badminton

Xvovs tuman sport maktablari sport zali

voleybol

Xovos tuman 7-umuta’lim maktabi sport zali

basketbol

Xovos tuman 16-umumta’lim maktabi sport zali

Surxondaryo viloyati

1.

Termiz shahar

yengil atletika

Sport o‘yinlari va yengil atletika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

badiiy gimnastika

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

badminton, sport gimnastikasi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

2.

Angor tumani

kurash

Angor tuman 12, 26, 29, 30 va
36-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

taekvondo WTF

Angor tuman sport maktablari, 12-sonli umumta’lim maktabi sport zali

karate WKF

Angor tuman sport maktablari

3.

Boysun tumani

kurash

Boysun kurashga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar maktab-internati

stol tennisi

Boysun tuman 4, 13 va 33-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

karate WKF

Boysun tuman 4-sonli umumta’lim maktabi sport zali

4.

Denov tumani

karate WKF

Denov tuman 6, 32 va 54-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

badminton, basketbol

Denov tuman sport maktablari, Denov tuman iqtisodiyot kasb-xunar kolleji

dzyudo

Denov tuman sport maktablari

5.

Jarqo‘rg‘on tumani

erkin kurash

Jarqo‘rg‘on tuman sport maktablari

taekvondo WTF

Jarqo‘rg‘on sanoat kasb-xunar kolleji sport zali

yunon-rum kurashi

Jarqo‘rg‘on tuman sport maktablari

6.

Muzrabot tumani

badminton, voleybol

Muzrabot tuman sport maktablari

karate WKF

Muzrabot tuman o‘rmon xo‘jaligi kasb-xunar kolleji sport zali

og‘iratletika

Muzrabot tuman sport maktablari

7.

Oltinsoy tumani

belbog‘likurash

Oltinsoy tuman 4 va 22-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

turon

Oltinsoy tuman 6, 7, 8 va 11-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

kurash

Oltinsoy tuman 10, 14 va 64-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

8.

Sariosiyo tumani

boks

Sariosiyo tuman Sharg‘un filiali sport maktablari

futbol

Sariosiyo tuman sport maktablari

badminton, yengil atletika

Sariosiyo tuman 1-sonli umumta’lim maktabi sport maydoni

9.

Termiz tumani

dzyudo

Termiz tuman 25-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

boks

Termiz tuman 17, 29 va 33-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

karateWKF

Termiz tuman 9-sonli umumta’lim maktabi sport zali

10.

Uzun tumani

yunon-rum kurashi

Uzun tuman sport maktablari

og‘iratletika

Uzun tuman sport maktablari

taekvondoWTF

Uzun tuman 3, 14 va 19-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

11.

Sherobod tumani

badminton, stoltennisi

Sherabod tuman sport maktablari

voleybol

Sherabod tuman sport maktablari

kurash

Sherabod tuman sport maktablari G‘ambur mahallasi filialidagi sport zali

12.

Sho‘rchi tumani

badminton, voleybol

Sho‘rchi tuman sport maktablari

badiiy gimnastika

Sho‘rchi tuman sport maktablari V-TIP sport majmuasi

boks

Sho‘rchi tuman “Vatanparvar” tashkiloti sport zali

13.

Qiziriq tumani

basketbol

Qiziriq tuman 10-sonli umumta’lim maktabi sport zali

futbol

Qiziriq tuman sport maktablari

dzyudo

Qiziriq tuman sport maktablari, 8-sonli umumta’lim maktabi sport

14.

Qumqo‘rg‘on tumani

taekvondoWTF

Qumqo‘rg‘on tuman 30, 60 va 62-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

badminton, gandbol

Qumqo‘rg‘on tuman 8, 16 va 42-sonli umumta’lim maktabi sport zallari

dzyudo

Qumqo‘rg‘on tuman sport maktablari

Toshkent viloyati

1.

Angren shahar

badminton, taekvondo WTF

13-sonli umumta’lim maktabi

boks
“Dvorets” boks saroyi

yengil atletika
“Kimyogar” sport majmuasi

2.

Bekobod shahar

boks

“Yoshlik sport majmuasi”

erkin kurash

sport maktablari

akademik eshkak eshish

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari.

3.

Nurafshon shahar

futbol
“O. Ashirov
�� futbol o‘yingohi

boks
sport maktablari

yunon-rum kurashi
sport maktablari

4.

Olmaliq shahar

badminton, gandbol

OTMK markaziy o‘yingohidagi sport zali

futbol

OTMK markaziy o‘yingohi

badiiy gimnastika

sport maktablari

5.

Ohangaron shahar

badminton, voleybol

Politexnika kolleji

Stol tennisi

sport maktablari

badiiy gimnastika

sport maktablari

6.

Chirchiq shahar

dzyudo

2-sonli umumta’lim maktabi

badminton, basketbol

16-sonli umumta’lim maktabi

11-sonli umumta’lim maktabi

qilichbozlik

“O‘zbekkimyomash” AJ qilichbozlik zali

7.

Yangiyo‘l shahar

regbi

sport maktablari futbol maydoni

boks

sport maktablari

badminton, basketbol

sport maktablari

sport maktablari

8.

Bekobod tumani

badminton, gandbol

sport maktablari

voleybol

15-sonli umumta’lim maktabi

akademik eshkak eshish

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

9.

Bo‘ka tumani

badminton, futbol

sport maktablari markaziy o‘yingoh

kurash

39-sonli umumta’lim maktabi

stol tennisi

Bo‘ston MFYdagi yoshlar bog‘i

10.

Bo‘stonliq tumani

qishki sport turlari

Chimgan qishlog‘ida joylashgan “Paxtakor” sportmajmuasi

og‘ir atletika

Sportning yakkakurash turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

boks

sport maktablari
“Abay” sport majmuasi

11.

Zangiota tumani

karate WKF

sport maktablari U. Musayev o‘yingohi

boks

sport maktablari U. Musayev o‘yingohi

og‘ir atletika

sport maktablari
U. Musayev o‘yingohi

12.

Oqqo‘rg‘on tumani

yunon-rum kurashi

sport maktablari

5-tip sport majmuasi

futbol

Markaziy o‘yingohi

boks

Agro biznes va servis kasb-hunar kolleji

13.

Ohangaron tumani

badminton, voleybol

14-sonli umumta’lim maktabi

boks

sport maktablari

kurash

19-sonli umumta’lim maktabi

12-sonli umumta’lim maktabi

14.

Parkent tumani

badminton, voleybol

sport maktablari

Belbog‘li kurash

sport maktablari

badiiy gimnastika

sport maktablari

15.

Piskent tumani

badminton, voleybol

31-sonli umumta’lim maktabi

belbog‘li kurash

Yoshlar bog‘i arenasi

erkin kurash

sport maktablari

16.

Toshkent tumani

erkin kurash

sport maktablari

badiiy gimnastika

sport maktablari

karate WKF

sport maktablari

17.

Chinoz tumani

og‘ir atletika

sport maktablari, og‘ir atletika zali

boks

sport maktablari, markaziy o‘yingohi

dzyudo

15-sonli umumta’lim maktabi

18.

Yuqorichirchiq tumani

stol tennisi

19-sonli umumta’lim maktabi

futbol

Sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

boks

sport maktablari

19.

Yangiyo‘l tumani

futbol

Viloyat bolalar-o‘smirlar futbol akademiyasi

erkin kurash

Gulbahor kasb-hunar kolleji

taekvondo WTF

Gulbahor kasb-hunar kolleji

20.

O‘rtachirchiq tumani

badminton, voleybol
3-sonli umumta’lim maktabi

gandbol, badminton
51-sonli umumta’lim maktabi
Pedagogika va xizmat ko‘rsatish
kasb-hunar kolleji

futbol
sport maktablari

21.

Qibray tumani

badminton, voleybol

28-sonli umumta’lim maktabi

boks

sport maktablari

shaxmat

8-sonli umumta’lim maktabi

sport maktablari

22.

Quyichirchiq tumani

yengil atletika

sport maktablari, tip-1 sport majmuasi

voleybol

sport maktablari markaziy o‘yingoh

kurash

10-sonli umumta’lim maktabi

Farg‘ona viloyati

1.

Farg‘ona shahri

badminton, tennis

Sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

gimnastika

Gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

suzish

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi va Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi

2.

Marg‘ilon shahar

badminton, voleybol
Marg‘ilon shahar 29-umumta’lim maktabi va 1- sport maktablari

futbol
Marg‘ilon shahar 2-sport maktablari

boks
Marg‘ilon shahar 2-sport maktablari

3.

Quvasoy shahar

yengil atletika
Quvasoy shahar 2 va 29-umumta’lim maktablari

badminton, voleybol
Quvasoy shahar sport maktablari va 14-umumta’lim maktabi

futbol
Quvasoy shahar 22-umumta’lim maktabi

4.

Qo‘qon shahar

suzish
Qo‘qon shahar 1 va 2-
sport maktablari

futbol
Qo‘qon davlat pedagogika inistituti

badminton, dzyudo
Qo‘qon shahar 1 va 2-sport maktablari

5.

Bag‘dod tumani

yunon rum kurashi
Beshariq tumani sport maktablari

belbog‘li kurash
Beshariq tumani 23 va 33-umumta’lim maktablari

boks
Beshariq tumani 27 — 29-umumta’lim maktablari va “Ring-S” sport klubida

6.

Beshariq tumani

stol tennisi
Bag‘dod tumani 37-umumta’lim maaktabi

erkin kurash
Bag‘dod tumani sport maktablari va 25-umumta’lim maktabi

belbog‘li kurash
Bag‘dod tumani sport maktablari va 4, 21 Bag‘dod tumani umumta’lim maktabi

7.

Buvayda tumani

yunon rum kurashi
Buvayda tumani sport maktablari

erkin kurash
Buvayda tumani 1-umumta’lim maktablari

belbog‘li kurash
Buvayda tumani 10 va 14-umumta’lim maktablari

8.

Dang‘ara tumani

badminton, yengil atletika
Dang‘ara tumani sport maktablari va 11-umumta’lim maktabi

boks
Dang‘ara tumani 23 va 37-umumta’lim maktablari

gandbol
Dang‘ara tumani sport maktablari va 1, 22 va 4-umumta’lim maktablari

9.

Yozyovon tumani

belbog‘li kurash
Yozyovon tumani sport maktablari va 13, 14-umumta’lim maktabi

chim ustida xokkey
Yozyovon tumani sport maktablari

futbol
Yozyovon tumani sport maktablari va 1, 2, 16, 25-umumta’lim maktabi

10.

Oltiariq tumani

erkin kurash
Oltiariq tumani sport maktablari va 3-umumta’lim maktabi

karate WKF
Oltiariq tumani 21-umumta’lim maktabi

futbol
Oltiariq tumani sport maktablari va 32, 38-umumta’lim maktablari

11.

Rishton tumani

chim ustida xokkey
Qo‘shtepa tumani 23-umumta’lim maktabi

gandbol
Qo‘shtepa tumani 19 va 28-umumta’lim maktablari

futbol
Qo‘shtepa tumani sport maktablari va
6, 9-umumta’lim maktablari

12.

So‘x tumani

badminton, sambo
Quva tumani sport maktablari va 9, 60-umumta’lim maktablari

gandbol
Quva tumani sport maktablari va 39-umumta’lim maktablari

akrobatika
Quva tumani sport maktablari

13.

Toshloq tumani

belbog‘li kurash

Rishton tumanisport maktablari va 31, 34-umumta’lim maktablari

futbol

Rishton tumanisport maktablari va 30-umumta’lim maktablari

o‘zbek jang san’ati

Rishton tumani 6 va 35-umumta’lim maktablari

14.

Uchko‘prik tumani

basketbol
So‘x tumani 27-umumta’lim maktabi

voleybol
So‘x tumani 11-umumta’lim maktabi

boks
So‘x tumani sport maktablari

15.

Farg‘ona tumani

erkin kurash
Toshloq tumani sport maktablari va 1-umumta’lim maktabi

badminton, yunon rum kurashi
Toshloq tumani sport maktablari va 1-umumta’lim maktabi

dzyudo
Toshloq tumani 5-umumta’lim maktabi

16.

Furqat tumani

belbog‘li kurash

O‘zbekiston tumani sport maktablari va 20-umumta’lim maktabi

baydarka va kanoeda eshkak eshish

O‘zbekiston tumani sport maktablari va 22, 51-umumta’lim maktabi

voleybol
O‘zbekiston tumani sport maktablari va 11, 21, 49-umumta’lim maktablari

17.

O‘zbekiston tumani

badiiy gimnastika

Uchko‘prik tumani sport maktablari

badminton, voleybol

Uchko‘prik tumani 24, 22, 23-umumta’lim maktabi

futbol
Uchko‘prik tumani sport maktablari va 9, 11, 22-umumta’lim maktabi

18.

Quva tumani

boks
Farg‘ona tumani 2-sport maktablari

badminton, voleybol
Farg‘ona tumani 2-sport maktablari va
21-umumta’lim maktabi

belbog‘li kurash
Farg‘ona tumani sport maktablari va
14, 19-umumta’lim maktablari

19.

Qo‘shtepa tumani

boks
Furqat tumani sport maktablari va 22-umumta’lim maktabi

kurash
Furqat tumani 4-umumta’lim maktabi

badminton, futbol
Furqat tumani sport maktablari va 17, 28, 29, 32-umumta’lim maktabi

Xorazm viloyati

1.

Urganch shahar

dzyudo

Olimpiya va milliy sport turiga ixtisoslashtirilgan davlat maktab-internati

erkin kurash

Yakkama yakka kurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

badminton, gimnastika sport turlari

Badminton markazi,

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

2.

Xiva shahar

og‘ir atletika

sport maktablari

boks

Olimpiya va milliy sport turiga ixtisoslashtirilgan davlat maktab-internati

badminton, pauerlifting

sport maktablari

3.

Bog‘ot tumani

dzyudo

Olimpiya va milliy sport turiga ixtisoslashtirilgan davlat maktab-internati

sambo

15-son umumta’lim maktabi

badiiy gimnastika

sport maktablari gimnastika markazi

4.

Gurlan tumani

velosport

Markaziy o‘yingoh

yunon-rum kurashi

2-son umumta’lim maktabi

Boks

sport maktablari

5.

Urgench tuman

badminton, gandbol

19-son umumta’lim maktabi

basketbol

6-son umumta’lim maktabi

badminton, karate WKF

1-son umumta’lim maktabi

G‘aybu san’aot kasb-xunar kolleji

6.

Xazorasp tumani

badminton, futbol

1-son sport maktablari

shaxmat

1-son sport maktablari

taekvondo WTF

1-son sport maktablari

7.

Xiva tumani

boks

7-son umumta’lim maktabi (Oq-yop mahallasi)

karate WKF

Xiva shahar milliy xunarmandchilik kasb-xunar kolleji

erkin kurash

28-son umumta’lim maktabi

8.

Xonqa tumani

dzyudo

sport maktablari

futbol

Markaziy o‘yingoh

taekvondo WTF

San’aot kasb-xunar kolleji

9.

Shovot tumani

yengil atletika

sport maktablari

kurash

16-son umumta’lim maktabi

erkin kurash

sport maktablari

10.

Yangiariq tumani

dzyudo

sport maktablari

badminton

36-son umumta’lim maktabi

turon

sport maktablari

11.

Yangibozor tumani

kurash

7-son umumta’lim maktabi

badminton, basketbol

8-son, 18-son umumta’lim maktabi

belbog‘li kurash, badminton

sport maktablari

sport maktablari filiali

12.

Qo‘shko‘pir tumani

badminton, voleybol

sport maktablari

taekvondo WTF

sport maktablari

boks

5-son umumta’lim maktabi

sport maktablari filiali

Toshkent shahri

1.

Bektemir tumani

badminton, taekvondo WTF

Bektemir tumani 2-sonli sport maktablari

erkin kurash
Bektemir tumani 1-sonli sport maktablari

kurash
Bektemir tumani 1-sonli sport maktablari

2.

Mirzo Ulug‘bek tumani

dzyudo
“Dinamo” sport klubi

badminton, tennis
Respublika olimpiya zaxiralari tennis maktabi

sambo
50-sonli umumta’lim maktabi,
Mirzo Ulug‘bek tumani 2-sonli sport maktablari

3.

Mirobod tumani

voleybol
Mirobod tumani 2-sonli sport maktablari

sport gimnastikasi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

badminton, futbol
Mirobod tumani 1-sonli sport maktablari

4.

Olmazor tumani

suzish
Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

futbol
Olmazor tumani 2-sonli sport maktablari

badminton, velosport
300-sonli umumta’lim maktabi,
Velotrek bazasi

5.

Sergeli tumani

yunon-rum kurashi
Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktablari

suzish
Sergeli tumani sport maktablari.

badminton, basketbol
300-sonli umumta’lim maktabi

6.

Uchtepa tumani

karate WKF
Uchtepa tumani 1-sonli sport maktablari

boks
Uchtepa tumani 1-sonli sport maktablari

futbol
4-sonli umumta’lim maktabi

7.

Chilonzor tumani

badminton, badiiy gimnastika

Chilonzor tumani sport maktabi

kamondan otish Respublika olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi hududidagi kamondan otish bazasi

gandbol

Respublika olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi

8.

Shayxontohur tumani

futbol
Markaziy “Paxtakor” stadioni

badminton, stol tennisi
Chorsu badminton klubi 19-sonli umumta’lim maktabi

yengil atletika

“Paxtakor” yengil atletika markazi

9.

Yunusobod tumani

badminton, basketbol
Yunusobod tumani 2-sonli sport maktablari

badiiy gimnastika

Gimnastika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari sport maktablari

stol tennisi
17-sonli umumta’lim maktabi

10.

Yakkasaroy tumani

badminton

“Badminton” markazi

suzish
Yakkasaroy tumani 1-sonli sport maktablari

gandbol
Yakkasaroy tumani 2-sonli sport maktablari

11.

Yashnobod tumani

erkin kurash
Yashnobod tumani 1-sonli sport maktablari

suzish
Yashnobod tumani 2-sonli sport maktablari

badminton, kurash
67-sonli umumta’lim maktabi,
Yashnobod tumani 1-sonli sport maktablari

(2-ilova O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 8-maydagi 272-sonli qarori tahririda — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 10.05.2024-y., 09/24/272/0337-son)
Oldingi tahrirga qarang.
Oldingi tahrirga qarang.
Oldingi tahrirga qarang.
Oldingi tahrirga qarang.
Oldingi tahrirga qarang.
(17-band O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-apreldagi 153-sonli qarori tahririda — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 05.04.2022-y., 09/22/153/0266-son)

Hujjatda xato topganingizda, uni belgilab Ctrl+Enter ni bosing.

© O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshidagi “Adolat” milliy huquqiy axborot markazi davlat muassasasi